Netflix nabył prawa do komedii „DON’T LOOK UP” z Jennifer Lawrence w roli głównej

Facebooktwitter

Netflix nabył prawa do długo wyczekiwanej przez widzów komedii Adama McKayaDON’T LOOK UP” z Jennifer Lawrence w roli głównej.

Film DON’T LOOK UP opowiada historię dwójki astronomów wyruszających w ogromną trasę po mediach, aby ostrzec ludzkość przed zmierzającą w stronę Ziemi zabójczą asteroidą.

McKay, który jest autorem scenariusza, będzie także reżyserem oraz — wraz z Kevinem Messickiem — producentem filmu dla Hyperobject Industries. Ostatni film pełnometrażowy McKaya, „VICE”, zdobył osiem nominacji do Oscara. W 2016 r. McKay został nagrodzony statuetkami Oscara, BAFTA oraz WGA za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu „BIG SHORT”, który napisał wspólnie z Charlesem Randolphem.

Lawrence jest laureatką Oscara za najlepszą rolę żeńską w „Poradniku pozytywnego myślenia”. Nominacje do tej nagrody zdobyła również za role w filmach „Joy”, „American Hustle” i „Do szpiku kości”. Niedawno zakończyła zdjęcia do niezatytułowanego jeszcze filmu realizowanego dla A24 i Scott Rudin Productions przez uznaną reżyserkę teatralną Lilę Neugebauer. Lawrence zagrała tam u boku Justine Polsky, a obydwie aktorki są także producentkami tego filmu dla ich własnej wytwórni Excellent Cadaver. Po zakończeniu prac nad „Don’t look up” Lawrence rozpocznie zdjęcia do filmu „Mob Girl”, w reżyserii Paolo Sorrentino, którego także będzie producentką. Produkcją filmu z ramienia Universal Studios zajmie się Excellent Cadaver w ramach zawartej z Makeready umowy pierwokupu.

„Bardzo się cieszę, że mogę nakręcić ten film z Jen Lawrence. W XVII w. o takich jak ona mówiło się, że są jak dynamit. Dodatkowo nakręca mnie fakt, że Netflix postrzega tę produkcję jako komedię o globalnym potencjale. To wysoko postawiona poprzeczka, która na cały nasz zespół działa bardzo motywująco” — mówi McKay.

„Adam zawsze miał doskonałe wyczucie czasu, jeżeli chodzi o robienie inteligentnych, ważnych i prześmiewczych filmów, które odzwierciedlają współczesną kulturę. Nawet jeżeli jego przepowiednia o rychłej zagładzie Ziemi miałaby się ziścić, to cieszymy się, że jeszcze przed końcem świata uda nam się włączyć jego film do naszego katalogu” — wyjaśnia Scott Stuber, dyrektor grupy filmowej Netflix.

Zdjęcia do „DON’T LOOK UP” rozpoczną się w kwietniu. Planowana premiera filmu w serwisie Netflix odbędzie się jeszcze w tym roku.

O firmie HYPEROBJECT INDUSTRIES

Hyperobject Industries to tworząca treści na wiele platform firma produkcyjna, której założycielem jest nagrodzony Oscarem scenarzysta, reżyser i producent Adam McKay. Nazwa firmy stanowi ukłon w stronę ekofilozofa Timothy’ego Mortona, który wprowadził pojęcie „hiperobiektu” w przekonaniu, że ludzkość musi na nowo zdefiniować swoją relację ze światem naturalnym jako całością. W skład zespołu Hyperobject Industries wchodzą producent Kevin Messick, który od wielu lat współpracuje z McKayem, a także producenci Betsy Koch i Todd Schulman. Firma zajmuje się produkcją obrazów reprezentujących różne gatunki — komedii, dramatów, horrorów, dokumentów oraz seriali dokumentalnych — oraz poruszających kontrowersyjne i politycznie zaangażowane tematy, z którymi twórczość McKaya jest niemal synonimiczna. Wspólnie z Adamem Davidsonem, Laurą Mayer oraz Three Uncanny Four Productions dla Sony Music Entertainment firma realizuje także serię niezależnych podcastów, których premiera zaplanowana jest na 2020 r.

Realizowane przez Hyperobject Industries projekty telewizyjne obejmują obecnie oczekujący na premierę miniserial HBO o karierze drużyny Los Angeles Lakers w latach 80. oraz miniserial na podstawie nieopublikowanej jeszcze książki o Jeffreyu Epsteinie autorstwa Julie K. Brown, dziennikarki śledczej gazety „Miami Herald”. We współpracy z Bong Joon Ho McKay wkrótce rozpocznie prace nad miniserialem HBO na podstawie jego obrazu „Parasite”, który został nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu. McKay i Messick są również producentami wykonawczymi uznanego przez krytyków i nagrodzonego Złotym Globem serialu HBO „Sukcesja”, którego trzeci sezon będzie produkowany jeszcze w tym roku.


Polecamy również

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 22 lutego

HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 22 lutego 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner