Disney uruchomi własny serwis streamingowy w 2019 roku. Netflix będzie miał poważnego konkurenta

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.4]

netflix-disneyFirma Disney poinformowała wczoraj, że zakończy partnerstwo z Netflixem dotyczące transmisji strumieniowej w 2019 roku i w tym samym roku uruchomi swój własny serwis streamingowy.

Disney zamierza nabyć większość udziałów w firmie BAMTech, która oferuje usługi streamingowe i marketingowe. W tym celu Disney zapłaci 1,58 miliarda dolarów za większościowy pakiet w BAMTech. W sierpniu ubiegłego roku Disney nabył już 33% udziałów w tej firmie za okrągły 1 miliard dolarów amerykańskich.

Disney ogłosił również, iż uruchomi serwis strumieniowy z marką ESPN w 2018 roku.

Usługa Disneya będzie jedynym miejscem, w którym widzowie z USA będą mogli oglądać nowe transmisje na żywo i nowe animowane filmy Disneya oraz Pixara, w tym „Toy Story 4” oraz kontynuację „Frozen / Kraina lodu” i „The Lion King / Król Lew”. Nowa platforma będzie zawierać też treści znane z kanałów telewizyjnych Disney Channel, Disney Junior i Disney XD.

Według rzeczniczki Disneya, seriale Marvel TV takie jak „Luke Cage”, „Jessica Jones” i „The Punisher” będą nadal dostępne na Netflixie. Animowane serie jak np. „Gwiezdne Wojny: Wojny klonów” zostaną przeniesione do aplikacji Disneya. Produkcje Disneya i Pixara pozostaną na platformie Netflix do czasu wygaśnięcia dotychczasowych umów.

Źródło: CNNMoney

KOMENTARZE:

2 myśli nt. „Disney uruchomi własny serwis streamingowy w 2019 roku. Netflix będzie miał poważnego konkurenta

  1. Poważny konkurent dla Netflixa czy HBO? Wątpię, tymbardziej że te VoD będzie miało tylko jedną wytwórnie, która łącznie w ciągu roku produkuje i dystrybutuje zaledwie kilkanaście filmów.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...