HBO GO Polska – dzisiejsza premiera (08.06.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.9]

Damilola

W ofercie serwisu HBO GO Polska pojawił się dzisiaj oparty na autentycznych wydarzeniach dramat.

Damilola, Our Loved Boy / Nasz kochany Damilola (2016) – dramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 86 min. Dostępne do: 31.05.2019

W sierpniu 2000 roku pochodzący z Nigerii dziesięcioletni Damilola Taylor (Sammy Kamara) przyjechał z rodziną do Londynu. Czuł się tam szczęśliwy i z nadzieją patrzył w przyszłość. Niestety, kilka miesięcy później – 27 listopada – chłopiec został brutalnie napadnięty. Mimo interwencji lekarzy rany, których doznał, okazały się śmiertelne. Zrozpaczeni rodzice – Richard (Babou Ceesay) i Gloria (Wunmi Mosaku) – postanowili walczyć o sprawiedliwość i doprowadzić do ukarania osób odpowiedzialnych za śmierć ukochanego syna.

Telewizyjny obraz mówi o wstrząsającym zabójstwie dziesięcioletniego chłopca, które w 2000 roku wywołało w Anglii ogromną dyskusję społeczną na temat przemocy wśród nieletnich. Rodzice Damiloli Taylora po jego śmierci rozpoczęli kampanię, której celem było uchronienie innych dzieci przed losem, jaki spotkał ich syna. Produkcję wyróżniono sześcioma nominacjami do BAFTY, w tym w najważniejszych kategoriach – najlepszy film, najlepsza reżyseria oraz najlepszy scenariusz.

W rolach głównych: Babou Ceesay, Wunmi Mosaku, Sammy Kamara, Juwon Adedokun.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...