Abonenci Netflixa ponownie na celowniku oszustów

Facebooktwitter

Kilkakrotnie ostrzegaliśmy już przed zmasowanym atakiem mailowym na klientów serwisu Netflix mającym na celu wyłudzenie danych kart kredytowych. W sieci pojawiła się jego następna wersja.

Prosimy abonentów Netflixa o uważne czytanie treści wiadomości poczty elektronicznej i rozmyślne klikanie na linki tam zawarte, ponieważ ostatnio został uruchomiony następny atak mailowy.

Oszuści zajmujący się wyłudzeniami danych kart kredytowych wysyłają wiadomość o potrzebie aktualizacji danych płatniczych konta w serwisie Netflix, które może zostać zawieszone.

Treść wiadomości jest tak skonstruowana aby wyglądała jakby została wysłana z serwisu Netflix, jednak w polu nadawcy występuje inny nadawca np. adres netflix.support@380v.com.br (przypadek jaki do nas trafił).

Hi Dear,

We weren’t able to complete your last payment for your Netflix membership. We’ll try charging you again over the next couple of days, but if we aren’t able to complete a payment soon, you’ll lose access to Netflix.

Update payment method now

Need help? Contact support or visit our Help Center. Please do not reply to this email.

View or make changes to your Netflix Red membership at any time. You’ll need a supported device and an Internet connection to stream videos or to save videos to watch offline.

Mail informuje, iż Netflix nie może wykonać ostatniej płatności za swoje usługi i prosi o zaktualizowanie danych dotyczących płatności klikając na odpowiedni przycisk/link. Jeśli dane te nie zostaną zaktualizowane, członkostwo w usłudze zostanie zawieszone.

Należy zauważyć, iż oszuści podstawili tylko podobny wygląd strony internetowej Netflixa, jednak jeśli zwrócimy uwagę na adres URL tej strony https://staging.brscc.co.uk/kl/Login/, okaże się że nie jest to prawdziwy adres serwisu Netflix, czyli https://www.netflix.com.

Formularz oszustów pozwala na podanie tylko danych karty kredytowej.

WAŻNE: Jeśli otrzymasz podobnego maila, pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na niego ani też nie klikaj na wskazany przycisk/link.

Programy wirusowe potrafią już rozpoznawać te zagrożenie i odpowiednio reagować blokadą takiej strony internetowej, jak to robi np. program AVG.

 

Podziękowania dla darasdaro.

#zostanwdomu


Polecamy również

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 30 marca

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 30 marca

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner