HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (13.10.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.4]

PiraciZKaraibów3

W ofercie HBO GO Polska pojawiły się dzisiaj po trzy nowe filmy i odcinki.

Pirates of the Caribbean: At World’s End / Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007) – przygodowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 161 min. Dostępne do: 30.11.2017

Dalszy ciąg przygód ekscentrycznego kapitana Jacka Sparrowa i jego załogi. Tym razem czeka ich podróż na sam koniec świata.

W rolach głównych: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley, Jack Davenport.


Charlotte’s Song / Śpiew Charlotty (2015) – fantasy – 18+ – polskie napisy i lektor – 85 min. Dostępne do: 30.09.2018

Stany Zjednoczone, lata trzydzieste XX wieku. Charlotte (Katelyn Mager) jest młodą dziewczyną, która po śmierci matki zmaga się z trudną rzeczywistością. Kraj ogarnięty jest kryzysem, a rodzinny biznes nie idzie najlepiej. Pewnego dnia gangster Randall (Iwan Rheon) oferuje bliskim Charlotte pomoc w spłacie długu. Żąda jednak wprowadzenia poważnych zmian w sposobie prowadzenia firmy. Na jaw wychodzi również, że Charlotte, podobnie jak jej matka, jest syreną o niezwykłych zdolnościach i wiele osób chce ją wykorzystać do swoich niecnych celów. Dziewczyna musi znaleźć sposób, aby przetrwać i jednocześnie ochronić swoich najbliższych przed niebezpieczeństwem.

Inspirowana baśnią Hansa Christiana Andersena pt. „Mała syrenka”, pełna magii i mroku opowieść o niezwykłej dziewczynie, która musi odnaleźć w życiu własną drogę. Osadzony w realiach Nowego Jorku lat trzydziestych ubiegłego wieku film jest zgrabną mieszanką gatunków, a jego atutami są niepowtarzalny klimat, doskonała muzyka oraz ciekawe zdjęcia i scenografia. Za kamerą stanął młody kanadyjski filmowiec Nicholas Humphries (Death Do Us Part), który ma na koncie wiele produkcji krótkometrażowych. Obraz zdobył w Kanadzie pięć nagród Leo.

W rolach głównych: Katelyn Mager, Iwan Rheon, Jessie Fraser, Brendan Taylor, Steve Bradley.


Az állampolgár / Obywatel (2016) – obyczajowy – 12+ – polski lektor – 103 min. Dostępne do: 30.09.2020

56-letni Wilson Ugabe (Dr. Marcelo Cake-Baly) jest politycznym uchodźcą z Afryki, który przed kilku laty przyjechał do Budapesztu. Mężczyzna zarabia na życie jako ochroniarz i robi wszystko, żeby dostać węgierskie obywatelstwo. Niestety, nie najlepiej radzi sobie z testami, które musi zdać każda ubiegająca się o nie osoba. Pewnego dnia Wilson poznaje nauczycielkę Mari (Ágnes Máhr), która specjalizuje się w historii i kulturze Węgier. Para szybko zaczyna darzyć się uczuciem. Problem jednak w tym, że kobieta jest mężatką.

Oryginalna produkcja w reżyserii jednego z ciekawszych współczesnych węgierskich twórców, Rolanda Vranika (Czarna szczotka, Transmisja), chwyta za serce, ale zmusza też do refleksji nad współczesnym europejskim społeczeństwem i jego stosunkiem do emigrantów.

W rolach głównych: Dr. Marcelo Cake-Baly, Ágnes Máhr, Tibor Gáspár, Tünde Szalontay.


The Game Revealed / Gra o tron VII: Zasady gry (2017) – miniserial dokumentalny – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 16.07.2019

Z myślą o fanach serialu Gra o tron, ktorzy nieustannie dyskutują i analizują najważniejsze wydarzenia siódmego sezonu produkcji HBO przygotowało cykl Gra o tron: Zasady gry. Program przedstawia kulisy powstawania siódmego sezonu serialu oraz ekscytujące wywiady z aktorami i twórcami. Nie zabraknie również niepublikowanych ujęc z planu zdjęciowego. Gra o tron to bijący rekordy popularności serial produkcji HBO, który jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”. W 2012, 2015, 2016 oraz 2017 roku serial zdobył nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii „najlepszy serial obyczajowy”. W 2015 roku produkcja została nagrodzona aż 12 statuetkami Emmy. Jej twórcami są David Benioff i D. B. Weiss.

O7 – 14 min.


Last Week Tonight with John Oliver / Przegląd tygodnia z Johnem Oliverem (2014- ) – talk-show, sezon 4 – 12+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 12.02.2019

John Oliver w HBO prezentuje swój własny półgodzinny program, w którym podsumowuje wydarzenia ze świata polityki i bieżących kwestii z ostatniego tygodnia.

S4:O26 – 29 min.


Films & Stars / Filmy i gwiazdy (2008- ) – magazyn, sezon 9 – b.o. – polski lektor. Dostępne do: 28.02.2018

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

S9:O41 – 25 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...