Nflix.pl – top filmy i seriale

Premiery filmowe w ofercie Netflix Polska (02.11.2018)

netflix The Holiday Calendar
Zgodnie z naszą nieoficjalną listą premier w ofercie Netflix Polska na listopad 2018r. i planem wydawniczym Netflix Polska na listopad 2018r. dziś swoją premierę mają nowe filmy:

The Holiday Calendar / Świąteczny kalendarz (2018) | film | 1g34m | 7+ | UHD/4K / można pobrać | polskie napisy

Utalentowana, ale sfrustrowana fotografka dostaje w prezencie świąteczny kalendarz, który zdaje się przepowiadać przyszłość. Czy z jego pomocą odnajdzie miłość?

W rolach głównych: Kat Graham, Quincy Brown, Ethan Peck
Obsada: Kat Graham, Quincy Brown, Ethan Peck, Ron Cephas Jones, Rodrigo Fernandez-Stoll, Ali Hassan, Genelle Williams, Romaine Waite, Laura de Carteret, Kevin Hanchard
Gatunki: Dramaty, Dramaty romantyczne, Filmy romantyczne
Kategorie: Uczuciowe, Romantyczne
Reżyser: Bradley Walsh

Kat Graham („How It Ends”, „Pamiętniki wampirów”) występuje u boku aktora i muzyka Quincy’ego Browna („Star”).

 

W te święta pewna fotografka doświadczy magii oraz miłości. A wszystko to za sprawą świątecznego kalendarza, który zdaje się przepowiadać przyszłość.



ReMastered: Tricky Dick and The Man in Black / ReMastered: Nixon i facet w czerni (2018)
| film | 58m | 13+ | UHD/4K | można pobrać | polskie napisy

Dokument o wizycie Johnny’ego Casha w Białym Domu w 1970 r., podczas której kształtujące się ideały artysty zderzyły się z założeniami polityki Richarda Nixona.

Gatunki: Dokumenty, Dokumenty biograficzne, Dokumenty o tematyce historycznej, Dokumentalne filmy muzyczne i koncertowe, Dokumenty społeczno-kulturalne, Dokumenty o tematyce politycznej, Filmy i seriale historyczne, Filmy muzyczne i musicale
Kategorie: Inspirujące
Reżyser: Sara Dosa

ReMastered: Nixon i facet w czerni (zwiastun)
Richard Nixon zaprasza Johnny’ego Casha na występ do Białego Domu. Reakcja społeczeństwa przerasta jego oczekiwania.



They’ll Love Me When I’m Dead / Pokochają mnie, gdy będę martwy (2018)
| film | 1g38m | 16+ | można pobrać | polskie napisy

Aktorzy, członkowie ekipy i inni świadkowie opowiadają o trudach kręcenia ostatniego, niedokończonego filmu Orsona Wellesa pt. „Druga strona wiatru”.

W rolach głównych: Orson Welles, Alan Cumming
Gatunki: Dokumenty
Kategorie: Wizjonerskie, Intelektualne
Reżyser: Morgan Neville

Dokument, w którym pojawiają się m.in. Orson Welles, Peter Bogdanovich i John Huston. Narratorem jest Alan Cumming.

 

Pokochają mnie, gdy będę martwy (zwiastun)
Zajrzyj za kulisy i zobacz na własne oczy twórczy chaos towarzyszący kręceniu ostatniego filmu legendarnego reżysera Orsona Wellesa.

