Serial „The Handmaid’s Tale / Opowieść Służebnicy” zadebiutuje na ShowMax Polska 28 kwietnia 2017r.

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.7]

S007C003_160914_R1KL00985820rt-128 kwietnia w usłudze ShowMax Polska udostępnione będą trzy pierwsze odcinki serialu „The Handmaid’s Tale / Opowieść Służebnicy”, co tydzień kolejne równo z premierą w Stanach Zjednoczonych.

Slut-shaming. Zmuszanie do rodzenia. Ekstremalny patriarchat. Wykorzystywanie religii do manipulowania społeczeństwem. Kobieta jako własność.

To teoretycznie nie rzeczywistość, tylko niektóre wątki poruszane w najnowszym serialu Showmax „Opowieść Służebnicy” opartym na powieści Margaret Atwood. Opowiada alternatywną, dystopijną historię USA. Na gruzach kraju, po licznych wojnach i katastrofie ekologicznej powstaje Gilead – totalitarny reżim oparty na ekstremalnym fundamentalizmie. Gilead dotyka malejąca płodność kobiet. Aby odnowić populację, pod groźbą zesłania do obozu pracy przy toksycznych odpadach, nieliczne, płodne kobiety są zmuszane do rodzenia dzieci na rzecz klasy rządzącej. Traktowane jako własność państwa i reglamentowane jak towar, nazywane są Służebnicami. Poddawane są praniu mózgu i są częścią domostw zarządzanych przez Komendantów i ich bezpłodne żony. Do nich należy właśnie główna bohaterka Offred (Elisabeth Moss), której celem jest przetrwanie i odnalezienie córki, którą jej odebrano. Współproducentem serialu jest sama autorka książki Margaret Atwood.

THT_G018C002_1.2.3.T-1

W rolach głównych wystąpią Elisabeth Moss (Freda), znana m.in. z serialu Mad Men, Joseph Fiennes (Komendant), Yvonne Strahovski (Joy) i Samira Wiley (Moira), i Alexis Bledel (Kochane kłopoty).

S023C005_161011_R1KL00996936-1

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Serial „The Handmaid’s Tale / Opowieść Służebnicy” zadebiutuje na ShowMax Polska 28 kwietnia 2017r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...