CBC i Netflix wznawiają serial „Ania, nie Anna”. Produkcja Northwood Entertainment powróci w drugim sezonie! Informacja prasowa

Facebooktwitter

Drugi sezon serialu “Anne with an E / Ania, nie Anna” (2017) będzie składał się z 10 odcinków. Premierę zaplanowano na 2018 rok.

CBC i Netflix ogłosiły, że wznowiono produkcję serialu „Ania, nie Anna”. Drugi sezon, wyprodukowany przez Mirandę de Pencier (Northwood Entertainment), będzie trwał aż 10 godzin, a zdjęcia rozpoczną się już tej jesieni. Uwielbiany zarówno przez publiczność, jak i krytyków serial to historia o dojrzewaniu młodej outsiderki walczącej z przeciwnościami losu. Ania (Amybeth McNulty) jest zdeterminowana, aby mimo piętrzących się trudności zdobyć miłość i odnaleźć swoje miejsce w świecie. Premiera drugiego sezonu odbędzie się w 2018 roku.

Kolejny sezon adaptacji ponadczasowej powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery będzie dalej wytyczał nowe szlaki i z udziałem nowych bohaterów i wątków poruszy kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów, uprzedzeń i równouprawnienia kobiet. Wszystko to z perspektywy żywiołowej, chodzącej z głową w chmurach 14-letniej bohaterki.

W serialu wystąpią Amybeth McNulty (Anne Shirley), Geraldine James (Maryla Cuthbert), R.H. Thomson (Mateusz Cuthbert), Corrine Koslo (Małgorzata Linde), Dalila Bela (Diana Barry), Aymeric Jett Montaz (Jerry Baynard) oraz Lucas Jade Zumann (Gilbert Blythe).

Twórczyni serialu, trzykrotnie nagrodzona Emmy, Moira Walley-Beckett (Breaking Bad, Pot i łzy) zgromadziła wyjątkowo utalentowany zespół scenarzystek, złożony z samych kobiet. Scenariusze odcinków drugiego sezonu zostaną napisane przez Moirę Walley-Beckett, Jane Maggs (Bellevue, Cardinal), Shernold Edwards (Przystań, Jeździec Bez Głowy), Kathryn Borel (Rush, Amerykański Tata), Amandę Fahey (Szpital Nadziei, Mohawk Girls) i Naledi Jackson (21 Thunder, The Detail).

Ten wspaniały serial zdobył uznanie widzów na całym świecie i sprawił, że historię Ani Shirley mogły poznać nowe pokolenia. W samej Kanadzie pierwszy sezon obejrzało 4,5 miliona widzów – mówi Sally Catto, dyrektor generalny ds. programowych stacji CBC – Jesteśmy przekonani, że aktorzy i twórcy serialu, zainspirowani sukcesem pierwszej odsłony, dostarczą nam niezapomnianych wrażeń w drugim sezonie.

Drugi sezon będzie odważny i pełen niespodzianek – mówi Walley-Beckett – Nowe odcinki są barwne, pełne akcji, ale i wzruszeń. Nie mogę się doczekać, aż widzowie będą mogli zobaczyć zupełnie nowe przygody Ani.

Ania Shirley to jeden z najlepszych darów, jakie Kanada dała światu. Z niecierpliwością wyczekujemy chwili, kiedy będziemy mogli podzielić się drugim rozdziałem historii Ani z użytkownikami Netfliksa na całym świecie – mówi Elizabeth Bradley, wicedyrektor ds. treści w firmie Netflix.

– Bardzo cieszy nas ogromny odzew widzów z całego świata – dodaje Miranda de Pencier, prezes Northwood Entertainment – Jestem dumna, że możemy pracować z tak utalentowanym zespołem scenarzystek pod kierownictwem wspaniałej Moiry Walley-Beckett.

Ania, nie Anna to serial oryginalny stacji CBC i serwisu Netflix, wyprodukowany przez  Northwood Entertainment i stworzony przez Moirę Walley-Beckett. Producentami wykonawczymi serialu są Miranda de Pencier, Moira Walley-Beckett, Sally Catto, Elizabeth Bradley, Alex Sapot, Debra Hayward i Alison Owen. Funkcję producenta pełni John Calvert. Serial Ania, nie Anna jest oparty na powieści “Ania z Zielonego Wzgórza” autorstwa Lucy Maud Montgomery.

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, z którego korzysta 104 mln aktywnych użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów i seriali, w tym własnych seriali, dokumentów i filmów pełnometrażowych (tzw. Netflix Originals). Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów w dowolnej liczbie, w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i łącze internetowe. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i dalszych zobowiązań.

Źródło: Materiały prasowe Netflix Polska

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...