Studio Netflix Animation organizuje wirtualne wykłady dla absolwentów

Facebooktwitter

Netflix filmy

Netflix: Zwykle o tej porze roku absolwenci zdają ostatnie egzaminy, odbierają dyplomy i zabierają się za szukanie pracy. Jednak w 2020 roku, ze względu na pandemię COVID-19, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Większość uczelni jest zamkniętych, a studenci musieli przestawić się na naukę z domu i zdalną realizację swoich ostatnich projektów. Absolwenci odbierają dyplomy w jedynych w swoim rodzaju internetowych uroczystościach. To wszystko udało się bez problemu przenieść do sieci. Okazuje się jednak, że nie jest to takie oczywiste w przypadku wydarzeń rekrutacyjnych, rozmów o pracę i innych możliwości nawiązania kontaktów zawodowych.

Studio Netflix Animation przygotowało dla absolwentów serię wirtualnych wykładów. W ramach trwającego pięć dni bezpłatnego wydarzenia zarejestrowano też 10 godzin paneli dyskusyjnych. Celem tej inicjatywy było nawiązanie kontaktu z następnym pokoleniem animatorów z różnych krajów w okresie, w którym w zwykłych okolicznościach rekruterzy z naszego zespołu animacji podróżowaliby po świecie, odwiedzając uczelnie i spotykając się z absolwentami.

Seria została opracowana z myślą o absolwentach z 2020 roku, którzy interesują się branżą animacji i ukończyli powiązane z nią kierunki studiów, takie jak animacja, animacja komputerowa, rysunek, ilustracja, sztuki wizualne, projektowanie, film i telewizja, pisanie kreatywne i inne kierunki związane z branżą rozrywkową. Zaproszenia do udziału w wykładach zostały wysłane do 300 szkół z całego świata, przyciągając uczestników między innymi z Australii, Brazylii, Kanady, Kostaryki, Włoch, Meksyku, Nowej Zelandii, Filipin, Polski, Hiszpanii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Wydarzenia poprowadził nasz zespół animatorów, który dzięki przeniesieniu pracy do sieci mógł nadal rozwijać bieżące produkcje i kontynuować inne projekty. Większość prac związanych z projektami animowanymi można wykonać zdalnie i niezależnie od siebie, w przeciwieństwie do produkcji filmów i seriali, z których wiele zostało wstrzymanych. (W dodatku do swojej codziennej pracy wielu naszych artystów stworzyło wzruszające kreskówki w ramach inicjatywy #CartoonsforCaregivers, aby uhonorować tych, którzy zapewniają nam bezpieczeństwo w czasie kryzysu).

Jak zauważyła nasza specjalistka ds. współpracy w zakresie animacji, Sherley Ibarra, na początku wydarzenia: „To idealny czas na tworzenie animacji”.

Seria wykładów to tylko jeden z przykładów zaangażowania firmy Netflix w rozwój internetowych społeczności kreatywnych w tych niepewnych czasach. W maju nasz zespół ds. współpracy międzynarodowej zorganizował wirtualną sesję pytań i odpowiedzi na temat montażu seriali dla społeczności montażystów w Indiach.

W kwietniu scenarzysta i reżyser filmu Rodzeństwo Willoughby, Kris Pearn, poprowadził wirtualną sesję na temat tworzenia filmów dla 200 studentów z Savannah College of Art and Design i z zagranicy. Ocenił też portfolio wybranych studentów i przekazał im wskazówki dotyczące dostosowania portfolio do rynku pracy w branży animacji.

Netflix filmy

Zdjęcie z planu filmu „Rodzeństwo Willoughby”.

Oprócz organizacji tego typu wydarzeń studio Netflix Animation sponsoruje również stypendia dla osób, które chcą zaistnieć w branży. Dzięki stypendium Netflix Animation co roku jeden absolwent szkoły komunikacji wizualnej i sztuki w Paryżu, Gobelins, L’École de L’Imag, ma szansę na pracę w zespole ekspertów ds. animacji w Japonii zajmujących się oryginalnymi produkcjami anime dla serwisu Netflix. W ramach programu szkoleniowego Character Animation Netflix finansuje co roku czteroletnie stypendia dla nawet dziesięciu studentów z kontynentu afrykańskiego, którzy uczą się w szkole Gobelins na studiach magisterskich na kierunku Animacja postaci i tworzenie filmów animowanych.

Seria wirtualnych wykładów, która rozpoczęła się 27 kwietnia, obejmuje takie tematy, jak rozwój wizualny, tworzenie animacji, wzbudzanie zainteresowania rekrutera, układanie scenorysu i pisanie scenariuszy do animacji. Sesje na te same tematy odbyły się wielokrotnie, aby udostępnić je użytkownikom z różnych stron świata. Każdy wykład obejmował sesję pytań i odpowiedzi. W serii wzięło udział ponad 25 prezenterów, w tym kierownicy treści, scenografowie, redaktorzy, graficy i rekruterzy.

W ramach serii odbyła się również półtoragodzinna dyskusja z popularnymi twórcami, takimi jak Megan Dong („Jak wytresować smoka 2”, „Centaurworld” (już wkrótce na Netflix)), Jorge Gutierrez („Księga życia” „Maya and the Three” (już wkrótce na Netflix)), Alex Hirsch („Wodogrzmoty Małe”, „Inside Job” (już wkrótce na Netflix)), Elizabeth Ito („Pora na przygodę!”, „City of Ghosts” (już wkrótce na Netflix)), Matt Layzell („Pinky Malinky”, „Battle Kitty” (już wkrótce na Netflix), Sanjay Patel („Iniemamocni”, „Ghee Happy” (już wkrótce na Netflix)) i Kataneh Vahdani („Lwia straż”, „Kat & Juju” (premiera wkrótce).

Netflix seriale

Główne materiały wizualne z nowego serialu Netflix „Centaurworld”.

W czasie panelu moderowanego przez weterana branży i reżysera filmów animowanych Netflix, Jamesa Baxtera, poruszono takie tematy jak problemy twórców w początkach kariery, największe ryzyko, jakie podjęli, największe zmiany w branży animacji, jakich byli świadkami, udostępnianie prac w mediach społecznościowych i porady dotyczące nawiązywania kontaktów branżowych.

„Była dla mnie dodatkową motywacją” — powiedział Jorge o wpływie kwarantanny na jego pracę. Wyraził też nadzieję, że obecna sytuacja „zainspiruje nowe pokolenie” animatorów.

W czasie jednego z dwóch paneli na temat pisania scenariuszy do produkcji animowanych scenograf ze studia Netflix Animation, Mike Yamada, zachęcił uczestników do wykorzystania tej nietypowej sytuacji, w jakiej znalazł się cały świat. „Ludzie są spragnieni rozrywki — powiedział — to doskonała okazja do realizacji osobistych projektów, bo wszyscy doświadczamy teraz tego samego”.

Ibarra również optymistycznie podsumował ostatni w serii panel: „Czasy są trudne, ale zamiast się poddawać, trzeba po prostu dalej rysować”.

Uczestnicy panelu wzięli sobie tę radę do serca. Wielu z nich przesłało do studia Netflix Animation ilustrowane listy z podziękowaniami. Niektóre z tych rysunków można zobaczyć poniżej.

 

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, posłuchaj naszego dwuczęściowego podcastu „WeAreNetflix” na temat studia Netflix Animation, który znajdziesz tutaj i tutaj.

 

#zostanwdomu


Polecamy również

Japan Sinks: 2020 | Oficjalny zwiastun nowego serialu Anime od Netflix Polska

🌳🌲 🌳Czerwcowe premiery na Netflix 🌳🌲🌳

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner