HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (22.05.2017)

Facebooktwitter

Leftovers

Do serwisu HBO GO Polska dodano dzisiaj dwa filmy oraz kilka nowych odcinków seriali.

Murder by Death / Zabity na śmierć (1976) – komedia kryminalna – 12+ – polski lektor – 90 min. Dostępne do: 29.10.2018

Najzdolniejsi detektywi świata dostają zaproszenie na kolację w domu ekscentrycznego milionera Lionela Twaina (Truman Capote). Zjawia się na niej cała światowa śmietanka detektywistyczna, w tym Milo Perrier (James Coco), Sam Diamond (Peter Falk), Dora Charleston (Maggie Smith), Jessica Marbles (Elsa Lanchester) czy Sidney Wang (Peter Sellers). Gospodarz przygotował dla gości iście zabójczą zagadkę. Na jej rozwiązanie mają 24 godziny. Zwycięzca otrzyma milion dolarów, przegrani – stracą reputację, a może nawet życie.

Parodia filmów detektywistycznych w reżyserii Roberta Moore’a (Tani detektyw, Rozdział drugi), do której scenariusz napisał Neil Simon (Dziewczyna na pożegnanie, Suita kalifornijska).

W rolach głównych: Alec Guiness, Peter Falk, Peter Sellers, David Niven, Maggie Smith, Truman Capote.

Red Desert / Czerwona pustynia (1964) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 112 min. Dostępne do: 31.10.2018

Deszczowa i zimna Ravenna. Giuliana (Monica Vitti) jest zmęczoną życiem gospodynią domową i żoną Ugo (Carlo Chionetti), kierownika miejscowej fabryki. Pewnego dnia kobieta spotyka na swojej drodze przystojnego inżyniera Corrado Zellera (Richard Harris), z którym wdaje się w romans. Przekonana, że ani syn, ani mąż już jej nie potrzebują, zdesperowana i spragniona miłości, bardzo angażuje się w nowy związek. Zeller jednak wykorzystuje ją i porzuca.

Uhonorowane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Złotym Lwem i Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) dzieło Michelangelo Antonioniego, twórcy takich obrazów jak Przygoda, Noc, Powiększenie czy Zawód: Reporter.

W rolach głównych: Monica Vitti, Richard Harris, Carlo Chionetti, Xenia Valderi, Rita Renoir.

Twin Peaks (2017) – serial, sezon 1 – 18+ – polskie napisy i lektor

Twin Peaks to jeden z najbardziej przełomowych i wpływowych seriali telewizyjnych wszechczasów. Nowa produkcja SHOWTIME® zaczyna się dwadzieścia pięć lat po tym, jak mieszkańców osobliwego miasteczka zszokowała wiadomość, że urocza Laura Palmer została zamordowana.

W rolach głównych: Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Everett Mcgill, Kyle Maclachlan, Sheryl Lee.

S1:O1 – Odcinek 1 – 58m

S1:O2 – Odcinek 2 – 52m

S1:O3 – Odcinek 3 – 56m

S1:O4 – Odcinek 4 – 54m

The Leftovers / Pozostawieni (2014-2017) – serial obyczajowy/sci-fi, sezon 3 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 16.04.2019

W ostatnim sezonie, cztery lata po wydarzeniach sezonu drugiego, rodziny Garveyów i Murphych jednoczą się, desperacko poszukując systemu wartości, który pozwoliłby im wytłumaczyć to, tego czego w rzeczywistości wyjaśnić się nie da. Tymczasem w powietrzu wisi zapowiedź wielkich wydarzeń, które dopiszą finał tajemniczej historii Nagłego Zniknięcia dwóch procent ludzkości sprzed prawie siedmiu lat. Właśnie to wydarzenie kilka lat wcześniej wywróciło życie bohaterów do góry nogami i sprawiło, że przeprowadzili się na Antypody.

W rolach głównych: Justin Theroux, Amy Brenneman, Christopher Eccleston, Liv Tyler.

S3:O6 – Certified – 55 min.

Veep / Figurantka (2012- ) – serial obyczajowy, sezon 6 – 12+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 16.04.2019

Prezydentura Seliny Meyer (Julia Louis-Dreyfus) nie trwała zbyt długo. Po przegranej musiała pogodzić się z faktem, że na nową liderkę wolnego świata i prezydenta Stanów Zjednoczonych została wybrana Laura Montez (Andrea Savage). Meyer musi teraz opuścić Biały Dom i odnaleźć się w nowej sytuacji. Co może robić kobieta, która wcześniej zajmowała stanowisko szefa najpotężniejszego mocarstwa na świecie?

W rolach głównych: Julia LouisDreyfus, Tony Hale, Anna Chlumsky, Reid Scott, Matt Walsh.

S6:O6 – Qatar – 27 min.

Silicon Valley / Dolina Krzemowa (2014- ) – serial komediowy, sezon 4 – 12+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 23.04.2019

Start-upy, deweloperzy aplikacji, firmy internetowe… to hasła, które elektryzują dziś cały świat. Kilku mieszkających w Kalifornii kumpli, którzy są specjalistami od nowych technologii, niezmiennie pragnie osiągnąć sukces w świecie wielkiego biznesu. Ich liderem jest genialny programista Richard Hendricks (Thomas Middleditch), ale praca w zespole indywidualistów to nieustające wyzwanie. Czy uda im się podbić świat nowoczesnych technologii?

W rolach głównych: Thomas Middleditch, Josh Brener, T.J. Miller, Kumail Nanjiani, Zach Woods, Martin Starr.

S4:O5 – The Blood Boy – 27 min.

The White Princess / Biała księżniczka (2017- ) – serial obyczajowy/historyczny, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 16.04.2020

Anglia, rok 1485. Ryszard III ginie w bitwie pod Bosworth. Zwycięzcą jest Henryk VII z dynastii Tudorów (Jacob Collins-Levy). Aby zakończyć tzw. Wojnę Dwóch Róż, władca decyduje się ożenić z Elżbietą York (Jodie Comer), choć krążą pogłoski, że miała zostać żoną jego przeciwnika. Wydaje się, że tylko w ten sposób król będzie mógł zjednoczyć wycieńczone trwającą przez trzydzieści lat wojną domową społeczeństwo.

W rolach głównych: Jodie Comer, Jacob Collins-Levy, Michelle Fairley, Essie Davis, Vincent Regan.

S1:O6 – English Blood on English Soil – 53 min.

Hollywood on Set / Na planie (2003- ) – magazyn, sezon 14 – b.o. – polski lektor. Dostępne do: 18.06.2017

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

S14:O21 – 24 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner