Super Bowl 50 – finał rozgrywek futbolu amerykańskiego

Facebooktwitter

20160204_superbowl_hero_v2W nocy 8 lutego 2016r naszego czasu w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) miało miejsce niezwykłe wydarzenie. To już 50-ty finał rozgrywek futbolu amerykańskiego Super Bowl, który wyłonił mistrza NFL (National Football League) na sezon 2015.

Zespół Denver Broncos, mistrz American Football Conference (AFC) pokonał 24-10 mistrza National Football Conference (NFC) zespół Carolina Panthers i wywalczył trzeci już tytuł Super Bowl. Mecz miał miejsce w Californi na stadionie Levi’s Stadium w mieście Santa Clara położonym na terenie zatoki San Francisco.

Mecz był dużym wydarzeniem sportowym, ale też medialnym i finansowym. Wyemitowanie 30-sekundowej reklamy kosztowało 5 mln. dolarów – to jak dotąd rekordowa cena. Stacja telewizyjna CBS, mająca prawa do transmisji meczu mogła zarobić na nim nawet 500 mln. dolarów – i to w kilka godzin!

Zawsze w połowie meczu (tzw. Halftime Show) kibice na stadionie i przed telewizorami są raczeni występami gwiazd piosenki. W tym roku byli to: zespół Coldplay, któremu towarzyszyła Beyonce i Bruno Mars. Przedstawili naprawdę dobry show, choć główną uwagę zabrała Lady Gaga, wykonująca hymn USA. Nikt się nie spodziewał, że ona potrafi tak śpiewać.

https://youtu.be/tyqkN3zezso

https://youtu.be/WmDy9KSAEyc

 

Poniżej kompilacje najlepszych reklam pokazanych na Super Bowl 50.

https://youtu.be/_7tL-YH60EM

https://youtu.be/Q2c2mPpvcpw

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner