Zdjęcia do 10-odcinkowego serialu „The Dark Crystal: Age of Resistance / Ciemny kryształ: Czas buntu” (2019) produkcji The Jim Henson Company rozpoczną się tej jesieni – informacja prasowa Netflix Polska

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3]

Netflix-henson-company-The-Dark-Crystal-Age-of-Resistance-bg-1Ukochany klasyk z lat 80. powraca! Netflix udostępni swoim użytkownikom produkcję The Jim Henson Company – Ciemny kryształ: Czas buntu.

Akcja 10-odcinkowego serialu fantastyczno-przygodowego rozgrywa się na wiele lat przed wydarzeniami przedstawionymi w przełomowym, kultowym filmie Ciemny kryształ z 1982 roku. Zdjęcia zostaną zrealizowane w Wielkiej Brytanii, a wśród bohaterów znajdą się fantastyczne stwory zaprojektowane przez pracownię Jim Henson’s Creature Shop™ i Briana Frouda, który odpowiadał za wygląd postaci także w filmie.

Ciemny kryształ: Czas buntu powraca na planetę Thra, na której widza czekają całkiem nowe przygody. Gdy trójka Gelflingów odkrywa przerażającą tajemnicę siły Skeksisów, wyrusza na misję, której celem jest wzniecić powstanie i ocalić ich świat.

Producentem wykonawczym i reżyserem serialu został Louis Leterrier (Iluzja, Incredible Hulk). Ciemny kryształ: Czas buntu to oryginalny serial Netfliksa produkcji The Jim Henson Company, którego producentami wykonawczymi są Letterier, Lisa Henson i Halle Stanford. Producentem serialu jest wieloletnia współpracowniczka Hensona Rita Peruggi, a Blanca Lista z firmy Hensona pełni rolę koproducenta wykonawczego. Za scenariusz odpowiadają koproducenci wykonawczy Jeffrey Addiss i Will Matthews (Life in a Year) oraz Javier Grillo-Marxuach (Zagubieni, The 100).

– Ciemny kryształ: Czas buntu to połączenie kunsztu lalkarskiego prezentowanego przez The Jim Henson Company, wizji Louisa Leterriera, porywającej fabuły oraz nowatorskiej oprawy graficznej i efektów wizualnych – mówi Cindy Holland, wiceprezes Netflix ds. oryginalnych produkcji. – Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli pokazać rodzinom na całym świecie naszych niezwykłych bohaterów.

– Louis Leterrier podchodzi z ogromnym zapałem do świata Ciemnego kryształu i ma niesamowitą kreatywną wizję serialu. Swoją pasję przenosi na każdy aspekt produkcji. Kieruje utalentowanym zespołem artystów i scenarzystów, którzy ożywiają ów fantastyczny świat – mówi Lisa Henson, prezes The Jim Henson Company – Netflix ma ogromny szacunek dla oryginalnej twórczości mojego ojca i wielu ludzi, dla których stanowiła ona inspirację. Dlatego serwis jest idealnym partnerem, z którym wspólnie stworzymy kolejny rozdział historii Ciemnego kryształu, przeznaczony zarówno dla nowych widzów, jak i oddanych fanów, którzy tak długo czekali na kontynuację przygód.

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, z którego korzysta ponad 100 mln aktywnych użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów i seriali, w tym własnych seriali, dokumentów i filmów pełnometrażowych (tzw. Netflix Originals). Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów w dowolnej liczbie, w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i łącze internetowe. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i dalszych zobowiązań.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...