Netflix zamawia serial animowany “Captain Fall”

Facebooktwitter

Netflix rozszerza dotychczasową współpracę z Jonem Iverem Helgakerem i Jonasem Torgersenem przy okazji produkcji animowanego serialu Captain Fall.

Helgaker i Torgersen to twórcy norweskiego serialu komediowego „Norsemen”, którego trzeci sezon miał swoją premierę na początku bieżącego miesiąca. Ich następny projekt przygotowywany we współpracy z firmą Netflix będzie opowiadał o Jonathanie Fallu, sympatycznym, lecz naiwnym kapitanie, który zupełnie nieświadomie zostaje kapitanem statku przemytniczego.

Twórcami, showrunnerami i producentami wykonawczymi serialu są Jon Iver Helgaker i Jonas Torgersen.

Za produkcję wykonawczą odpowiada Joel Trussell („Electric City”, „Kornisz i Fistach”).

Netflix zamówił 20 odcinków serialu, który zostanie wyemitowany w dwóch częściach.

Oto co mówią Jon Iver i Jonas: „Bardzo cieszy nas perspektywa nowej przygody z Netfliksem. „Captain Fall” miał być początkowo filmem aktorskim, jednak Netflix uznał go za świetny materiał na animację. Choć z początku mieliśmy pewne obawy, to okazało się, że przejście z gry aktorskiej na animację daje niesamowite i zupełnie nieograniczone możliwości twórcze. Całe szczęście, że dzięki Netfliksowi mamy do pomocy grono niezwykle utalentowanych osób, dlatego wszystko mamy przygotowane i ciężko będzie cokolwiek zepsuć. Chociaż jakieś ryzyko zawsze istnieje”.

Mike Moon, szef działu animacji dla dorosłych w firmie Netflix: „Jon Iver i Jonas stworzyli przezabawną historię w serialu „Norsemen”, która przypadła do gustu widzom z całego świata. Nie możemy się doczekać, by znów dać ich fanom możliwość oglądania efektów ich absurdalnie fantastycznych pomysłów w ich pierwszym serialu animowanym”.


 

Polecamy również

Millie Bobby Brown wystąpi w filmie „The Girls I’ve Been”, który wyprodukuje dla Netflix wytwórnia Aggregate Films

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – nowy serial „W świecie danych” i 10 tytułów przeznaczonych do usunięcia

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner