Indeks prędkości dostawców internetowych Netflix — wrzesień 2016 r.

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3]

netflix-logo-with-shadow-1
Przedstawiamy najważniejsze dane za wrzesień w ramach indeksu prędkości dostawców internetowych Netflix, czyli nasze comiesięczne zestawienie dostawców usług internetowych zapewniających najlepsze warunki korzystania z serwisu Netflix.

W tym miesiącu dodaliśmy do indeksu siedem nowych krajów z Ameryki Łacińskiej. Te kraje to: Dominikana, Salwador, Gwatemala, Honduras, Paragwaj, Trynidad i Tobago oraz Wenezuela.

W Indiach pierwsze miejsce zajął Spectranet ze średnią prędkością miesięczną 2,17 Mb/s (w porównaniu z 2,13 Mb/s w sierpniu). YOU Broadband spadł o trzy pozycje na ósme miejsce w związku z obniżeniem prędkości z 1,67 Mb/s w sierpniu do 1,53 Mb/s we wrześniu.

W Portugalii pozycję lidera objęła firma MEO dzięki znacznemu wzrostowi średniej prędkości miesięcznej z 3,2 Mb/s w sierpniu do 3,52 Mb/s we wrześniu.

W Hiszpanii w rankingu dostawców zaszły duże przetasowania. Firma Vodafone, która dotąd zajmowała trzecią pozycję, odnotowała wzrost średniej prędkości miesięcznej z 3,69 Mb/s w sierpniu do 3,77 Mb/s we wrześniu, co zapewniło jej pozycję lidera. Euskaltel spadł na piąte miejsce w wyniku obniżenia prędkości z 3,66 Mb/s w sierpniu do 3,85 Mb/s we wrześniu.

W Tajlandii firma CAT zwiększyła średnią prędkość miesięczną we wrześniu o 0,51 Mb/s w porównaniu z ubiegłym miesiącem (do 2,56 Mb/s), dzięki czemu przesunęła się z ostatniego miejsca w rankingu na miejsce siódme.

W indeksie amerykańskim we wrześniu nie odnotowaliśmy większych zmian.

Indeks prędkości dostawców internetowych Netflix to wskaźnik jakości odtwarzania materiałów z serwisu Netflix w czasie największej oglądalności zapewnianych przez danego dostawcę usług internetowych. Nie jest to wskaźnik ogólnej jakości innych usług/danych udostępnianych w sieci dostawcy usług internetowych. Wyższa prędkość przesyłania materiałów z serwisu Netflix przeważnie oznacza lepszą jakość obrazu, szybsze uruchamianie odtwarzania oraz mniejszą liczbę zakłóceń.

Aby zapoznać się z rankingiem 10 najlepszych dostawców, kliknij tutaj.

netflix-us-leaderboard-2016-09

Źródło: materiały prasowe firmy Netflix.

KOMENTARZE:

7 myśli nt. „Indeks prędkości dostawców internetowych Netflix — wrzesień 2016 r.

      • Wyciągasz raczej 60MB czyli +/- 7,5 Mbits. Przy 60Mbits wyciągałbyś blisko 0,5GB (480MB). Taką prędkość tylko światłowodem od początku do końca więc sam rozumiesz..

      • internet radiowy od dłuższego czasu opiera się a światłowodzie moja radiówka 5GHz jest aktualnie ustawiona na 60 Megabit a jeżeli chodzi o prędkość pobierania plików dochodzi do 7,5 Megabajta na sekundę.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...