Netflix Polska – odpowiedź w sprawie problemów z polskimi napisami na urządzeniach typu Smart

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2]

netflix-blackWłaśnie otrzymaliśmy odpowiedź od przedstawiciela Netflixa PL na zgłoszone problemy dot. braku polskich napisów na urządzeniach typu Smart – listę problematycznych modeli prowadzimy na stronie http://www.nflix.pl/lista-urzadzen-sprawiajacych-klopoty-z-netflixem/.

” Uważnie śledzimy wątek aplikacji Netflix i głosy polskich użytkowników
na ten temat. Na bieżąco kontaktujemy się z centralą Netfliksa –
sprawa optymalizacji jest w toku.

Niestety konkretnych dat nie uda nam się podać, ale możemy zapewnić, że zoptymalizowane aplikacje pojawią się najszybciej jak to możliwe. „.

Szkoda, że konkretów brak 🙁

KOMENTARZE:

5 myśli nt. „Netflix Polska – odpowiedź w sprawie problemów z polskimi napisami na urządzeniach typu Smart

  1. Z Sony Bravia KDL-50 zrobiło się jeszcze ciekawiej. W opisie filmu są polskie napisy. W ustawieniach przed filmem są. W filmie już napisów nie ma i z „podręcznego menu” nie można ich wybrać bo nie ma takiej opcji 😀

    • Czyli jest podobnie jak np. z Samsungami. Mam nadzieję, że Netflix poważnie potraktuje te problemy i szybko zacznie wypuszczać nowe apki.

      • dzisiaj była aktualizacja na telefonach androida więc może niebawem za tv się wezmą,tylko żeby nowych modeli Samsunga nie zaktualizowali bo wszystko idealnie działa,a znając życie coś zepsują…

  2. Problem jest zapewne w tym, jak są te napisy „wsadzone” w video. Polskie napisy (jak i np arabskie i inne z „nowych” po otwarciu się na świat) są wgrane na „stałe” w obraz. Inne napisy (z grupy „podstawowych” – angielskie, niemieckie etc.) są dołączone jako dodatkowe. Stąd też nie da się ich wyciągnąć z kombinatorski sposób, tak jak można te angielskie itp. Po prostu zamiast pliku z napisami jest obrazek (w .bmp chyba jak pamiętam) z treścią napisów. Zapewne przez ten sposób dodania polskich napisów jest problem z wyświetlaniem w smart tv. Wystarczyłoby żeby dodali te napisy w normalny sposób i tyle. Czemu dodali te „nowe” w inny sposób niż „stare” – nie mam pojęcia.
    Śmieszne jest też to, że podczas pojawiania się pierwszych treści po polsku, w 2015 roku w innych regionach, napisy i lektor normalnie działały przez smart tv. Niestety nie mam pewności jak były wtedy one wgrane do Netflixa (czy na stałe czy tak jak inne), ale po tym, że działały w TV wnioskuję, że starym sposobem. Pytanie tylko czemu to zmienili i jaki jest problem żeby dać to w inny sposób.

  3. Problem jest też taki że podczas oglądania ciemnych scen, polskie napisy rozjaśniają ekran, można dostać epilepsji bo następuje migotanie ekranu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...