Netflix: “The Crown” z zapowiedzią finałowego sezonu oraz datami premier dwóch części serialu

Facebooktwitter

Netflix seriale

Ostatni, szósty sezon serialu The Crown zakończy się w dwóch częściach, które zobaczymy na Netflix 16 listopada i 14 grudnia.

W części pierwszej Elizabeth Debicki ponownie wcieli się w rolę księżnej Diany u boku Dominika Westa w roli księcia Karola. Imelda Staunton kontynuuje swoje panowanie jako królowa Elżbieta II u boku Jonathana Pryce’a (księcia Filipa) i Lesley Manville (księżniczki Małgorzaty). Powracają także Salim Daw (Mohamed Al Fayed) i Khalid Abdalla (Dodi Fayed). Debiutują Rufus Kampa (Książę William) i Fflyn Edwards (Książę Harry).

Finałowy sezon uwielbianego przez publiczność i krytyków serialu The Crown skupia się na latach 1997 – 2005, w czasie których premierem Wielkiej Brytanii był Tony Blair (w tej roli Bertie Carvel).

Ostatni sezon produkcji został podzielony na dwie części. Pierwsze cztery odcinki koncentrują się wokół księżnej Diany i jej relacji z Dodim Fayedem, która zostaje zakończona wypadkiem samochodowym. Druga część, składająca się z sześciu odcinków, skupia się na księciu Williamie i jego powrocie do rzeczywistości po tragicznej śmierci matki, Złotym Jubileuszu Królowej, ślubie Karola i Camilli, a także początku bajkowej relacji Williama i Kate.

W drugiej części serialu w role księcia Williama i księcia Harry’ego wcielą się Ed McVey i Luther Ford. Dołączy do nich Meg Bellamy w roli Kate Middleton. Będą to debiutanckie role trójki aktorów.

The Crown to wielokrotnie nagradzany serial Netflix. Od premiery serialu w 2016 roku produkcja zdobyła  kilkadziesiąt najbardziej prestiżowych nominacji i nagród, w tym m.in.: 10 nominacji do Złotych Globów (i 4 statuetki), 69 nominacji do Emmy (z czego 21 nagród przypadło na pierwsze cztery sezony), a także 15 nominacji do nagród BAFTA i nie tylko.

 

Netflix seriale

 

O serialu

Oparty na wydarzeniach historycznych serial przedstawia historię królowej Elżbiety II oraz polityczne i osobiste losy, które ukształtowały jej panowanie.

Opis szóstego sezonu: Związek księżnej Diany i Dodiego Fayeda rozkwita do czasu druzgocącego w konsekwencjach wypadku samochodowego.

Książę William wraca do Eton po śmierci matki w czasie, gdy monarchia zmierza się z presją opinii publicznej. W tym samym czasie Królowa, z okazji Złotego Jubileuszu, zastanawia się nad przyszłością monarchii, otwierając  jej nowy rozdział małżeństwem Karola i Camilli oraz początkiem nowej królewskiej bajki Williama i Kate.

Obsada: Imelda Staunton (królowa Elżbieta II), Jonathan Pryce (książe Filip), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata), Dominic West (książe Karol), Elizabeth Debicki (księżna Diana), Claudia Harrison (księżniczka Anna) oraz Olivia Williams (Camilla Parker Bowles).

Oprócz nich zobaczymy: Bertie Carvel (premier Tony Blair), Salim Daw (Mohamed Al Fayed), Khalid Abdalla (Dodi Fayed), Rufus Kampa (książe William w części pierwszej), Ed McVey (książe William w części drugiej), Fflyn Edwardss (książe Harry w części pierwszej), Luther Ford (książe Harry w części drugiej), a także Meg Bellamy (Kate Middleton).

  • Twórca i scenarzysta: Peter Morgan
  • Producenci wykonawczy: Peter Morgan, Suzanne Mackie, Andy Harries, Stephen Daldry, Matthew Byam Shaw oraz Robert Fox.

 

Premiera 6. sezonu:

  • część pierwsza, odcinki 1-4, 16 listopada 2023
  • część druga, odcinki 5-10, 14 grudnia 2023, tylko na Netflix

 


 

Polecamy również

Październikowe premiery na Netflix – oficjalna lista filmów i seriali. Wśród nowości “Lupin”, “Absolutni debiutanci” oraz “Recepta na przekręt”

Nowości w HBO Max | 1 – 15 października | oficjalna lista premier

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner