HBO GO Polska – dzisiejsza premiera (02.12.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.8]

WojnyWieśniacze

W sobotę do oferty HBO GO Polska trafił jeden nowy film.

La guerra dei cafoni / Wojny wieśniacze (2017) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 93 min. Dostępne do: 31.05.2019

Lato 1975 roku, wioska na wschodnim wybrzeżu regionu Apulia na południu Włoch. Między dziećmi miejscowych rolników, pasterzy i rybaków a dziećmi z bogatych rodzin wybucha ogromny konflikt. Każda ze stron jest tak samo uparta i nie chce się poddać. Liderem nisko sytuowanej społecznie grupy jest zawzięty Francisco Marinho (Pasquale Patruno). Nowa znajomość niespodziewanie jednak zmienia jego podejście do sprawy. Co z tego wyniknie?

Brawurowo zrealizowana tragikomedia o odwiecznej walce między bogatymi a biednymi. Areną konfliktu staje się tym razem Apulia połowy lat 70., a jego uczestnikami są nastoletni członkowie dwóch gangów: Panów i Wieśniaków. Odpowiadający za reżyserię utalentowani włoscy twórcy – Davide Barletti (dokument: Radio Egnatia) oraz Lorenzo Conte (Fine pena mai: Paradiso perduto) – tworzą pełną ciepła i anarchistycznego humoru opowieść o walce o ideały i sprawiedliwość społeczną. Scenariusz filmu powstał na kanwie tak samo zatytułowanej powieści autorstwa Carlo D’Amicisa. Premiera produkcji miała miejsce na MFF w Rotterdamie.

W rolach głównych: Pasquale Patruno, Letizia Pia Cartolaro, Donato Paterno, Angelo Pignatelli, Alice Azzariti.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...