HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (01.10.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.1]

Planetarium

W serwisie HBO GO Polska pojawiły się dzisiaj trzy nowe filmy.

Planetarium (2016) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 103 min. Dostępne do: 31.08.2018

Lata trzydzieste XX wieku. Siostry Laura (Natalie Portman) i Kate (Lily-Rose Depp) są niezwykle piękne i tajemnicze. Posiadają też nadprzyrodzone zdolności. Kobiety potrafią komunikować się z duchami. Zna je cały świat. Na zakończenie swojego tournée po Europie ruszają do Paryża. Na miejscu spotykają charyzmatycznego producenta filmowego, Korbena (Emmanuel Salinger), który namawia je do udziału w niecodziennym projekcie.

Utalentowana młoda reżyserka Rebecca Zlotowski (Piękny kolec, Grand Central) z ogromnym wdziękiem pokazuje lata trzydzieste XX wieku – w tym ich szczególny nastrój oraz obłędne życie paryskiej elity. Artystka bawi się konwencją i różnymi gatunkami filmowymi. Na szczególną uwagę zasługują wysmakowane stroje i doskonała scenografia, za którą jej autorka Katia Wyszkop (Żegnaj, królowo) otrzymała nominację do Cezara. Zdjęcia do produkcji powstały w Paryżu.

W rolach głównych: Natalie Portman, Lily-Rose Depp, Emmanuel Salinger, Amira Casar, Louis Garrel, David Bennent.


Bleed for This / Opłacone krwią (2016) – dramat biograficzny – 12+ – polskie napisy i lektor – 111 min. Dostępne do: 29.09.2018

Vinny Pazienza (Miles Teller) jest ambitnym pięściarzem, który wspina się po kolejnych szczeblach sportowej kariery. Jego trener Kevin Rooney (Aaron Eckhart) stara się zachęcić chłopaka do jeszcze cięższej pracy. Przynosi to pożądane efekty. Pazienza nabiera wiatru w żagle. Niestety dochodzi do tragedii. Młody bokser doznaje poważnych obrażeń w wypadku samochodowym. Ma złamany kręgosłup w odcinku szyjnym i nie wiadomo, czy będzie mógł kiedykolwiek chodzić. Vinny Pazienza nie traci jednak wiary i robi wszystko, żeby wrócić na ring.

Oparty na faktach, biograficzny dramat sportowy, który przybliża widzom sylwetkę mistrza boksu Vinny’ego Pazienzy. Reżyserem tego świetnie zrealizowanego, energetycznego obrazu jest dwukrotnie nominowany do Nagrody Independent Spirit Ben Younger (Ryzyko, Serce nie sługa).

W rolach głównych: Miles Teller, Aaron Eckhart, Katey Sagal, Ciarán Hinds, Ted Levine.


Centaur (2017) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 85 min. Dostępne do: 31.03.2019

Centaur (Aktan Arym Kubat) jest skromnym ojcem rodziny, który wiedzie spokojne życie w małej kirgiskiej wiosce. Jego żona Maripa (Zarema Asanalieva) i pięcioletni synek są niemowami. Mężczyzna szanowany jest przez wszystkich członków społeczności. Skrywa jednak pewną tajemnicę – nocami zajmuje się kradzieżą koni wyścigowych. Kiedy jego sekret wychodzi na jaw, sprawy przybierają dramatyczny obrót.

Przejmujące kino, głęboko osadzone w kirgiskiej kulturze i mitologii. Reżyser Aktan Arym Kubat (Adoptowany syn, Złodziej światła) tworzy pełen emocji, kameralny dramat o człowieku, który zmaga się z losem. Artysta popisowo wciela się także w postać głównego bohatera. Produkcja była pokazywana na MFF w Berlinie, gdzie została wyróżniona Nagrodą Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE).

W rolach głównych: Aktan Arym Kubat, Bolot Tentimyshov, Zarema Asanalieva, Ilim Kalmuratov, Nuraly Tursunkojoev.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...