HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (16.09.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.1]

Mój niewidomy brat

Dzisiaj zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska do oferty trafił film oraz nowy odcinek serialu. Bibliotekę wzbogacono również o kilka tytułów, które miały zadebiutować w paru ostatnich dniach. Co istotne, znowu wszystkie nowości posiadają polskie napisy. Od pewnego czasu przestało to być normą.

My Blind Brother / Mój niewidomy brat (2016) – komediodramat romantyczny – 15+ – polskie napisy i lektor – 81 min. Dostępne do: 28.02.2019

Bill (Nick Kroll) żyje w cieniu swojego niewidomego brata. Robbie (Adam Scott) jest atletą i chlubą lokalnej społeczności. Wszyscy go uwielbiają, ale Bill dobrze wie, że jego brat ma też inne, mniej sympatyczne oblicze. Mimo to zawsze biega maratony u jego boku jako przewodnik. Pewnego dnia Bill poznaje czarującą dziewczynę (Jenny Slate) i wierzy, że jego zła passa nareszcie się skończyła. Niestety, szybko przekonuje się, jak bardzo się mylił.

Reżyserką i scenarzystką tej bezpretensjonalnej komedii była debiutantka Sophie Goodhart (scen.Wytrych). Film jest rozwinięciem jej krótkometrażowego obrazu z 2003 roku pod tym samym tytułem. Zdjęcia nakręcono w Lorain oraz w Sheffield Lake w stanie Ohio.

W rolach głównych: Adam Scott, Nick Kroll, Jenny Slate.


Shavua ve Yom / Dzień po żałobie (2016) – komediodramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 94 min. Dostępne do: 31.08.2018

Eyal (Shai Avivi) i Vicky (Evgenia Dodina) nie mogą otrząsnąć się po śmierci dwudziestopięcioletniego syna Ronniego. Dobiega końca określony przez żydowską doktrynę okres żałoby. Vicky wraca do pracy w szkole, ale Eyal nie jest w stanie wziąć się w garść. Wszystko zmienia się, kiedy mężczyzna poznaje młodego sąsiada Zoolera (Tomer Kapon). Dzięki spotkaniu i nowej przyjaźni pełen bólu ojciec zaczyna przypominać sobie, że życie potrafi być piękne.

Tragikomiczna opowieść o godzeniu się ze stratą bliskiej osoby i otwieraniu się na świat. Jeden z ciekawiej zapowiadających się izraelskich twórców młodego pokolenia – debiutant Asaph Polonsky (krótki metraż Samnang) – mówi o różnych etapach żałoby, odwołując się przy tym do tradycji żydowskiej. Obraz był pokazywany na MFF „Żydowskie Motywy”, gdzie zdobył nagrodę Warszawskiego Feniksa. Otrzymał ponadto 7 nominacji do izraelskich Ofirów, wyróżnienie w Cannes (Nagroda Fundacji Gan), statuetkę FIPRESCI oraz dwie inne nagrody na festiwalu filmowym w Jerozolimie.

W rolach głównych: Shai Avivi, Evgenia Dodina, Tomer Kapon, Uri Gavriel, Sharon Alexander.


Kings Bay (2017) – thriller – 15+ – polskie napisy i lektor – 89 min. Dostępne do: 28.02.2019

W 1962 roku w norweskiej kopalni w Ny-Ålesund zginęło 21 górników. Tragedia i skandal z nią związany przyczyniły się do upadku rządu Partii Pracy, który sprawował władzę w kraju od końca drugiej wojny światowej. Dziennikarka Harriet Hansen (Kari Bremnes), której kariera zaczyna wytracać tempo, postanawia zająć się sprawą sprzed ponad 50 lat. Chce się dowiedzieć, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy sabotaż obcego mocarstwa. Kobieta rozpoczyna śledztwo, a na światło dzienne szybko zaczynają wychodzić mroczne tajemnice.

Klasyczny skandynawski kryminał, który od początku do końca trzyma w widzów w napięciu. Produkcja nawiązuje luźno do jednego z największych wypadków w historii współczesnej Norwegii. Surowe zdjęcia, zimowa sceneria, minimalistyczna gra aktorów – wszystko to składa się na mroczny klimat obrazu Stiga Svendsena (Radiopiratene, Elevator). Film otrzymał trzy nominacje do nagrody Amanda.

