Netflix: Andrzej Seweryn wcieli się w rolę Sylwestra i Loretty w nowym polskim serialu “Królowa”

Facebooktwitter

Netflix seriale

Warszawa, 11 sierpnia 2021 r. – Netflix ogłosił obsadę Królowej (tytuł roboczy), najnowszego miniserialu polskiej produkcji, do którego zdjęcia rozpoczęły się w tym tygodniu. Andrzej Seweryn wcieli się w podwójną rolę: Sylwestra oraz Loretty. Na ekranie będą mu towarzyszyć Maria Peszek oraz Julia Chętnicka.

Królowa (tytuł roboczy) to czteroodcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. To historia Sylwestra – emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością.

Miniserial reżyseruje Łukasz Kośmicki, według konceptu Arniego Asgeirssona, scenariusz Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki.

Serial zadebiutuje w ofercie Netflix w 2022.

Obsada serialu Królowa

  • Andrzej Seweryn (Ostatnia rodzina, Rojst’97) jako Sylwester – emerytowany krawiec, który wieczorami przeistacza się w drag queen – Lorettę.
    Netflix seriale

 

  • Maria Peszek (Lista Schindlera, Nina) jako Wioletta – córka Sylwestra, który nigdy nie poznała swojego ojca. Prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia dostaje diagnozę o chorobie, która wymaga przeszczepu nerki.

 

  • Julia Chętnicka (Zjednoczone stany miłości, Erotica 2022) jako Izabella – osiemnastoletnia córka Wioletty. Ta szczera do bólu i urocza dziewczyna pracuje w górniczej stołówce, ale marzy o pracy kosmetyczki w salonie piękności.
    Netflix seriale

 

Poleca,my również

Wiedźmin: Zmora Wilka – oficjalny zwiastun i plakat nowego filmu od Netflix

Serial „Stargirl” wraca z drugim sezonem do HBO GO. Premiera 11 sierpnia

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner