Super Bowl 50 – finał rozgrywek futbolu amerykańskiego

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 0]

20160204_superbowl_hero_v2W nocy 8 lutego 2016r naszego czasu w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) miało miejsce niezwykłe wydarzenie. To już 50-ty finał rozgrywek futbolu amerykańskiego Super Bowl, który wyłonił mistrza NFL (National Football League) na sezon 2015.

Zespół Denver Broncos, mistrz American Football Conference (AFC) pokonał 24-10 mistrza National Football Conference (NFC) zespół Carolina Panthers i wywalczył trzeci już tytuł Super Bowl. Mecz miał miejsce w Californi na stadionie Levi’s Stadium w mieście Santa Clara położonym na terenie zatoki San Francisco.

Mecz był dużym wydarzeniem sportowym, ale też medialnym i finansowym. Wyemitowanie 30-sekundowej reklamy kosztowało 5 mln. dolarów – to jak dotąd rekordowa cena. Stacja telewizyjna CBS, mająca prawa do transmisji meczu mogła zarobić na nim nawet 500 mln. dolarów – i to w kilka godzin!

Zawsze w połowie meczu (tzw. Halftime Show) kibice na stadionie i przed telewizorami są raczeni występami gwiazd piosenki. W tym roku byli to: zespół Coldplay, któremu towarzyszyła Beyonce i Bruno Mars. Przedstawili naprawdę dobry show, choć główną uwagę zabrała Lady Gaga, wykonująca hymn USA. Nikt się nie spodziewał, że ona potrafi tak śpiewać.

 

Poniżej kompilacje najlepszych reklam pokazanych na Super Bowl 50.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...