Netflix zapowiada pierwszy duński serial oryginalny: The Rain – informacja prasowa

Facebooktwitter

netflix-the-rain-title-1Netflix, światowy lider telewizji internetowej, kontynuuje inwestycje w europejskie treści. W Danii rozpoczęto właśnie prace nad pierwszym duńskim serialem oryginalnym produkcji Netfliksa, pt. The Rain.
Akcja serialu rozgrywa się w świecie po wielkiej katastrofie biologicznej. The Rain powstanie dzięki współpracy Jannika Taia Mosholta (Rząd, Rita, Follow the Money), Esbena Tofta Jacobsena (Wielki Niedźwiedź, Beyond Beyond) oraz Christiana Potalivo (The New Tenants, Long Story Short). Autorem scenariusza jest Jannik Tai Mosholt, który będzie też, wspólnie z producentem Christianem Potalivo, showrunnerem serialu. Produkcją zajmie się firma Miso Film, a w rolach producentów wykonawczych obsadzono Jonasa Allena oraz Petera Bose’a.

Świat jaki znamy odszedł w niepamięć. Sześć lat po tym, jak groźny wirus uśmiercił niemal całą populację Skandynawii, dwójka rodzeństwa, którym udało się przetrwać zagładę, dołącza do grupy innych ocalałych i razem wyrusza w podróż w poszukiwaniu nowego świata. Młodzi ludzie mają nadzieję, że uda im się odnaleźć ojca rodzeństwa i odpowiedzi na dręczące ich pytania. W nowej, pozbawionej zasad społecznych rzeczywistości wreszcie panuje całkowita wolność wyboru tego, kim chce się być. Młodzi ludzie wciąż jednak zmagają się z własną tożsamością – okazuje się, że nawet po apokalipsie jest miejsce na miłość, zazdrość, dojrzewanie i problemy, które wcale nie zniknęły razem z dobrze znanym światem.

W rolach głównych wystąpią Mikkel Boe Følsgaard (Kochanek Królowej), Alba August (Below The Surface), Lucas Lynggaard Tønnesen (Tidsrejsen), Lars Simonsen (The Bridge, Braterstwo). Wśród pozostałych członków obsady znaleźli się Iben Hjejle (Dicte, Przeboje i Podboje), Lukas Løkken (One-Two-Three Now!), Angela Bundalovic (Blood Sisters), Sonny Lindberg (When the Sun Shines), Jessica Dinnage (The Man) oraz Johannes Kuhnke (Turysta). Zdjęcia do serialu kręcone będą w Danii i Szwecji.

Reżyserię The Rain powierzono uznanym duńskim reżyserom – Kennethowi Kainzowi (Dicte, Wszystkowidząca) oraz Natashy Arthy (The Killing, Fighter: Kochaj i Walcz).

– Skandynawia znana jest na całym świecie ze sztuki opowiadania interesujących historii oraz produkcji, które przykuwają widzów do telewizora. Niezmiernie cieszy nas perspektywa współpracy z wspaniałymi skandynawskimi aktorami, scenarzystami i reżyserami. Jestem przekonany, że nowy serial będzie czymś zupełnie nowym dla naszych widzów na całym świecie – mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. międzynarodowych seriali oryginalnych.

– Cywilizacja to bardzo niepewny twór. Pod jej cienką warstwą kryją się tysiąclecia, gdzie najważniejszy był instynkt przetrwania. A teraz, po nagłym przypływie inspiracji my, ludzie, wierzymy, że mamy to wszystko pod kontrolą. Chcę się dowiedzieć, czy to prawda. Co po nas zostanie, jeśli świat w jednej chwili zostanie odarty z cywilizacji? W jaki sposób przetrwamy? Staniemy się zwierzętami, czy też stawimy czoła rzeczywistości i spróbujemy wprowadzić człowieczeństwo do nieludzkiego świata? Bardzo się cieszę, że dane mi będzie pracować przy tym serialu wraz z Netfliksem i Miso Film. Udało nam się zgromadzić doskonałą obsadę. Już nie mogę się doczekać chwili, kiedy umieszczę aktorów w postapokaliptycznej Skandynawii, w której wszelkie granice pozostających dotychczas pod kontrolą krain Północy uległy zniszczeniu, a nieujarzmiona niczym natura pochłania wszystko – komentuje Jannik Tai Mosholt.

The Rain będzie mieć swoją światową premierę w serwisie Netflix w 2018 roku. Serial zostanie udostępniony ponad 100 milionom subskrybentów na całym świecie.

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, z którego korzysta ponad 100 mln aktywnych użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów i seriali, w tym własnych seriali, dokumentów i filmów pełnometrażowych (tzw. Netflix Originals). Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów w dowolnej liczbie, w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i łącze internetowe. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i dalszych zobowiązań.

Źródło: Materiały prasowe firmy Netflix, Inc.


The Rain (2018) – serial, sezon 1
Ten skandynawski serial to thriller opowiadający o dwójce rodzeństwa wyruszającego w niebezpieczną podróż przez świat opustoszały w wyniku epidemii morderczego wirusa.

Twórcy: Jannik Tai Mosholt, Esben Toft Jacobsen, Christian Potalivo

KOMENTARZE:

8 komentarzy do “Netflix zapowiada pierwszy duński serial oryginalny: The Rain – informacja prasowa

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner