HBO GO Polska – dzisiejsza premiera, aktualizacja i powrót do oferty (22.03.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.7]

Plamy z trawy

HBO GO Polska opublikował dzisiaj nowy film, odcinek talk show oraz przywrócił do biblioteki jeden tytuł.

FILMOWA PREMIERA:

Grass Stains / Plamy z trawy (2017) – dramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 83 min. Dostępne do: 31.08.2019

Hipnotyzujący dramat o młodym chłopaku, który ze wszystkich sił stara się odpokutować za swoje winy.

Conrad Stevens (Tye Sheridan) jest przeciętnym piętnastolatkiem, który wiedzie spokojne życie w małym miasteczku w Ameryce. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Niewinny z pozoru żart doprowadza do śmierci brata dziewczyny Conrada – Grace Turner (Kaitlyn Dever). Chłopak i jego dwaj najlepsi koledzy uciekają (Austin Abrams, Ryan Lee) z miejsca zdarzenia. Conrada szybko zaczynają jednak męczyć wyrzuty sumienia.

Pełna emocji opowieść o dorastaniu i ponoszeniu odpowiedzialności za swoje czyny. Początkujący reżyser Kyle Wilamowski (film krótkometrażowy Dispatched) ciekawie zarysował postać zagubionego w świecie nastolatka, który próbuje na własną rękę uporać się z mroczną tajemnicą. W jego rolę kapitalnie wciela się młodziutki Tye Sheridan, którego widzowie mogą kojarzyć z takimi filmami jak Drzewo życia, Joe (za rolę w tym filmie aktor otrzymał Nagrodę Marcello Mastroianniego na MFF w Wenecji) czy Uciekinier. W obsadzie znaleźli się również Kaitlyn Dever (Zła kobieta), Austin Abrams (Królowie lata), Paula Malcomson (Igrzyska śmierci) oraz Beau Mirchoff (Straszny film 4). Produkcja miała swoją premierę na MFF w Santa Barbara.

W rolach głównych: Tye Sheridan, Kaitlyn Dever, Austin Abrams, Paula Malcomson, Beau Mirchoff.


POWRÓT DO OFERTY:

Everything is copy – Nora Ephron: Scripted & Unscripted / Wszystko jest opowieścią (2015) – dokumentalny – 12+ – polskie napisy i lektor – 86 min. Dostępne do: 30.12.2022

Wzruszający portret królowej komedii romantycznych Nory Ephron, autorki m.in. takich hitów jak Masz wiadomość czy Bezsenność w Seattle.

Wzruszający portret królowej komedii romantycznych Nory Ephron, autorki m.in. takich hitów jak Masz wiadomość czy Bezsenność w Seattle. Zmarła w 2012 roku Nora Ephron była jedną z najbardziej znanych amerykańskich scenarzystek i reżyserek. Trzykrotnie nominowana do Oscara twórczyni takich filmów jak Bezsenność w Seattle, Masz wiadomość czy Julie i Julia była ceniona za inteligentny humor, wciągające fabuły, umiejętność tworzenia sympatycznych i wiarygodnych postaci.

Spokojna i pełna pozytywnych emocji, blisko współpracowała z największymi hollywoodzkimi gwiazdami – Mikiem Nicholsem, Tomem Hanksem, Meg Ryan, Stevenem Spielbergiem czy Meryl Streep. Wszyscy wspominają ją w filmie. Nora Ephron była jedną z najbardziej cenionych na świecie amerykańskich reżyserek. Udała jej się bardzo trudna sztuka – tworzyła filmy, które były nie tylko przebojami kasowymi, ale otrzymywały też pozytywne oceny od krytyków i jurorów międzynarodowych festiwali i konkursów. Wyprodukowany przez telewizję HBO film o jej życiu i twórczości został wyreżyserowany przez dwójkę debiutantów – syna Ephron, Jacoba Bernsteina, i wspierającego go Nicka Hookera. Dokument otrzymał Nagrodę Publiczności na MFF w Palm Springs.


NOWY ODCINEK:

Last Week Tonight with John Oliver / Przegląd tygodnia z Johnem Oliverem (2014- ) – talk-show, sezon 4 – 12+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 18.02.2020

John Oliver w HBO prezentuje swój własny półgodzinny program, w którym podsumowuje wydarzenia ze świata polityki i bieżących kwestii z ostatniego tygodnia.

S5:O5 – 29 min.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsze aktualizacje (21.03.2018)

Premiery w ofercie Netflix Polska (22.03.2018)

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...