Abonenci Netflixa ponownie na celowniku oszustów od wyłudzeń danych kart płatniczych

Facebooktwitter

netflix-scam-01-2018-2
W listopadzie 2017r ostrzegaliśmy przed zmasowanym atakiem mailowym na klientów serwisu Netflix mającym na celu wyłudzenie danych kart kredytowych.

Ostatnio następny atak mailowy został uruchomiony, więc prosimy o uważne czytanie poczty elektronicznej i rozmyślne klikanie na linki tam zawarte.

Oszuści zajmujący się wyłudzeniami danych kart kredytowych wysyłają wiadomość o potrzebie aktualizacji danych konta w serwisie Netflix, które może zostać zawieszone.

Treść wiadomości jest tak skonstruowana aby wyglądała jakby została wysłana z serwisu Netflix. Informuje ona o tym, iż Netflix nie może zweryfikować danych dotyczących płatności i należy je zaktualizować klikając na odpowiedni przycisk/link. Jeśli dane te nie zostaną zaktualizowane, członkostwo w usłudze zostanie zawieszone.netflix-scam-01-2018-1_1

Należy zauważyć, iż oszuści podstawili tylko podobny wygląd stron internetowych Netflixa, jednak jeśli zwrócimy uwagę na adres URL tych stron z domeny uid-netflix.com, okaże się że nie jest to prawdziwy adres serwisu Netflix, czyli https://www.netflix.com.

Obecny proces pozyskiwania danych kart kredytowych w zrzutach ekranu wygląda tak:

i po zakończeniu wprowadzania danych osoba uczestnicząca w aktualizacji zostaje przekierowana na prawdziwą stronę główną logowania serwisu Netflix.

WAŻNE: Jeśli otrzymasz podobnego maila, pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na niego ani też nie klikaj na wskazany przycisk/link.

Programy wirusowe potrafią już rozpoznawać te zagrożenie i odpowiednio reagować blokadą takiej strony internetowej, jak to robi np. program AVG.

netflix-scam-01-2018-avg-message

 

Podziękowania dla MK.
Źródło: https://myonlinesecurity.co.uk/netflix-phishing-campaigns-continue/


Czytaj również:

Netflix Polska przedstawia cztery odcinki serii „Czarne lusterko”

Premiery w ofercie Netflix Polska cd. (19.01.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner