HBO GO Polska – kolejna dzisiejsza premiera (20.05.2018)

Facebooktwitter

Zgodnie z planem premier na maj, do serwisu HBO GO Polska trafił dzisiaj jeszcze jeden film.

Fahrenheit 451 / 451° Fahrenheita (2018) – science-fiction – 15+ – polskie napisy i lektor – 96 min. Dostępne do: 19.05.2020

Zrealizowana przez HBO ekranizacja antyutopijnej powieści Ray’a Bradbury’ego o zajmującym się zwalczaniem literatury i czytania książek strażaku, który zaczyna kwestionować sens swojej pracy.

Świat przyszłości, w którym wszelka literatura została zakazana. Guy Montag (Michael B. Jordan) jest młodym, sumiennym strażakiem zajmującym się niszczeniem książek. Z czasem jednak, za sprawą poznanej kobiety, mężczyzna zaczyna podważać zastany porządek rzeczy. W coraz bardziej zażarty sposób dyskutuje ze swoim mentorem – kapitanem Beattym (Michael Shannon). W końcu decyduje się zerwać z przeszłością i odzyskać swoje człowieczeństwo.

Współczesna adaptacja klasycznej książki Rfay’a Bradbury’ego. Obraz przedstawia dystopijną rzeczywistość, w której media służą do szerzenia propagandy, historia wciąż pisana jest od nowa, a „strażacy” zajmują się paleniem książek. W filmie produkcji HBO występują: Michael B. Jordan (Creed: Narodziny legendy), dwukrotnie nominowany do Oscara Michael Shannon (Zwierzęta nocy), Sofia Boutella (Kingsman: Tajne służby) oraz Lilly Singh (Złe mamuśki). Jego reżyserem jest wyróżniony Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) Ramin Bahrani (Bez względu na cenę).

W rolach głównych: Michael B. Jordan, Michael Shannon, Sofia Boutella, Lilly Singh, Laura Harrier. 


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsza premiera (20.05.2018)

Ostre przedmioty – miniserial HBO na podstawie powieści Gillian Flynn z Amy Adams w roli głównej 9 lipca 2018r. w HBO i HBO GO


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner