Jest zielone światło dla 2. sezonu serialu „Star Trek: Discovery” (2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.5]

109752_5179b-1--1Stacja telewizyjna CBS potwierdziła dziś zamówienie drugiego sezonu serialu „Star Trek: Discovery” (2017), który poza granicami USA i Kanady, w tym w Polsce jest dostępny w ofercie serwisu streamingowego Netflix.

CBS nie ujawniło jeszcze kiedy można się spodziewać premiery drugiego sezonu serialu, ani ile będzie liczył odcinków.

Pierwszy sezon serialu został podzielony na dwie części. Pierwsza część liczy 8 odcinków i będzie emitowana w stacji CBS od 24 września do 5 listopada. Druga część to 7 odcinków i zadebiutuje dopiero w styczniu 2018r.

Wygląda, że drugiego sezonu należy się spodziewać nie wcześniej niż w drugiej połowie 2018r.

Star Trek, jedna z najbardziej kultowych serii w historii telewizji powraca na małe ekrany 50 lat od premiery. W serialu zobaczymy przygody załogi okrętu Gwiezdnej Floty, która wyrusza na misje w poszukiwaniu nowych światów i nieznanych form życia. Oficer Floty musi nauczyć się, że zanim w pełni zrozumie się obcych, trzeba zrozumieć samego siebie. W serialu pojawi się nowy statek, nowi bohaterowie i nowe misje, ale wizja przyszłości pełnej nadziei, która inspirowała pokolenia marzycieli, pozostanie bez zmian. Producentem serialu Star Trek: Discovery jest CBS Television Studios we współpracy z Secret Hideout Alexa Kurtzmana, studiem Living Dead Guy Productions Bryana Fullera oraz Roddenberry Entertainment. Producentami wykonawczymi są Alex Kurtzman, Bryan Fuller, Heather Kadin, Gretchen J. Berg & Aaron Harberts, Akiva Goldsman, Rod Roddenberry i Trevor Roth.

Akcja „Star Trek: Discovery” toczy się na dziesięć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w serii oryginalnej. Nowy serial osadzono w realiach nieznanej dotąd epoki, która ukształtowała historię Federacji. Nad wszechświatem wisi widmo wojny. Pierwsza oficer Michael Burnham (Sonequa Martin-Green) napotyka nowe statki, odkrywa kolejne światy i mierzy się z zagrożeniami ze strony nowych wrogów.

05_110493_0857b3-1

Star Trek: Discovery (2017) – serial, sezon 1 – 13+ – HDR/Dolby Vision – można pobrać – polskie napisy i lektor
IMDb: 7.3/10

Po stuleciu spokoju wybucha wojna między Federacją a Imperium Klingońskim. W centrum sporu stoi zhańbiony oficer Gwiezdnej Floty.

W rolach głównych: Sonequa Martin-Green ,Doug Jones, Shazad Latif
Gatunki: Seriale i programy ,Seriale akcji i przygodowe, Seriale science fiction i fantasy, Amerykańskie seriale i programy
Twórcy: Bryan Fuller, Alex Kurtzman

Do grona scenarzystów i producentów „Discovery” należy Rod Roddenberry, syn twórcy „Star Treka”, Gene’a Roddenberry’ego.


Czytaj również:

Netflix – Stranger Things 2: fragment serialu, nowe zdjęcia i specjalny materiał dodatkowy

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (22.10.2017)


 

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Jest zielone światło dla 2. sezonu serialu „Star Trek: Discovery” (2017)

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...