W rolach głównych: Kari Bremnes, André Sørum, Erik Hivju, Kristian Figenschow, Kim Sørensen.


Killer: A Journal of Murder / Dziennik mordercy (1995) – kryminalny – 18+ – polskie napisy i lektor – 87 min. Dostępne do: 31.08.2018

Lata 30. ubiegłego wieku. Do więzienia w Leavenworth trafia wielokrotny morderca Carl Panzram (James Woods). Ten przepełniony nienawiścią, pozbawiony sumienia zbrodniarz spotyka tu Henry’ego Lessera (Robert Sean Leonard), początkującego nadzorcę więziennego, pełnego ideałów i pomysłów na zmiany. Z biegiem czasu zawiązuje się między nimi swoista nić przyjaźni, za sprawą której Lasser inspiruje Panzrama do napisania wspomnień. Dzięki temu powstaje jedyny w swoim rodzaju dokument, brutalny, pełny opis psychiki seryjnego mordercy.

Trzymający w napięciu, mroczny dramat biograficzny, którego atutem jest świetna rola dwukrotnie nominowanego do Oscara Jamesa Woodsa (Salwador, Duchy Missisipi). Za swoją sugestywną kreację aktor otrzymał prestiżową Nagrodę Satelity. Scenariusz filmu został oparty na książce Thomasa E. Gaddisa i Jamesa Longa. W roli reżysera udanie zadebiutował scenarzysta Tim Metcalfe, znany z takich obrazów jak Przełamując wiarę, Udręczeni czy Kalifornia.

W rolach głównych: James Woods, Robert Sean Leonard, Ellen Greene, Cara Buono, Robert John Burke.


Room 104 / Pokój 104 (2017- ) – serial, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 28.07.2019

Dostawca pizzy, który otrzymał więcej, niż chciał, zakochana para osiemdziesięciolatków, kobieta szukająca przy pomocy kapłana dostępu do innego poziomu rzeczywistości czy dwójka mormonów pogrążonych w kryzysie wiary. Każde z nich – oraz wielu innych – trafia jedno po drugim do tego samego pokoju w przypadkowym hotelu. Stworzony przez braci Jaya i Marka Duplassów (serial HBO Bliskość), intrygujący serial HBO opowiada o przeciętnym amerykańskim hotelu i jego zmieniających się każdej nocy gościach. Dwanaście półgodzinnych odcinków serii powstało w tej samej scenerii. Każdorazowo jednak zmieniają się jej bohaterowie, dynamika ich wzajemnych relacji, pora dnia czy nastrój. Twórcy tej zaskakującej i wymykającej się wszelkim schematom produkcji zręcznie żonglują elementami komedii, dramatu, thrillera czy nawet horroru.

S1:O8 – Phoenix – 24 min.


The Game Revealed / Gra o tron VII: Zasady gry (2017) – miniserial dokumentalny – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 16.07.2019

Z myślą o fanach serialu Gra o tron, ktorzy nieustannie dyskutują i analizują najważniejsze wydarzenia siódmego sezonu produkcji HBO przygotowało cykl Gra o tron: Zasady gry. Program przedstawia kulisy powstawania siódmego sezonu serialu oraz ekscytujące wywiady z aktorami i twórcami. Nie zabraknie również niepublikowanych ujęc z planu zdjęciowego. Gra o tron to bijący rekordy popularności serial produkcji HBO, który jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”. W 2012, 2015, 2016 oraz 2017 roku serial zdobył nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii „najlepszy serial obyczajowy”. W 2015 roku produkcja została nagrodzona aż 12 statuetkami Emmy. Jej twórcami są David Benioff i D. B. Weiss.

O3 – 14 min.

 


Last Week Tonight with John Oliver / Przegląd tygodnia z Johnem Oliverem (2014- ) – talk-show, sezon 4 – 12+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 12.02.2019

John Oliver w HBO prezentuje swój własny półgodzinny program, w którym podsumowuje wydarzenia ze świata polityki i bieżących kwestii z ostatniego tygodnia.

S4:O23 – 29 min.

 

KOMENTARZE:

2 myśli nt. „HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (16.09.2017)

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...