HBO GO Polska – dzisiejsza premiera (30.11.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.5]

MężczyznaImieniemOve

W serwisie HBO GO Polska zadebiutował dzisiaj jeden nowy film.

En man som heter Ove / Mężczyzna imieniem Ove (2015) – komediodramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 111 min. Dostępne do: 30.04.2019

Spokojne szwedzkie miasteczko. Ove (Rolf Lassgård) ma blisko sześćdziesiąt lat i po śmierci żony stracił wszelką radość życia. Stał się zrzędliwym tetrykiem, który uprzykrza życie mieszkańcom swojego osiedla. Kiedy traci pracę w spółce kolejowej, postanawia popełnić samobójstwo. W tym samym czasie do domu naprzeciwko wprowadza się ciężarna Parvaneh (Bahar Pars) ze swoją rodziną. Nowa znajomość zmienia życie Ovego.

Pełen uroku i ciepła komediodramat, który opowiada o udrękach samotności i otwieraniu się na świat. Główny bohater – w tej roli fantastyczny Rolf Lassgård (Łowcy, Tuż po weselu) – pod maską niedostępności skrywa wielkie serce. Potrzebuje jednak kogoś, kto dostrzeże jego drugie – lepsze – oblicze. Aktor za stworzoną przez siebie doskonałą kreację zdobył nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej. 

Ten chwytający za serce obraz w reżyserii Hannesa Holma (Adam i Ewa, Wspaniała i kochana przez wszystkich) został wyróżniony dwiema nominacjami do Oscara – w kategoriach „najlepszy film nieanglojęzyczny” oraz „najlepsza charakteryzacja i fryzury”. Otrzymał też Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej europejskiej komedii. Jego scenariusz powstał na podstawie powieści Frederika Backmana.

W rolach głównych: Rolf Lassgård, Bahar Pars, Filip Berg, Ida Engvoll, Tobias Almborg.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...