Netflix podpisuje umowę pierwokupu z wydawcą komiksów BOOM! Studios

Facebooktwitter

Netflix filmy

Firma Netflix podpisała umowę pierwokupu seriali aktorskich i animowanych z BOOM! Studios, wydawcą bestsellerowych, wyróżnionych nagrodą Eisnera i uwielbianych przez fanów serii komiksów, takich jak „Lumberjanes”, „Something is Killing the Children”, „Once & Future” i „Mysia straż”.

Producentami wykonawczymi wszystkich tytułów, które powstaną w ramach tej umowy, będą prezes i założyciel firmy BOOM! Studios — Ross Richie — i dyrektor ds. rozwoju — Stephen Christy.

To początek zupełnie nowego partnerstwa między dwiema firmami, chociaż Netflix i BOOM! współpracowały ze sobą już wcześniej, między innymi przy produkcji filmu pełnometrażowego „The Unsound” na podstawie powieści graficznej Cullena Bunna i Jacka T. Cole’a w reżyserii Davida F. Sandberga. W 2019 r. firma BOOM! wydała serię komiksów, które wytwórnia Jim Henson Company przeniosła na ekran w postaci serialu „Ciemny kryształ: Czas buntu”.

„Bohaterowie BOOM! są z natury wyjątkowi, barwni i różnorodni, a ich historie wzbudzają wielkie emocje” — mówi Brian Wright, wiceprezes ds. seriali oryginalnych w firmie Netflix. „Cieszymy się, że będziemy mogli przenieść je z kartek komiksów na ekran i zaprezentować fanom z całego świata”.

„Co roku produkujemy co najmniej 20 nowych seriali oryginalnych. Cieszy nas nawiązanie współpracy z firmą tak samo płodną jak nasza” — mówi prezes i założyciel wydawnictwa, Ross Richie. „Nietypowy model partnerstwa przyjęty przez firmę BOOM!, która kontroluje prawa medialne do swoich tytułów, jest wyjątkowo korzystny dla twórców. Gwarantujemy im współpracę z najlepszymi reżyserami, scenarzystami i producentami. Umowa z firmą Netflix — niekwestionowanym liderem nowej ery przesyłania strumieniowego — umożliwi nam kontynuowanie tej tradycji i przenoszenie naszych bestsellerowych, nagradzanych pozycji na ekran z pomocą największych telewizyjnych talentów”.

Informacje o firmie BOOM! Studios

Rok 2019 był najlepszym jak do tej pory rokiem w historii firmy BOOM! Sprzedaż serii oryginalnych wzrosła o 63% dzięki hitom takim jak wyróżniona nagrodami Diamond Gem dla komiksu roku i dla najlepszej nowej serii komiksów seria „Once & Future” oraz seria „Something Is Killing the Children”, której autorem jest laureat nagród Diamond Gem, GLAAD Media i Prism — James Tynion IV. W ciągu ostatnich 11 lat firma BOOM! dziewięciokrotnie otrzymała prestiżową nagrodę Diamond Gem dla najlepszego wydawcy (Best Publisher under 3%). Do końca stycznia 2021 r. firmę BOOM! obowiązuje umowa pierwokupu na filmy pełnometrażowe z wytwórnią 20th Century Studios/The Walt Disney Company. W sierpniu studio opublikuje thriller wydawnictwa BOOM! o zjawiskach nadprzyrodzonych „The Empty Man”. W 2017 r. wytwórnia 20th Century Fox wykupiła mniejszościowy pakiet udziałów w wydawnictwie BOOM!, aby przejąć kontrolę nad produkcjami tytułów franczyzowych. W rezultacie warty 150 mln dolarów projekt ekranizacji serii „Mysia straż”, który miał wyprodukować Matt Reeves, a wyreżyserować — Wes Ball, został wstrzymany przez Disneya w 2019 r., na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć. Po zakończeniu współpracy z wytwórnią 20th Century Studio BOOM! planuje wydać między innymi film pełnometrażowy „Memetic” wyprodukowany przez Setha Rogana, Evana Goldberga i scenarzystę filmu „The Batman” — Mattsona Tomlina z Lionsgate, a także serię projektów telewizyjnych dla Amazon, HBO Max, Peacock, CBS All Access, Disney+ oraz nowej platformy wydawcy — Netflix. W tej chwili BOOM! pracuje nad blisko 20 filmami i serialami.

Informacje o serwisie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 167 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

#zostanwdomu


Polecamy również

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – film „Drapacz chmur”

Netflix: Światowa premiera stand-upu „Hannah Gadbsy: Douglas” już 26 maja 2020r.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner