Cezary Żak w Uchu Prezesa, Halt & Catch Fire i inne nowości w ofercie Showmax Polska

Facebooktwitter

showmax-ucho-prezesa-S2-E23-bg-1Ucho Prezesa z Cezarym Żakiem, najnowszy odcinek Inhumans i Brave, trzy sezony serialu o początkach komputerów osobistych z Mackenzie Davis, druga część wielkiego polskiego przeboju kinowego Listy do M, filmowa wariacja na temat Moralności pani Dulskiej oraz emocjonująca opowieść o walce z nowotworem piersi.

Ucho Prezesa odcinek 23 pt. “Nawałnica roboty”

showmax-ucho-oprezesa-23-1Gdy administracja państwowa, w wyniku drobnych zaniechań, zawodzi, należy znaleźć winnego. Prezes staje przed niełatwym zadaniem znalezienia kozła ofiarnego. Zadanie jest tym trudniejsze, że Mariusz tym razem nie bardzo może mu w tym pomóc…

Występują: Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Izabela Dąbrowska, Cezary Żak, Sławomir Orzechowski


Inhumans odcinek 5

showmax-inhumans-S1E5
Próba zjednoczenia królewskiej rodziny w najnowszym odcinku Inhumans.

Inhumans to serial oparty na komiksach Marvela, opowiadający o rodzinie królewskiej rasy nieludzi, obdarzonej potężnymi mocami. W nadchodzącym odcinku, Black Bolt,Medusa i Louise próbują odnaleźć pozostałych członków rodziny, podczas gdy Maximus wprowadza swoją tyranię w Attilianie na kolejny poziom.


The Brave odcinek 4

showmax-the-brave-bgKolejna niebezpieczna misja w najnowszym odcinku The Brave.

Rutynowe przesłuchanie w afgańskim więzieniu zamienia się w walkę o życie. Czy Dalton i tym razem okaże się doskonałym przywódcą i taktykiem? Serial The Brave opowiada o złożonym świecie bohaterów wojennych, którzy poświęcają się dla najbardziej wymagających i niebezpiecznych misjach za linią wroga. Każdy odcinek przedstawia jedną z akcji oddziału, składającego się z wykwalifikowanych komandosów.

Premiera 20 października.


Halt and Catch Fire sezony 1- 3

showmax-Halt and Catch Fire-bg-1Znakomity serial o genialnych startuperach  rzucających wyzwanie technologicznym gigantom.

„Wstrzymaj wykonywanie programu i stań w ogniu” – za tytuł serialu posłużył idiom wzięty z języka maszyn, oznaczający przerwanie zadania i konieczność ponownego uruchomienia komputera. To doskonała alegoria czasów, w których rozpoczęto produkcję pierwszych komputerów osobistych. Każde innowacyjne osiągnięcie było okupione skutkami ubocznymi – zarówno jeśli chodzi o proces technologiczny, jak i o życie osobiste wynalazców.

W październiku użytkownicy platformy Showmax będą mieli okazję zobaczyć serial pokazujący początki komputerów osobistych oraz narodziny Internetu w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Bohaterowie serialu stają się częścią  branży technologicznej, w której ciągła rywalizacja i wyczerpująca pogoń za sukcesem mocno komplikują im życie. Wizjoner, inżynier i „cudowne dziecko” konfrontują swoje nowatorskie pomysły z monopolistycznymi koncepcjami ówczesnych technologicznych gigantów. Muszą także stawić czoła pokusom wielkiego świata, takim jak chciwości czy zachłanność.

Kobieca część zespołu natomiast zmuszona jest radzić sobie z wszechobecnym seksizmem branży technologicznej. Zmagania te przypominają rzeczywistą sytuację dwóch założycielek firmy Witchsy, platformy internetowej skierowanej do artystów. Penelope Gazin i Kate Dwyer, podczas rozkręcania swojego biznesu, zmagały się na każdym kroku z szowinizmem. Nie mogły przebić się ze swoimi pomysłami przez ścianę uprzedzeń i stereotypów, żaden mężczyzna nie brał ich pomysłów na poważnie. Panie jednak nie poddały się. Wykreowały postać mężczyzny – Keitha Manna, który to “reprezentował” je wirtualnie w kontaktach biznesowych. Nagle wszystkie drzwi stanęły przed nimi otworem, dzięki czemu w niedługim czasie rozkręciły firmę w niebywały sposób. Ich historia jest doskonałym przykładem seksizmu w branży zdominowanej przez mężczyzn. Serial Halt and Catch Fire zgłębia tę tematykę, pokazując tę sytuację z bliska.

Akcja serialu toczy się głównie na terenie ówczesnego odpowiednika Doliny Krzemowej, czyli w tzw. Sillicone Prairie w Teksasie. Produkcja skupia się również na procesie tworzenia start-upów, gdzie genialne pomysły nie zawsze spotykają się z entuzjazmem inwestorów. W Halt and Catch Fire występują: Lee Pace (Zmierzch, Strażnicy Galaktyki), Mackenzie Davis (Łowca Androidów 2049, Czarne lustro), Scoot McNairy (Zniewolony: 12 Years a Slave, Batman v Superman), Kerry Bishé (Hoży doktorzy, Operacja Argo) i Toby Huss (Mamuśka, King of the Hill). Premiera na platformie Showmax już 19 października.

Premiera w Showmax 19 października.


Listy do M 2
showmax-listy-do-m-2
Copyright zdjęć: Makufly/TVN/Listy do M.2

Jedna z najbardziej kasowych polskich komedii powraca w nowej odsłonie.

Jeszcze w tym roku premierę będzie miała trzecia część cyklu, tymczasem na platformie Showmax debiutuje sequel, w którym powraca większość oryginalnej obsady. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant, Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk i Wojciech Malajkat powtarzają swoje role, a dołączają do nich między innymi Maciej Zakościelny i Małgorzata Kożuchowska. Druga część Listów do M jest również ostatnią, w której zobaczymy Macieja Stuhra. Aktor odrzucił propozycję wystąpienia w najnowszym filmie z cyklu.

Akcja Listów do M 2 toczy się 4 lata po wydarzeniach z pierwszej części. Okres świąteczny znów nie jest łaskawy dla bohaterów filmu. Tym razem jednak – obok zabawnych i wzruszających momentów – pojawiają się dramatyczne wątki, które sprawiają, że sequel nie jest całkowicie lekką produkcją.

Film nadal zajmuje 6. miejsce na liście najchętniej oglądanych polskich tytułów po 1989 roku. Na ekranach polskich kin gościł przez 130 dni, co daje mu wysokie miejsce wśród produkcji najdłużej wyświetlanych na dużym ekranie w naszym kraju.

Premiera na Showmax 19 października.


Panie Dulskie

showmax-panie-dulskie-bg-1Aktualna lekcja podwójnych standardów od Krystyny Jandy i Katarzyny Figury.

Film Panie Dulskie to ciekawa wariacja na temat klasycznego dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. Moralność pani Dulskiej, który wciąż cieszy się niegasnącą popularnością – między innymi dzięki temu, że widnieje w kanonie lektur szkolnych. Produkcja Panie Dulskie nie jest wierną ekranizacją dramatu, a jedynie adaptacją podejmującą temat „dulszczyzny” jako symbolu dla drobnomieszczańskiego zakłamania i dbania tylko o pozory. W filmie moralności uczą dwie kobiece ikony kina – Krystyna Janda i Katarzyna Figura.

Akcja filmu rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych. Obserwujemy bohaterów na początku XX wieku,  w roku 1954 i we współczesności. Do Melanii, wnuczki pani Dulskiej, przyjeżdża profesor psychiatrii ze Szwajcarii, który jest związany z kamienicą zamieszkiwaną od pokoleń przez rodzinę Dulskich. Pod wpływem tego spotkania Melania zaczyna zgłębiać historię rodziny Dulskich, która kryje w sobie wiele zarówno zabawnych, jak i tragicznych sekretów. W rolę Melanii wciela się Maja Ostaszewska, w jej matkę Katarzyna Figura, a w babkę Krystyna Janda. Obraz Panie Dulskie jest pierwszym filmem, w którym wspólnie wystąpiły Katarzyna Figura i Krystyna Janda. Obie panie doskonale radzą sobie w swoich rolach, dzięki czemu reżyser, Filip Bajon, nie miał najmniejszych kłopotów z przełożeniem klasycznej polskiej literatury na język współczesnego kina.

Premiera na Showmax 19 października.


Kod Annie Parker

showmax-Kod Annie Parker-bgRak piersi to nie wyrok. Czy Annie Parker będzie w stanie pokonać chorobę?

Dla wielu informacja o chorobie nowotworowej to koniec świata. Jeszcze gorzej, gdy rak prześladuje całą rodzinę, zabijając powoli kolejne pokolenia. Annie Parker ( Samantha Morton) dowiedziała się właśnie, że cierpi na raka piersi – chorobę, na którą zmarła jej matka i siostra. Bohaterka jednak nie załamuje się. Postanawia walczyć o życie ze wszystkich sił. Razem z nią do walki staje Mary-Claire King (Helen Hunt), genialna naukowiec, próbująca udowodnić, że kluczem do rozwikłania zagadki nowotworu piersi jest ludzkie DNA. Panie stają do nierównego starcia z potężnym przeciwnikiem. Od ich sukcesu zależy życie nie tylko Annie, ale też tysięcy chorych kobiet. Oprócz Samanthy Morton i Helen Hunt, w filmie występuje również Aaron Paul, odgrywający skrajnie inną rolę od tej znanej z kultowego Breaking Bad.

Film Kod Annie Parker opowiada o prawdziwych wydarzeniach. W 2008 roku reżyser obrazu Steven Bernstein spotkał Annie Parker, która opowiedziała mu swoją historię. Opowieść zrobiła na filmowcu tak duże wrażenie, że postanowił nakręcić na jej podstawie film. Również doktor Mary-Claire King jest rzeczywistą postacią. To uznana genetyk – dzięki swoim zasługom znalazła się nawet na okładce „Timesa”. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku jej odkrycia doprowadziły do wielkiego postępu naukowego w kwestii profilaktyki raka piersi.

Premiera na Showmax 19 października.


Czytaj również:

Netflix Polska: Aktualizacje w ofercie (19.10.2017)

Premiery w ofercie Netflix Polska (19.10.2017)


 

O Showmax
Showmax to serwis, w którym można oglądać seriale i filmy przez internet. W ramach miesięcznej opłaty użytkownicy mogą cieszyć się treściami w dowolnych ilościach – bez reklam, za pomocą rozmaitych urządzeń, m.in. smartfonów, tabletów, komputerów czy telewizorów. Mogą także skorzystać z funkcji Ściągnij i oglądać tytuły nawet bez dostępu do internetu. Serwis można wypróbować za darmo przez 14 dni, rejestrując się na www.showmax.com.

Źródło: Materiały prasowe serwisu Showmax Polska.

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner