Dzisiejsze premiery w ofercie Netflix Polska (28.04.2017)

Facebooktwitter

netflix-drodzy-biali-bg1-1-1Zgodnie z planem wydawniczym Netflix Polska na kwiecień 2017r. dziś swoją premierę mają:

Dear White People / Drodzy biali! (2017) – serial, sezon 1 – UHD/4K – 16+ – polskie napisy i lektor
Grupa niebiałych studentów zmaga się z problemami społecznymi na elitarnym uniwersytecie, gdzie, wbrew pozorom, nadal występują podziały rasowe.

W rolach głównych: Brandon P. Bell, Logan Browning, Antoinette Robertson
Twórca: Justin Simien

Serial oparty na uznanym przez krytyków offowym filmie. Jest to satyra na dzisiejszą, rzekomo wolną od uprzedzeń rasowych, Amerykę. Poznajemy perypetie czarnoskórych studentów w zdominowanej przez ich białych kolegów elitarnej uczelni.

Satyryczny serial o zmaganiach studentów prestiżowej uczelni, która pęka od romansów, kryzysów tożsamości i podziałów rasowych.


netflix-telefonistki-bg-1-1Cable Girls / Telefonistki (2017) – serial, sezon 1 – 13+ – UHD/4K – polskie napisy i lektor
Madryt, lata 20. Cztery kobiety z krajowej centrali telefonicznej uczą się pracy w nowoczesnym miejscu, szukając przy tym miłości i przyjaźni.

W rolach głównych: Blanca Suárez, Nadia de Santiago, Ana Fernández
Twórcy: Gema R. Neira, Ramón Campos

W roku 1928 nie było łatwo być kobietą. Poznaj losy czterech dziewczyn, które w poszukiwaniu niezależności trafiły do pracy w centrali telefonicznej. Przedstawiamy pierwszy hiszpański serial oryginalny Netflix.

Pracujące w centrali telefonicznej: Lidia, Marga, Carlota i Ángeles realizują swoje marzenia, dążą do niezależności i nawiązują przyjaźnie w Madrycie w latach 20. XX w.
Yon González grał z Blancą Suárez w serialu „Internat”, a z Conchą Velasco — w serialu „Gran Hotel”.

netflix-rodney-king-bg-1-1Rodney King (2017) – film – 52m – UHD/4K – 16+ – polskie napisy
Roger Guenveur Smith oddaje głos bohaterowi brutalnego pobicia przez policję, które wywołało zamieszki w Los Angeles w 1992 r. Reżyseruje Spike Lee.

W rolach głównych: Roger Guenveur Smith
Reżyser: Spike Lee

Ten występ o napięciach na tle rasowym w latach 90. to kolejny efekt współpracy Smitha i Spike’a Lee.


netflix-drobne-zbrodnie-bg-1-1Small Crimes / Drobne zbrodnie (2017) – film – 1g35m – 16+ – polskie napisy i lektor
Po sześcioletniej odsiadce były policjant usiłuje zacząć nowe życie w rodzinnym miasteczku, jednak trudno mu pozbyć się demonów przeszłości.

W rolach głównych: Nikolaj Coster-Waldau, Gary Cole, Molly Parker
Reżyser: Evan Katz

Joe dopiero co wyszedł z więzienia i chce wykorzystać swoją drugą szansę. Jednak najpierw musi posprzątać bałagan, który zostawił po sobie w przeszłości.


netflix-casting-na-jon-benet-bg-1Casting JonBenét / Casting na JonBenet (2017) – film – 1g20m – UHD/4K – 13+ – polskie napisy i lektor
W tym filmie dokumentalnym z pogranicza gatunków, opowiadającym historię szokującego morderstwa młodej gwiazdy, refleksje przeplatają się z występami miejscowych.

Reżyser: Kitty Green

Rok 1996. Mieszkańcy Boulder w stanie Kolorado są zszokowani tajemniczą śmiercią sześcioletniej miss konkursów piękności — JonBenét Ramsey. Dwadzieścia lat później reżyserka Kitty Green przeprowadza casting wśród miejscowych aktorów, którzy dzielą się z nią wspomnieniami o dotkniętej tragedią rodzinie Ramseyów. „Casting na JonBenét” to do głębi poruszające studium zbrodni, winy i wzajemnych uprzedzeń, które po mistrzowsku zaciera granicę między dokumentem a filmem fabularnym.

Ten nowatorski dokument łączący fakty i fikcję pokazuje sprawę morderstwa JonBenet Ramsey oczami aktorów starających się o role w filmie na temat śmierci dziewczynki.

Ten dokument w reżyserii Kitty Green został nominowany do nagrody Grand Jury Prize na festiwalu filmowym Sundance.

KOMENTARZE:

5 komentarzy do “Dzisiejsze premiery w ofercie Netflix Polska (28.04.2017)

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner