HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (25.01.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3]

Droga do odkupienia

W dniu dzisiejszym do oferty HBO GO Polska trafiły dwa nowe tytuły.

Landgericht / Droga do odkupienia, cz. 1 (2017) – dramat historyczny – 12+ – polskie napisy i lektor – 98 min. Dostępne do: 30.06.2019

Landgericht / Droga do odkupienia, cz. 2 (2017) – dramat historyczny – 12+ – polskie napisy i lektor – 108 min. Dostępne do: 30.06.2019

Telewizyjna adaptacja wielokrotnie nagradzanej powieści Ursuli Krechel. Oparta na faktach, pełna dramatyzmu opowieść o losach żydowsko-niemieckiej rodziny, którą rozdzieliła wojna.

Berlin, 1938 rok. Richard (Ronald Zehrfeld) i Claire Kornitzerowie (Johanna Wokalek) uchodzą za dystyngowaną parę. On ma żydowskie korzenie i jest wschodzącą gwiazdą niemieckiego sądownictwa. Ona, nie-Żydówka, prowadzi małą firmę zajmującą się produkcją filmów. Niestety, wraz ze wzrostem władzy Hitlera ich sytuacja zaczyna się pogarszać. Obydwoje tracą pracę. Zdesperowani, postanawiają wysłać dwójkę swoich dzieci do Anglii. Richard decyduje się wyjechać na Kubę. Claire ma problemy z otrzymaniem wizy i zmuszona jest zostać w Berlinie. Nękana przez Gestapo, opuszcza miasto i znajduje schronienie na farmie w Szwabii. Po wojnie rodzina się jednoczy. Spotkanie nie jest jednak łatwe.

Oparta na wybitnej powieści Ursuli Krechel, historia żydowsko-niemieckiej rodziny i jej dramatycznych wojennych oraz powojennych losów. Obraz pokazuje w bardzo szczery sposób trud związany z odbudowywaniem rodzinnych relacji i radzeniem sobie z traumą. Mówi też o prześladowaniach, wygnaniu, niełatwym powrocie do kraju, próbie znalezienia dla siebie miejsca w nowej rzeczywistości i związanych z tym rozczarowaniach. Pierwowzorem postaci Richarda Kornitzera był zmarły w 1973 roku niemiecki sędzia Robert Michaelis. Wiarygodne kreacje tworzą w filmie Ronald Zehrfeld (Barbara, Fritz Bauer kontra państwo) oraz Johanna Wokalek (Baader-Meinhof, Papieżyca Joanna). Obok nich występują Saskia Reeves (serial Luther), Barbara Auer (Decyzja) oraz Felix Klare (Rumuński romans). Reżyserem obrazu jest Matthias Glasner (Wolna Wola, Litość).

W rolach głównych: Ronald Zehrfeld, Johanna Wokalek, Saskia Reeves, Barbara Auer, Felix Klare.


Becoming Mike Nichols / Mike Nichols: Moje początki (2016) – dokumentalny – 12+ – polskie napisy i lektor – 69 min. Dostępne do: 21.02.2046

Historia życia i kariery wybitnego amerykańskiego reżysera Mike’a Nicholsa, twórcy takich filmów, jak Kto się boi Virginii Woolf, Absolwent czy Bliżej.

Mike Nichols zaczął swoją karierę w Hollywood od bycia aktorem. Sławę zdobył jednak w 1966 roku, debiutując jako reżyser głośnym obrazem Kto się boi Virginii Woolf. Film został bardzo wysoko oceniony przez krytyków, a sam twórca otrzymał nominacje do Oscara i Złotego Globu. Kolejny film Nicholsa pt. Absolwent ugruntował pozycję reżysera jako wybitnego artysty. W 2014 roku Mike Nichols usiadł przed kamerą ze swoim dobrym przyjacielem i współpracownikiem Jackiem O’Brienem. Mężczyźni rozmawiali m.in. o wczesnej karierze filmowca oraz jego duecie twórczym z Elaine May.

Pełen ciepła i dobrego humoru film dokumentalny produkcji HBO o wybitnym amerykańskim reżyserze Mike’u Nicholsie (1931-2014). Nagrodzony Oscarem artysta opowiada z wdziękiem o swojej długiej i pełnej osiągnięć karierze. Pytany o to, jak udało mu się odnieść sukces w show-biznesie, wskazuje na takie czynniki, jak szczęście, pasja tworzenia, talent oraz empatia. Za reżyserię wyróżnionego nominacją do Nagrody Emmy obrazu odpowiadał ceniony twórca Douglas McGrath (Emma, scen. Strzały na Broadwayu). Film powstał w broadwayowskim Golden Theatre zaledwie cztery miesiące przed śmiercią Nicholsa.


Czytaj również:

Oferta Netflix Polska na luty 2018 – planowane premiery – lista

Nowy serial HBO Mozaika (Mosaic) z Sharon Stone w roli głównej i w reżyserii Stevena Soderbergha od dziś, 23 stycznia 2018r. w HBO3 i HBO GO

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...