HBO GO Polska – kolejne dzisiejsze premiery i aktualizacje (06.10.2017)

Facebooktwitter

Bezdroża

W ofercie serwisu streamingowego HBO pojawiły się dzisiaj następne trzy filmy oraz po nowym odcinku serialu z planu “Game of Thrones / Gra o tron” (2011-2018) i talk-show Johna Olivera.

PREMIERY FILMOWE:

True Grit / Prawdziwe męstwo (2010) – western – 15+ – polskie napisy i lektor – 105 min. Dostępne do: 18.09.2018

Czternastoletnia Mattie Ross (Hailee Steinfeld) nie może pogodzić się ze śmiercią ojca i zrobi wszystko, żeby dopaść jego mordercę, którym jest tchórzliwy Tom Chaney (Josh Brolin). Dziewczyna zatrudnia do pomocy najtwardszego szeryfa w Stanach Zjednoczonych, “Roostera” Cogburna (Jeff Bridges). Mattie wyrusza z nim na poszukiwanie zbrodniarza. Przyłącza się do nich teksański ranger LaBoeuf (Matt Damon). Trop wiedzie ich na terytorium Indian, gdzie będą musieli się zmierzyć z nie lada wyzwaniami.

Popisowe dzieło nagrodzonych czterema Oscarami braci Coenów (Fargo, To nie jest kraj dla starych ludzi), którego akcja osadzona jest na Dzikim Zachodzie. Perfekcyjnie zrealizowany obraz jest remakiem klasycznego filmu z 1969 roku, opartego na tak samo zatytułowanej powieści Charlesa Portisa. Produkcja ma w sobie dużo świeżości i jest połączeniem czarnej komedii z westernem. Obraz zdobył w sumie 10 nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film, reżyserię, scenariusz adaptowany i zdjęcia.

W rolach głównych: Jeff Bridges, Hailee Steinfeld, Matt Damon, Josh Brolin, Barry Pepper.

Film dostępny również w Amazon Prime Video.


S.W.A.T. / S.W.A.T. – Jednostka specjalna (2003) – sensacyjny – 12+ – polskie napisy i lektor – 112 min. Dostępne do: 31.03.2019

Dwóch policjantów z elitarnej grupy S.W.A.T. traci pracę za lekceważenie rozkazów dowództwa. Jeden z nich odchodzi z policji, drugi – Jim Street (Colin Farrell) – zostaje zdegradowany do roli magazyniera. Pół roku później Jim otrzymuje szansę rehabilitacji. Charyzmatyczny sierżant „Hondo” Harrelson (Samuel L. Jackson) wybiera go do reaktywowanej jednostki do zadań specjalnych. W jej skład wchodzi pięć osób, w tym kobieta, śliczna Chris Sanchez (Michelle Rodriguez). Po przejściu wszechstronnego szkolenia załoga dostaje pierwsze zadanie: mają przetransportować do więzienia niebezpiecznego przestępcę Alexa Montela (Olivier Martinez). Gangster wystawia na próbę ich niezłomność, oferując 100 milionów dolarów każdemu, kto pomoże mu w ucieczce.

Reżyserem filmu jest nominowany do Emmy Clark Johnson, specjalista od seriali policyjnych. Pracował przy takich popularnych produkcjach, jak m.in. Wydział zabójstw Baltimore, Nowojorscy gliniarze, Nikita czy Prawo ulicy. 

W rolach głównych: Samuel L. Jackson, Colin Farrell, Olivier Martinez, Michelle Rodriguez.

Film dostępny również w Amazon Prime Video.


Sideways / Bezdroża (2004) – komediodramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 121 min. Dostępne do: 30.09.2018

Miles (Paul Giamatti) jest niespełnionym pisarzem, który postanawia zabrać swojego przyjaciela Jacka (Thomas Haden Church) w tygodniową podróż po kalifornijskich winnicach. Pierwszy ma nadzieję zapomnieć na chwilę o rozwodzie i swoich zawodowych niepowodzeniach. Drugi natomiast chce zaznać odrobiny kawalerskiego życia przed czekającym go ślubem. Sprawy komplikują się, gdy Jack zakochuje się w Stephanie (Sandra Oh), a jego przyjaciel spotyka kelnerkę Mayę (Virginia Madsen), która świetnie zna się na winach.

Fabuła została osnuta na kanwie powieści autorstwa Rexa Picketta o tym samym tytule. Film wyróżnia się inteligentnym scenariuszem i błyskotliwym aktorstwem. Obraz był objawieniem wielu festiwali filmowych. Został też nagrodzony Oscarem, Złotym Globem i statuetką BAFTA za najlepszy scenariusz adaptowany.

W rolach głównych: Paul Giamatti, Sandra Oh, Marylouise Burke, Thomas Haden Church, Virginia Madsen.


NOWE ODCINKI:

The Game Revealed / Gra o tron VII: Zasady gry (2017) – miniserial dokumentalny – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 16.07.2019

Z myślą o fanach serialu Gra o tron, ktorzy nieustannie dyskutują i analizują najważniejsze wydarzenia siódmego sezonu produkcji HBO przygotowało cykl Gra o tron: Zasady gry. Program przedstawia kulisy powstawania siódmego sezonu serialu oraz ekscytujące wywiady z aktorami i twórcami. Nie zabraknie również niepublikowanych ujęc z planu zdjęciowego. Gra o tron to bijący rekordy popularności serial produkcji HBO, który jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”. W 2012, 2015, 2016 oraz 2017 roku serial zdobył nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii „najlepszy serial obyczajowy”. W 2015 roku produkcja została nagrodzona aż 12 statuetkami Emmy. Jej twórcami są David Benioff i D. B. Weiss.

O6 – 15 min.


Last Week Tonight with John Oliver / Przegląd tygodnia z Johnem Oliverem (2014- ) – talk-show, sezon 4 – 12+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 12.02.2019

John Oliver w HBO prezentuje swój własny półgodzinny program, w którym podsumowuje wydarzenia ze świata polityki i bieżących kwestii z ostatniego tygodnia.

S4:O25 – 29 min.

KOMENTARZE:

4 komentarze do “HBO GO Polska – kolejne dzisiejsze premiery i aktualizacje (06.10.2017)

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner