Netflix ogłasza premierę nowego serialu oryginalnego produkcji francuskiej – „Osmosis” (2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.9]

netflix-logo-los-gatos-14-1Paryż – 11 maja 2017 r. – Netflix,  czołowy dostawca treści rozrywkowych na całym świecie ogłosił premierę 8-odcinkowego serialu Osmosis. Będzie to drugi serial oryginalny Netfliksa produkcji francuskiej.

Akcja serialu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Paryżu. Technologia zdołała pokonać ostatnią z granic – udało się jej rozszyfrować prawdziwą miłość. Nowa aplikacja randkowa „OSMOSIS” wdziera się głęboko w umysły użytkowników i na podstawie zgromadzonych danych dobiera im partnera ze 100-proc. dokładnością, spełniając tym samym marzenia o znalezieniu prawdziwie bratniej duszy. Ale czy zezwolenie algorytmowi na podejmowanie decyzji o tym, kogo kochać do grobowej deski, ma swoją cenę? Aplikacja co prawda daje użytkownikom szansę na znalezienie niegasnącej i wiecznej miłości, ale zyskuje tym samym dostęp do najgłębszych zakamarków ich umysłów i najpilniej strzeżonych sekretów.

Osmosis to dramat science fiction z elementami romansu i kryminału. Showrunnerem serialu jest Audrey Fouché (Powracający, Rodzina Borgiów), a producentami – Aude Albano oraz Claude Chelli (Wersal. Prawo krwi).

 Aude Albano, producent, wyjaśnia:  – Zapraszając nas do współpracy nad produkcją serialu Osmosis, Netflix umożliwił nam zgłębienie gatunku, który we Francji spotyka się niezwykle rzadko, czyli tak zwanego realistycznego science-fiction. Serial próbuje odpowiedzieć na uniwersalne pytanie – czy istnieje idealna miłość i jaką cenę trzeba za nią zapłacić? Mamy nadzieję, że serial zaskoczy i usatysfakcjonuje użytkowników Netfliksa we Francji i na całym świecie.

– Jestem naprawdę podekscytowany, ponieważ  okazja do stworzenia futurystycznego serialu we Francji trafia się niezwykle rzadko. Cieszę się też bardzo na pespektywę współpracy nad moim pierwszym projektem z Netfliksem i Capa Dramą – mówi producent i showrunner serialu Audrey Fouché – W ośmioodcinkowym serialu przyszłość z moich wyobrażeń stanowi odbicie teraźniejszości. Odwiecznie pytanie „czym jest miłość?” miesza się w nim z niezwykle zaawansowanymi technologicznie odpowiedziami, które są czasami niebywale kuszące, a innym razem bardzo niebezpieczne.

Erik Barmack, Vice President of International Originals w Netflix komentuje:

– Cieszymy się, że możemy współpracować z tak utalentowanymi francuskimi scenarzystami i producentami. Osmosis to nasz kolejny serial wyprodukowany we Francji. Ta produkcja dołączy do grona co najmniej sześciu nowych seriali oryginalnych Netfliksa wyprodukowanych w Europie, których premiera zostanie ogłoszona jeszcze w tym roku.

Osmosis, oryginalny serial Netfliksa, powstanie w oparciu o pomysł Telfrance (grupa Newen) i Arte France. Serialn nakręcony zostanie w całości we Francji, a rozpoczęcie produkcji jest planowane na 2018 r. Aude Albano i Claude Chelli są producentami w spółce CAPA Drama (część grupy Newen).

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, z którego korzysta ponad 98 mln aktywnych użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów i seriali, w tym własnych seriali, dokumentów i filmów pełnometrażowych (tzw. Netflix Originals). Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów w dowolnej liczbie, w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i łącze internetowe. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i dalszych zobowiązań.

Źródło: Materiały prasowe firmy Netflix, Inc.

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Netflix ogłasza premierę nowego serialu oryginalnego produkcji francuskiej – „Osmosis” (2018)

  1. Pożyjemy zobaczymy, ale mogliby się w Netfliksie pokusić o coś innego niż kolejny serial s-f, bo zdecydowana większość ich seriali to gatunek s-f.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...