HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (16.01.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.5]

solaris HBO GO Polska poszerzyło swoją ofertę o film „Solaris” (1972) oraz nowy odcinek magazynu „Na planie” (2017). Ponadto, do oferty wróciła animacja „LEGO Liga Sprawiedliwości: Legion Zagłady” (2015).

Solyaris / Solaris (1972) – science-fiction – 12+ – polskie napisy i lektor – 159 min. Dostępne do: 31.12.2017

Owdowiały psycholog Kris Kelvin (Donatas Banionis) zostaje wysłany na kosmiczną stację badawczą znajdującą się ponad planetą Solaris. Na miejscu trwa misja, której celem jest zbadanie ogromnego oceanu pokrywającego planetę. Podejrzewa się, że jest on formą jakiegoś rodzaju wyższej inteligencji. Na stacji przebywa już trzyosobowa załoga. Niestety jeden z kosmonautów ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a pozostała dwójka zachowuje się bardzo dziwnie. Kris ma dowiedzieć się, co jest tego przyczyną.

Ekranizacja klasycznej powieści Stanisława Lema pod tym samym tytułem. Wybitny film w reżyserii wizjonera kina, wielokrotnie wyróżnianego na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych Andrieja Tarkowskiego (Dziecko wojny, Nostalgia), ostrzega przed nadmiernym rozwojem technologii oraz dehumanizacją świata. Co ciekawe, obraz nie przypadł do gustu autorowi literackiego pierwowzoru. Polski pisarz zarzucał Tarkowskiemu, że ten wypaczył sens jego książki. Mimo to film zdobył rzesze zaprzysięgłych fanów i uchodzi za kultowy. Produkcja zdobyła Nagrodę FIPRESCI i Grand Prix Festiwalu w Cannes. Zdjęcia powstały w Moskwie i Tokio.

W rolach głównych: Donatas Banionis, Natalya Bondarchuk, Jüri Järvet, Anatoliy Solonitsyn, Vladislav Dvorzhetskiy.

LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League: Attack of the Legion of Doom! / LEGO Liga Sprawiedliwości: Legion Zagłady (2015) – animowany – b.o. – polskie napisy i dubbing – 73 min. Dostępne do: 12.02.2017

Odkąd pieczę nad Metropolis przejęła Liga Sprawiedliwości, przestępcy nie mają czego tam szukać. Miasto jest bezpieczne i chronione przed złem. Nie wszystkim jest to jednak na rękę. Demoniczny Lex Luthor, razem ze swoimi przyjaciółmi, powołuje do życia śmiercionośny Legion Zagłady. Celem jest zaatakowanie tajnej i doskonale strzeżonej bazy rządowej, która nosi nazwę Strefa 52. Czy członkom Ligi Sprawiedliwości uda się powstrzymać złoczyńców?

Kolejny film o przygodach grupy tworzonej przez najsłynniejszych komiksowych superbohaterów wywodzących się z publikacji wydawnictwa DC – Batmana, Supermana, Wonder Woman czy Flasha. Tym razem bohaterowie są przedstawieni w postaci ludzików LEGO, co gwarantuje dużą dawkę dobrego humoru. Film jest pełen akcji i ekscytujących walk. Obowiązkowa pozycja dla fanów gatunku będzie też świetną zabawą dla tych, którzy dopiero zaczynają zdobywać wiedzę o komiksie. Obraz wyreżyserował Rick Morales (Lego Scooby Doo!: Haunted Holywood), twórca m.in. serialu animowanego pt. Zielona Latarnia.

Hollywood On Set / Na planie (2017) – magazyn – polski lektor

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

S14:O3 – 24 min. Dostępne do: 12.02.2017

Odcinek poświęcony produkcji filmów Hacksaw Ridge / Przełęcz ocalonych (2016), Miss Sloane (2016) oraz Billy Lynn’s Long Halftime Walk (2016).

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...