Netflix: Indeks prędkości dostawców internetowych – grudzień 2017 r.

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.8]

netflix-logo-
Przedstawiamy najważniejsze dane za grudzień w ramach indeksu prędkości dostawców internetowych Netflix, czyli nasze comiesięczne zestawienie dostawców usług internetowych zapewniających najlepsze warunki korzystania z serwisu Netflix.

W Polsce największy wzrost prędkości w grudniu odnotowały firmy Play i Inea. Play zwiększył prędkość o 0,58 megabitów na sekundę (Mb/s), dzięki czemu średnia prędkość miesięczna oferowana klientom tego dostawcy wzrosła do 2,62 Mb/s (z poziomu 2,04 Mb/s w listopadzie). Podobnie w firmie Inea — średnia prędkość miesięczna wzrosła w grudniu do 3,85 Mb/s (z poziomu 3,30 Mb/s w listopadzie). Dzięki tym zmianom, a także zaprezentowanym poniżej wzrostom prędkości oferowanej przez polskich dostawców usług internetowych, Polska przeskoczyła o jedenaście oczek w rankingu krajów i zajmuje w nim obecnie 22. miejsce.

  • Prędkość internetu dostarczanego przez firmę Toya wzrosła o 0,54 Mb/s. W rezultacie oferowana przez nią średnia prędkość miesięczna zwiększyła się z poziomu 3,34 Mb/s w listopadzie do 3,88 Mb/s w grudniu. W ten sposób Toya przesunęła się o trzy oczka w górę i zajmuje obecnie w Polsce pozycję lidera.
  • W przypadku firmy Vectra średnia prędkość miesięczna poszybowała do 3,85 Mb/s (z 3,37 Mb/s w listopadzie).
  • Prędkość połączenia oferowanego przez firmę Plus wzrosła z kolei do 2,53 Mb/s (z 2,23 Mb/s w listopadzie).

netflix-index-predkosci-polska-grudzien-2017-1

W Meksyku średnia prędkość zapewniania przez dostawcę Axtel Acceso Universal rosła już drugi miesiąc z rzędu. Średnia prędkość miesięczna wzrosła o 0,39 Mb/s i wynosi obecnie 1,83 Mb/s.

W grudniu znaczące zmiany na lepsze dostrzegli też z pewnością klienci wymienionych poniżej firm.

  • Średnia prędkość miesięczna oferowana przez firmę Imagine w Irlandii wzrosła o 0,37 Mb/s — do 2,79 Mb/s (z 2,42 Mb/s w listopadzie).
  • Średnia prędkość miesięczna oferowana przez firmę Wind we Włoszech wzrosła o 0,36 Mb/s — do 3,07 Mb/s (z 2,71 Mb/s w listopadzie).
  • Średnia prędkość miesięczna oferowana przez firmę Claro w Ekwadorze wzrosła o 0,36 Mb/s — do 3,02 Mb/s (z 2,66 Mb/s w listopadzie).

Największe spadki prędkości zanotowały firmy SK broadband w Korei Południowej i CableLink w Austrii. W przypadku tej pierwszej średnia prędkość zmniejszyła się o 0,30 Mb/s, co oznaczało spadek średniej prędkości do 2,22 Mb/s (z 2,52 Mb/s w listopadzie). Z kolei firma CableLink zapewniała w grudniu prędkość niższą o 0,38 Mb/s — średnia prędkość miesięczna wynosiła w ostatnim miesiącu roku 3,76 Mb/s (w porównaniu z 4,14 Mb/s w listopadzie).

Indeks prędkości dostawców internetowych Netflix to wskaźnik jakości odtwarzania materiałów z serwisu Netflix w czasie największej oglądalności zapewnianych przez danego dostawcę usług internetowych. Nie jest to wskaźnik ogólnej jakości innych usług/danych udostępnianych w sieci dostawcy usług internetowych. Wyższa prędkość przesyłania materiałów z serwisu Netflix przeważnie oznacza lepszą jakość obrazu, szybsze uruchamianie odtwarzania oraz mniejszą liczbę zakłóceń. Aby sprawdzić prędkość łącza, otwórz stronę FAST.com w dowolnej przeglądarce internetowej lub pobierz aplikację FAST Speed Test na urządzenia z systemem iOS lub Android.

Aby zapoznać się z rankingiem 10 najlepszych dostawców, kliknij tutaj.

 

Źródło: Materiały prasowe firmy Netflix, Inc.


Czytaj również:

Godzilla (2017) część pierwsza trafi do oferty Netflixa już w styczniu

Netflix Polska: Aktualizacje w ofercie (08.01.2018)

Netflix prezentuje indeks prędkości dostawców internetowych w Polsce – lipiec 2017 r.


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...