Netflix Polska prezentuje plakat do filmu „Mudbound / Błoto” (2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.3]

netflix-mudbound-poster-topNetflix Polska zaprezentował dziś plakat do filmu „Mudbound / Błoto” (2017), którego premiera zaplanowana jest na 17 listopada 2017r.

Mudbound to nowa ambitna produkcja niezwykle utalentowanej Dee Rees, twórczyni Pariasu i Bessy. Film miał swoją premierę podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego Sundance, gdzie zdobył wielkie uznanie.

Akcja Mudbound rozgrywa się na terenach ujścia rzeki Missisipi po drugiej wojnie światowej, w czasach wszechobecnej dyskryminacji rasowej. Ten zarazem ponadczasowy film opowiada historię dwóch rodzin, które dzielą trudne losy farmerskiego życia. W obsadzie znaleźli się m.in. Carey Mulligan, Jason Clarke, Jason Mitchell, Mary J. Blige, Rob Morgan, Jonathan Banks i Garrett Hedlund.

O filmie:
Mudbound
  to osadzona w trawionym rasizmem stanie Missisipi opowieść o dwóch rodzinach, których dzieli miejsce w porządku społecznym, ale łączy wspólna ziemia. Film opowiada historię małżeństwa McAllan, które niedawno przesiedliło się z cichego i przyjaznego Memphis i nie było przygotowane na surowe warunki pracy na roli. Mimo wielkich marzeń Henry’ego (Jason Clarke), jego żona Laura (Carey Mulligan) z trudem utrzymuje wiarę w przynoszące coraz większe straty przedsiębiorstwo męża. W tym samym czasie Hap i Florence Jacksonowie (Rob Morgan, Mary J. Blige), których rodzina zajmowała się rolnictwem od pokoleń, dzielnie walczą o swoje małe marzenia próbując pokonać sztywno narzucone bariery społeczne. Plany obu rodzin przewracają się do góry nogami, kiedy z wojny wracają ich bliscy, Jamie McAllan (Garrett Hedlund) i Ronsel Jackson (Jason Mitchell). Mężczyźni nawiązują błyskawiczną, chociaż niełatwą przyjaźń, która musi się zmierzyć z brutalną rzeczywistością, w której żyją.

MUD_POL-1

Mudbound / Błoto (2017) – film – 2g15m – 16+ – polskie napisy i lektor
Osadzona w trawionym rasizmem stanie Missisipi opowieść o przyjaźni dwóch weteranów II wojny światowej, których łączą traumatyczne doświadczenia, ale różni kolor skóry.

W rolach głównych: Carey Mulligan, Jason Clarke, Mary J. Blige
Gatunki: Dramaty, Dramaty na podstawie literatury, Dramaty niezależne, Filmy i seriale historyczne, Dramaty historyczne, Kino niezależne
Reżyser: Dee Rees

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...