Nagrodzony Oscarem reżyser Morgan Neville („ O krok od sławy”) przedstawia skłaniającą do refleksji opowieść o 15 ostatnich latach życia legendarnego filmowca, Orsona Wellesa. W roku 1970 Welles nie uchodził już za genialnego chłopaka, który dał nam „Obywatela Kane’a”, ale był artystą na wygnaniu, który próbował wrócić do Hollywood projektem „Druga strona wiatru”. Przez lata Welles pracował nad filmem o reżyserze, który stara się dokończyć swój ostatni wielki film. Kręcił go w sposób iście partyzancki — w chaotycznych warunkach z udziałem oddanej ekipy młodych marzycieli, prześladowany pechem i problemami finansowymi. W 1985 r. Welles zmarł, pozostawiając po sobie testament w postaci najsłynniejszego niedokończonego filmu w historii kinematografii. Negatyw filmu przez dziesiątki lat pozostawał w sejfie — aż do teraz. Fascynujące wspomnienia współpracowników Wellesa, takich jak Peter Bogdanovich, Frank Marshall, Oja Kodar, i jego córki, Beatrice Welles, sprawiły, że możemy teraz oglądać film „Pokochają mnie, gdy będę martwy”. To ostatni rozdział opowieści o jednym z największych geniuszy kina, który zachwycał wszystkich nowatorstwem, nieustępliwością i niezwykłymi pomysłami.

 

 


The Other Side of the Wind / Druga strona wiatru (2018)
| film | 2g2m | 16+ | UHD/4K/HDR/DolbyVision | można pobrać | polskie napisy

Ten wielowymiarowy film Orsona Wellesa opowiada o ostatnim dniu życia legendarnego reżysera, który próbuje dokończyć nowy projekt i zastanawia się nad swoim dziedzictwem.

W rolach głównych: John Huston, Oja Kodar, Peter Bogdanovich
Obsada: John Huston, Oja Kodar, Peter Bogdanovich, Susan Strasberg, Robert Random, Lilli Palmer, Norman Foster, Edmond O’Brien, Mercedes McCambridge, Cameron Mitchell, Paul Stewart
Gatunki: Dramaty, Dramaty niezależne, Dramaty o show-biznesie, Kino niezależne
Kategorie: Intelektualne
Reżyser: Orson Welles

Dokończona po 40 latach satyra Wellesa na Hollywood zdobyła nagrodę na festiwalu filmowym w Wenecji w 2018 r.

 

Druga strona wiatru (zwiastun)
Wejdź w umysł geniusza kina. Ostatni film Orsona Wellesa opowiada o wzlotach i upadkach legendarnego reżysera, który ma problem z ukończeniem swojego filmu.

W roku 1970 legendarny reżyser Orson Welles („Obywatel Kane”) rozpoczął realizację dzieła, które miało stać się podsumowaniem jego filmowej kariery. W obsadzie znalazła się plejada znanych aktorów, w tym John Huston, Peter Bogdanovich, Susan Strasberg oraz ówczesna partnerka Wellesa, Oja Kodar. Projektowi towarzyszyły ciągłe problemy finansowe — jego produkcja przeciągnęła się do roku 1976, czym zyskał sobie w branży złą sławę, a ostatecznie nigdy go nie zaprezentowano ani nie ukończono. Ponad tysiąc rolek taśmy filmowej tkwiło w paryskim sejfie do marca 2017 r. Wtedy producenci Frank Marshall (który był kierownikiem produkcji oryginalnego filmu) oraz Filip Jan Rymsza postanowili doprowadzić do realizacji wizji Wellesa ponad 30 lat po jego śmierci.Film zyskał nową ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez nagrodzonego Oscarem Michela Legranda („Parasolki z Cherbourga”), a ostateczny kształt nadał mu zespół techniczny prowadzony przez nagrodzonego Oscarem montażystę, Boba Murawskiego („The Hurt Locker. W pułapce wojny”). Głównym bohaterem „Drugiej strony wiatru” jest J.J. „Jake” Hannaford (Huston) — znany filmowiec, który wraca do Hollywood po latach spędzonych w Europie i planuje dokończyć prace nad swoim nowatorskim dziełem mającym umożliwić mu powrót na szczyt. Ostatni film Wellesa jest satyrą na klasyczne studia filmowe oraz nowych graczy, którzy zapoczątkowali rewolucję w branży. Ten wyczekiwany od dziesiątek lat „nowy” obraz geniusza reżyserii jest fascynującą podróżą w czasie do odległego z dzisiejszego punktu widzenia etapu w historii kinematografii.


Czytaj również:

House of Cards sezon 6 – gdzie jesteś, Frank? Recenzja.

 

Netflix: Kronika świąteczna – oficjalny zwiastun [HD]

 

Exit mobile version