HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (01.01.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3]

Strażnicy2

Dzisiaj w ofercie HBO GO Polska pojawiły się cztery nowe filmy.

Guardians of the Galaxy vol. 2 / Strażnicy Galaktyki vol. 2 (2017) – sci-fi/superhero – 12+ – polskie napisy i dubbing – 130 min. Dostępne do: 30.06.2018

Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce odwiedza odległe zakątki kosmosu. W międzyczasie stara się również rozwikłać zagadkę dotyczącą pochodzenia jednego z członków brygady – Petera Quilla/ Star Lorda (Chris Pratt). Dzielna ekipa będzie musiała stawić czoła wielu wyzwaniom. Rzeczywistość nie raz ich zaskoczy, a dawni wrogowie staną się sojusznikami.

Zrealizowana przez studio Marvel, druga część widowiskowej opowieści o przygodach grupy superbohaterów, którzy podróżują po odległych zakątkach kosmosu. Za reżyserię pełnego akcji i efektów specjalnych obrazu odpowiadał zdobywca nagrody Saturna James Gunn (Robale, Strażnicy Galaktyki). Film wyróżnia się ciekawie zarysowaną intrygą oraz doskonałym klimatem. Nie brakuje w nim odniesień do popkultury lat osiemdziesiątych oraz wyśmienitej muzyki. Całość okraszona jest dużą dawką humoru. Produkcja zarobiła blisko 900 mln dolarów na całym świecie.

W rolach głównych: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Michael Rooker, Karen Gillan.


Olaf’s Frozen Adventure / Kraina lodu. Przygoda Olafa (2017) – animowany – b.o. – polski dubbing – 21 min. Dostępne do: 30.06.2019

W królestwie panuje świąteczne poruszenie. Księżniczki Anna i Elsa organizują swoje pierwsze Boże Narodzenie. Na przyjęcie przybywają wszyscy mieszkańcy. Po jakimś czasie każdy z nich wraca jednak do swojego domu. Wtedy siostry z bólem uświadamiają sobie, że nie znają żadnych bożonarodzeniowych tradycji swojej rodziny. Z pomocą przychodzi im bałwan Olaf, który za cel stawia sobie uratowanie magii świąt.

Zrealizowany z rozmachem, trwająca 22 minuty animacja rodem z wytwórni Walta Disneya. Produkcja jest kontynuacją kasowego hit Kraina lodu. Obraz w reżyserii duetu znanego z Jednostka przygotowawcza: aniołki kontra ancymony – Kevina Detersa oraz Stevie Wermers – porywa w warstwie wizualnej i fabularnej. Krótki metraż został wyróżniony dwiema nominacjami do nagrody Annie.


Finding Neverland / Marzyciel (2004) – dramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 96 min. Dostępne do: 31.12.2020

Przeżywający kryzys twórczy pisarz J.M. Barrie (Johnny Depp) spotyka podczas spaceru w Ogrodach Kensingtońskich czarującą wdowę, Sylvię Llewelyn Davies (Kate Winslet), i czwórkę jej synów. Znajomość przeradza się w przyjaźń, a potem w miłość. Otoczenie sceptycznie odnosi się do tej relacji – wszak Barrie ma żonę. Ale to właśnie uczucie, jakim pisarz obdarza rodzinę Daviesów, pozwala mu znaleźć inspirację do stworzenia jednej z najbardziej niezwykłych książek XX wieku.

Piękny, subtelny film Marca Forstera (Czekając na wyrok, Chłopiec z latawcem) jest magiczną podróżą do krainy wyobraźni i zaproszeniem, by odkryć w sobie dziecięcą wrażliwość. To również dyskretna opowieść o uczuciu, które nie mieści się w świecie konwenansów i sztywnych zasad. Scenariusz produkcji powstał na kanwie sztuki Allana Knee. Nagrodzoną Oscarem muzykę skomponował Jan A.P. Kaczmarek (Niewierna). Film otrzymał w sumie siedem nominacji do Nagród Amerykańskiej Akademii (m.in. dla najlepszego filmu, za najlepszy scenariusz, najlepszą scenografię) i pięć do Złotych Globów. Zdobył także nagrodę Laterna Magica na MFF w Wenecji.

W rolach głównych: Johnny Depp, Kate Winslet, Dustin Hoffman, Julie Christie, Ian Hart, Radha Mitchell.


As Good as It Gets / Lepiej być nie może (1997) – komediodramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 133 min. Dostępne do: 29.06.2019

W rolach głównych: Jack Nicholson, Helen Hunt, Greg Kinnear, Cuba Gooding Jr., Skeet Ulrich.


KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...