Miniserial „Gunpowder / Spisek prochowy” (2017) wkrótce w HBO GO

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.4]

Spisek prochowy odc.1 (1)

HBO Polska poinformował, że przed świętami Bożego Narodzenia w serwisie streamingowym HBO GO zostanie udostępniony kontrowersyjny miniserial historyczny produkcji BBC.

Trzyczęściowa całość pojawi się od razu w pełni w serwisie HBO GO Polska 19 grudnia bieżącego roku. Natomiast w Wielkiej Brytanii, gdzie produkcja ta ujrzała już światło dzienne, wywołała niemałe kontrowersje, dzieląc widownię mniej więcej po równo (za ankietą RadioTimes) na osoby twierdzące, że ukazane sceny przemocy są zbyt brutalne oraz na tych, którzy absolutnie nie mają z tym problemu. Co ciekawe, o tym jak jest w rzeczywistości przekonamy się na własnej skórze przed Amerykanami, bowiem nasz kraj uprzedzi datą premiery Stany Zjednoczone.

OPIS SERIALU:

Robert Catesby (Kit Harington) jest żarliwym katolikiem w czasach, kiedy wyznawcy tej religii są bezwzględnie prześladowani przez anglikanów inspirowanych przez królewskiego doradcę Roberta Cecila (Mark Gatiss). Katolicy praktykują wiarę w ukryciu, ryzykując więzieniem, karami, a nawet śmiercią. Catesby odmawia porzucenia wiary, co prowadzi go do finansowej, społecznej i psychicznej ruiny. Gdy umiera jego żona i ojciec, zdesperowany postanawia działać. Zaczyna rekrutować przyjaciół i krewnych, których namawia do udziału w zuchwałym planie. Jego bystra kuzynka Anne Vaux (Liv Tyler) staje się coraz bardziej podejrzliwa wobec jego planów i obawia się, że skutek może być odwrotny do zamierzonego.

Na temat serialu wypowiedział się odtwórca głównej roli, znany z „Gry o tron” Kit Harington:

Produkcja opowiada o fascynującej, mrocznej i niezwykle pokręconej części brytyjskiej historii, która była bliska zapomnieniu. Być może słyszeliście o Guyu Fawkesie, jego postać pojawia się choćby w ‘V jak Vendetta’, ale niewiele osób znało całą prawdę. „Spisek prochowy” to opowieść o wyborach, także tych desperackich, a także motywacjach, jakie za nimi stoją. I to czyni te historię naprawdę pasjonującą.

 

 

Źródło:
informacja prasowa
RadioTimes

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...