Netflix prezentuje zapowiedzi 3 nowych produkcji: Wednesday, 1899 i Sandman

Facebooktwitter

Netflix

5 dni, 54 tytuły i ponad 65 gości. Netflix rozpoczął „Geeked Week” – największy wirtualny panel zapowiadający kilkadziesiąt produkcji oryginalnych, które już niebawem zagoszczą w bibliotece serwisu. Codziennie do piątku będzie można odkrywać szczegóły dotyczące najnowszych propozycji serialowych, filmowych oraz gier i animacji, na które czekają fani w Polsce i na świecie. 

Pierwszego dnia imprezy, poświęconej najnowszym premierom serialowym, zaprezentowano m.in.: zapowiedzi trzech wyczekiwanych produkcji: Wednesday w reżyserii Tima Burtona; 1899 – serial twórców Dark z udziałem Macieja Musiała; oraz Sandman – ekranizację kultowej serii komiksów Neila Gaimana.

WEDNESDAY

Ten serial to detektywistyczna i paranormalna opowieść o Wednesday Addams uczącej się w Akademii Nevermore. Nasza bohaterka próbuje zapanować nad swoimi nowo odkrytymi mocami psychicznymi, powstrzymać mordercze siły terroryzujące okolicę oraz rozwiązać nadnaturalną zagadkę, której częścią przed 25 laty stali się jej rodzice. Zobaczymy też, jak Wednesday odnajdzie się w gąszczu relacji z innymi uczniami Akademii Nevermore.

 • Producenci wykonawczy: Al Gough and Miles Millar (Tajemnice Smallville)
 • Reżyser i producent wykonawczy: Tim Burton (Sok z żuka, Edward Nożycoręki)
 • Obsada: Jenna Ortega, Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Gwendoline Christie, Christina Ricci, Hunter Doohan, Percy Hynes White, Emma Myers, Joy Sunday
 • Premiera: już wkrótce, tylko na Netflix

Cała prawda o Wednesday Addams | Netflix

Już wkrótce wyobraźnia Tima Burtona przyniesie nam „Wednesday” — nowy, osobliwy serial Netflix, w którym rolę tytułową zagra Jenna Ortega, a towarzyszyć jej będą między innymi Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Gwendoline Christie i Christina Ricci. „Wednesday” to przepełniona zjawiskami paranormalnymi detektywistyczna opowieść osadzona w czasie, gdy Wednesday Addams pobiera nauki w Akademii Nevermore. Pstryk, pstryk.


1899

1899 rok. Parowiec z emigrantami bierze kurs na zachód. Pasażerowie pochodzą z różnych części Europy, ale łączą ich wspólne marzenia i nadzieja na lepszą przyszłość w nowym świecie. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, kiedy na otwartym morzu na horyzoncie pojawia się jeszcze jeden okręt emigrantów. To, co zastają na jego pokładzie, zamienia rejs do ziemi obiecanej w prawdziwy koszmar.

 • Twórcy: Jantje Friese oraz Baran bo Odar (Dark)
 • Premiera: już wkrótce, tylko na Netflix

1899 | Oficjalny teaser | Netflix

Zachwycająca wizualnie odyseja, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje. Twórcy popularnego na całym świecie serialu „Dark” przenoszą nas na pokładzie Kerberosa do roku 1899. To, co zaginione, zostanie odnalezione.

Oprócz zapowiedzi, Netflix udostępnił materiał z planu filmowego. Do produkcji serialu wykorzystano nowoczesny ekran zastępujący technologię green screenu, który rewolucjonizuje pracę ekipy filmowej i obsady.

1899 | Za kulisami | Netflix

Baran bo Odar i Jantje Friese, twórcy serialu „Dark”, opowiadają o kulisach powstawania wyczekiwanego serialu „1899”, na którego planie zastosowano najnowocześniejsze technologie produkcyjne na świecie.


SANDMAN

Połączenie współczesnych mitów z mroczną fantastyką, dramatem historycznym i legendami. Opowieść o Morfeuszu, władcy snu, oraz o ludziach i miejscach, które napotyka, naprawiając swoje kosmiczne, a także zwyczajnie ludzkie błędy.

 • Producent wykonawczy: Allan Heinberg
 • Producenci: David S. Goyer, Neil Gaiman
 • Obsada: Tom Sturridge, Boyd Holbrook, Patton Oswalt, Vivienne Acheampong, Gwendoline Christie, Charles Dance, Jenna Coleman, David Thewlis, Stephen Fry, Kirby Howell-Baptiste, Mason Alexander Park, Donna Preston, Vanesu Samunyai (wcześniej znany jako „Kyo Ra”), John Cameron Mitchell, Asim Chaudhry, Sanjeev Bhaskar, Joely Richardson, Niamh Walsh, Sandra James Young, Razane Jammal and Mark Hamill
 • Liczba odcinków: 10 x 1h
 • Premiera: 5 sierpnia 2022, tylko na Netflix

Sandman | Zapowiedź premiery | Netflix

Jest taki inny świat, do którego trafia każdy i każda z nas. Wystarczy tylko zamknąć oczy i zasnąć… To miejsce zwane Śnieniem, w którym Władca Snów, Sandman (Tom Sturridge), nadaje kształt wszystkim naszym najgłębiej skrywanym lękom i fantazjom. Po tym jednak jak Sen zostaje nieoczekiwanie porwany i staje się więźniem przetrzymywanym przez całe stulecie, jego nieobecność daje początek całej serii zdarzeń, które na zawsze odmienią światy snu i jawy. Aby przywrócić porządek, Sen musi odbyć długą podróż w czasie i przestrzeni oraz naprawić błędy, które popełnił podczas swojego niezwykle długiego trwania. Na swej drodze ponownie spotyka on dawnych przyjaciół i wrogów, a także poznaje nowe istoty — tak kosmiczne, jak i ludzkie.

Serial SANDMAN, który jest oparty na wydawanej przez DC i uwielbianej serii komiksów autorstwa Neila Gaimana, to pełnokrwista i pełna świetnie nakreślonych postaci opowieść, w której świat mitów łączy się z mroczną fantastyką. Dziesięć spektakularnych rozdziałów to dziesięć historii wypełnionych przygodami Władcy Snów. Twórcami i producentami wykonawczymi serialu są Neil Gaiman, showrunner Allan Heinberg i David S. Goyer.

 


Geeked Week trwa od 6 czerwca  do 10 czerwca 2022r. W wydarzeniu można wziąć udział na kanałach Netflix  na YouTube, Twitterze, TikToku, Twitchu i Facebooku.

Pełne podsumowanie pierwszego dnia imprezy można przeczytać TUTAJ.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć TUTAJ.

 

Informacje o serwisie Netflix:

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 222 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali, programów i gier mobilnych w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania – bez reklam i zobowiązań.


 

Polecamy również

HBO Max zamawia drugi sezon serialu „Nasza bandera znaczy śmierć”

Stranger Things na Orange Warsaw Festival

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner