HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (17.09.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.9]

Una

Oferta HBO GO Polska została poszerzona o dwa filmy i pełen pierwszy sezon latynoskiego serialu produkcji HBO. W chwili publikowania wpisu brakuje jednak głównej niedzielnej premiery – filmu „Powidoki” (2016) Andrzeja Wajdy.

Una (2016) – obyczajowy – 15+ – polskie napisy i lektor – 90 min. Dostępne do: 31.08.2018

Jako trzynastolatka Una (Ruby Stokes) uciekła ze znacznie starszym od siebie Rayem (Ben Mendelsohn). Mężczyzna został szybko aresztowany i oskarżony o molestowanie nieletniej. Kilkanaście lat później dorosła już dziewczyna (Rooney Mara) znajduje przez przypadek jego zdjęcie w gazecie i postanawia go odnaleźć. Gdy niespodziewanie pojawia się u niego w pracy, Ray wydaje się zaskoczony. Obawia się, że Una może zagrozić jego budowanej przez lata stabilizacji i szczęśliwemu małżeństwu. Czy sekrety z przeszłości wyjdą na światło dzienne?

Niejednoznaczna, pełna intensywnych emocji opowieść o traumie, która zostaje na całe życie. Debiutujący w kinie Benedict Andrews, ceniony za inscenizacje dramatów Szekspira i Czechowa australijski reżyser teatralny oraz operowy, wziął na warsztat kontrowersyjną sztukę Davida Harrowera pt. „Blackbird” (pisarz jest również autorem scenariusza do filmu).

W rolach głównych: Rooney Mara, Ben Mendelsohn, Riz Ahmed, Tara Fitzgerald, Tobias Menzies.


The Black Cauldron / Czarny kocioł (1985) – animowany – b.o. – polski dubbing – 76 min. Dostępne do: 14.03.2018

Taran jest młodzieńcem o wielkich marzeniach, który chciałbym zostać słynnym wojownikiem. Niestety chwilowo musi zadowolić się pozycją świniopasa. Pewnego dnia jedna z jego podopiecznych, świnia o imieniu Hen-Wen, zaczyna zachowywać się bardzo dziwnie. Taran uświadamia sobie, że zwierzę ma niezwykłe zdolności. Odkrywa też prawdę o magicznym kotle. Niestety naczynie jest poszukiwane przez pełnego niecnych zamiarów Rogatego Króla.

Pełna magii i przygód, pełnometrażowa animacja ze studia Walta Disneya. Scenariusz tego obrazu został oparty na powieści pt. „The Chronicles of Prydain” autorstwa Lloyda Alexandera. Produkcja w reżyserii Richarda Richa (Król i ja) oraz Teda Bermana (Lis i pies) trzyma w napięciu i jest przeznaczona dla starszych widzów o mocnych nerwach.


 

El Jardín de Bronce / Ogród z brązu (2017- ) – serial kryminalny, sezon 1 (wszystkie odcinki) – 15+ – polskie napisy i lektor – 50 min. Dostępne do: 31.08.2020

Fabian (Joaquín Furriel) oraz Lila (Romina Paula) Danubio są kochającym się małżeństwem, które mieszka razem ze swoją czteroletnią córeczką w Buenos Aires. Pewnego dnia dziewczynka znika bez śladu w metrze. Rodzice są zrozpaczeni. Nie wiedzą, co robić. Nie rozumieją, co się stało. Brak jest świadków zdarzenia, motywów sprawy. Policja zdaje się być bezradna. Małżeństwo nie poddaje się jednak. Desperacko szuka pomocy i walczy o odzyskanie córki.

W rolach głównych: Joaquín Furriel, Norma Aleandro, Daniel Fanego, Luis Luque.

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (17.09.2017)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...