HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (08.09.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.4]

Tin Star

W usłudze HBO GO Polska pojawiły się dzisiaj trzy filmy oraz pełny pierwszy sezon brytyjskiego serialu kryminalnego.

Remember / Niepamięć (2015) – dramat – 15+ – polski lektor – 91 min. Dostępne do: 31.07.2018

Blisko dziewięćdziesięcioletni Zev Guttman (Christopher Plummer) mieszka w domu spokojnej starości. Leciwy mężczyzna cierpi na postępującą demencję. Śmierć żony umknęła z jego pamięci, a o bolesnej młodości przypomina mu jedynie wytatuowany na ręce numer z obozu w Auschwitz. Pewnego dnia rutynę Zeva burzy informacja dotycząca jego byłego oprawcy. Nazistowski zbrodniarz przebywa podobno pod zmienionym nazwiskiem na terenie USA lub Kanady. Zev postanawia odszukać go i na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.

Wzbudzająca emocje produkcja została wyróżniona Nagrodą Jury Młodych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie ubiegała się również o statuetkę Złotego Lwa.

W rolach głównych: Christopher Plummer, Martin Landau, Dean Norris, Bruno Ganz, Jürgen Prochnow.


Profondo rosso / Głęboka czerwień (1975) – thriller – 18+ – polskie napisy i lektor – 121 min. Dostępne do: 28.02.2019

Helga Ulmann (Macha Méril) jest niemiecką telepatką, która udaje się do Rzymu na konferencję poświęconą zjawiskom paranormalnym. Podczas swojego występu kobieta wpada w panikę, ponieważ wyczuwa na sali obecność psychopatycznego mordercy. Pokaz zostaje przerwany, a jeszcze tego samego wieczoru Helga zostaje zamordowana w tajemniczych okolicznościach. Przypadkowym świadkiem zbrodni jest pianista Marcus Daly (David Hemmings). Razem z zaangażowaną w sprawę dziennikarką Gianną Brezzi (Daria Nicolodi) postanawia na własną rękę rozwiązać zagadkę śmierci kobiety. Wkrótce dochodzi do kolejnego zabójstwa…

Obraz jest wzorcowym przykładem giallo, specyficznego gatunku filmowego, który swój największy rozkwit przeżywał w kinematografii włoskiej w latach siedemdziesiątych. Za reżyserię produkcji, która w warstwie wizualnej jest prawdziwym majstersztykiem, odpowiadał wirtuoz kina grozy Dario Argento (Odgłosy, Inferno). Nastrój filmu podkreśla hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa autorstwa słynnej grupy Goblin.

W rolach głównych: David Hemmings, Daria Nicolodi, Gabriele Lavia, Macha Méril, Eros Pagni.


Tough Girls / Twardzielki (2016) – dokumentalny – 15+ – polski lektor – 73 min. Dostępne do: 02.02.2100

Twórcy filmu przez dwa lata podążają za dziewczynami i kobietami w wieku od siedmiu do trzydziestu sześciu lat, które trenują boks. Filmowcy pragną odkryć, co skłoniło je do uprawiania tego niezwykle brutalnego sportu. Chcą dowiedzieć się, jakie są ich motywacje. Tym bardziej że odpowiedź okazuje się bardziej złożona, niż mogłoby się to na początku wydawać. Kobiety walczą nie tylko o uznanie i sukces. Pragną również pokonać siebie i własne słabości.

Wciągający obraz poświęcony dziewczynom i kobietom uprawiającym jeden z najbardziej męskich sportów – boks. Produkcja pokazuje bohaterki w przeróżnych sytuacjach – w tym w chwilach radości, sukcesu, słabości, upokorzenia czy zwątpienia. Reżyserka Eszter Nordin (seriale Brookside, Gems) stara się zrozumieć motywy ich działania i stworzyć złożony portret kobiet, które nigdy się nie poddają.


Tin Star / Gwiazda szeryfa (2017- ) – serial kryminalny, sezon 1 (wszystkie odcinki) – 15+ – polski lektor. Dostępne do: 06.09.2020

Były detektyw z Londynu Jim Worth (Tim Roth) przeprowadza się z rodziną do zapomnianym przez boga i ludzi miasteczka Rocky Mountains. Mężczyzna wierzy, że w nowej pracy zapomni o demonach z przeszłości. Szybko jednak okazuje się, że nie będzie to łatwe. Gang kryminalistów wydaje na jego wyrok śmierci. Dochodzi do próby zabójstwa, w której ginie synek Wortha. Zrozpaczony mężczyzna zaczyna powoli zatracać się w samodestrukcji.

W rolach głównych: Tim Roth, Christina Hendricks, Kevin Hanchard, Abigail Lawrie, Christopher Heyerdahl.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...