HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (17.06.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.3]

L'effet aquatique

[AKTUALIZACJA] W serwisie HBO GO Polska udostępniono dzisiaj dwa nowe filmy.

L’effet aquatique / Efekt wody (2016) – komediodramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 79 min. Dostępne do: 31.05.2018

Samir (Samir Guesmi) jest czterdziestokilkuletnim operatorem dźwigu z położonego na przedmieściach Paryża Montreuil. Pewnego dnia mężczyzna zakochuje się bez pamięci w Agathe (Florence Loiret Caille), instruktorce pływania na miejscowym basenie. Aby zdobyć jej względy, postanawia zapisać się do niej na lekcje. Szybko wychodzi na jaw, że Samir tylko udaje, że nie umie pływać. Brzydząca się kłamstwem Agathe jest wściekła. Kiedy pojawia się możliwość wyjazdu na Islandię, dziewczyna korzysta z niej, aby być jak najdalej od człowieka, który nadużył jej zaufania.

Wyróżniona za scenariusz statuetką Cezara, komedia autorstwa wielokrotnie nagradzanego duetu – pochodzącej z Islandii, przedwcześnie zmarłej Sólveig Anspach oraz Jean-Luca Gageta. Do ich wcześniejszych projektów artystycznych należą m.in. takie filmy jak Prawda o Lulu czy Zaraz wracam.

W rolach głównych: Florence Loiret Caille, Samir Guesmi.


[AKTUALIZACJA]

L’avenir / Co przynosi przyszłość (2016) – obyczajowy – 15+ – polskie napisy i lektor – 97 min. Dostępne do: 31.05.2018

Nathalie (Isabelle Huppert) uczy filozofii w jednej z paryskich szkół średnich. Mająca męża (André Marcon), dwójkę dzieci i zaborczą matkę (Edith Scob) kobieta jest w pełni zaangażowana w swoją pracę. Szczególną przyjemność sprawia jej rozbudzanie w uczniach zamiłowania do myślenia. Jej codzienność wydaje się bardzo uporządkowana. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia mąż postanawia zostawić ją dla młodszej kobiety. Nathalie musi stawić czoła rzeczywistości i ułożyć sobie życie na nowo.

W rolach głównych: Isabelle Huppert, André Marcon, Roman Kolinka, Edith Scob.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...