HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (24.05.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3]

W serwisie HBO GO Polska udostępniono dzisiaj dwa nowe filmy, po odcinku serialu i talk show oraz pełny sezon animacji.

FILMOWE PREMIERY:

Monsieur & Madame Adelman / Pan i pani Adelman (2017) – komediodramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 116 min. Dostępne do: 30.04.2019

Przewrotna francuska komedia przedstawia ponad 45 lat z życia związku dwójki intelektualistów.

Sarah (Doria Tillier) jest młodą intelektualistką, która bez pamięci zakochuje się w młodym, utalentowanym pisarzu Victorze (Nicolas Bedos). Dobrze sytuowana, tradycyjna rodzina mężczyzny nie akceptuje jego wyborów życiowych i pewnego dnia postanawia odciąć go od pieniędzy. Sarah i Victor decydują się nie zważać na przeciwności losu i za wszelką cenę walczą o swoją miłość i niezależność.

Ciepły i oryginalnie zrealizowany komediodramat ukazuje małżeńską odyseję z perspektywy kilku dekad trwania związku. Obraz autorstwa niezwykle utalentowanego aktora i scenarzysty, Nicolasa Bedosa (scenariusz: Miłość i turbulencje), który debiutuje tutaj w roli reżysera, a także dodatkowo wciela się w rolę tytułowego bohatera. W głównej roli żeńskiej, będącej zarazem narratorką obrazu, występuje Doria Tillier (serial Le débarquement). Artystka otrzymała za stworzoną przez siebie kreację nominację do nagrody Cezara. Produkcja zebrała bardzo dobre recenzje i cieszyła się powodzeniem wśród europejskiej widowni.

W rolach głównych: Doria Tillier, Nicolas Bedos, Denis Podalydès, Antoine Gouy, Christiane Millet. 


An Inconvenient Sequel; Truth to Power / Niewygodna prawda 2 (2017) – dokumentalny – 12+ – polskie napisy i lektor – 94 min. Dostępne do: 21.05.2019

Al Gore powraca w kolejnym dokumencie, który pokazuje jego starania o poprawę stanu środowiska naturalnego na naszym globie.

Były wiceprezydent USA, Al Gore, powraca, aby opowiedzieć o swojej niestrudzonej walce ze zmianami klimatu. Jeździ po całym świecie, szkoli armię aktywistów, którzy działają na rzecz rozwoju alternatywnych źródeł pozyskiwania energii. Kamery śledzą go w pracy i w czasie wolnym. Gore w inspirujący i chwilami zabawny sposób opowiada o swojej walce o dobro naszej planety, wierząc, że uda mu się wygrać lepszą przyszłość dla przyszłych pokoleń.

Druga część obsypanego nagrodami filmu Niewygodna prawda mówiącego o niebezpieczeństwach związanych z pogłębianiem się globalnego ocieplenia. Sequel pokazuje dalsze działania Ala Gore’a na rzecz stworzenia lepszych warunków do życia na Ziemi. Reżyserii obrazu podjęli się Bonni Cohen (The Rape of Europa) oraz Jon Shenk (Prezydent nowej Atlantydy), którzy przez swoją twórczość starają się propagować ekologię. Produkcja została wyróżniona nominacją do BAFTY.


NOWE ODCINKI:

Krypton (2018- ) – serial sci-fi, sezon 1 – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 28.03.2021

Kilka dekad przed narodzinami Supermana, jego dziadek, którego dom został wyklęty i zhańbiony, walczy o honor swojej rodziny i uratowanie ukochanego świata przed zagładą.

Krypton. Seg-El (Cameron Cuffe) jest legendarnym dziadkiem Supermana, który musi zmierzyć się z poważnym dylematem – ocalić swoją planetę czy pozwolić na jej upadek z nadzieją na lepszą przyszłość swojego wnuka. Krypton pogrąża się w chaosie, a dom El zostaje zhańbiony. Znajdujący się w patowej sytuacji Seg-El musi walczyć o honor swojej rodziny oraz dobro tych, których kocha. Wystawiony na próbę przez Brainiaca (Blake Ritson) oraz podróżującego w czasie Adama Strange’a (Shaun Sipos), bohater musi spróbować chronić najbliższych i swoją planetę.

Nowy serial, który śledzi losy przodka Supermana, jednego z najbardziej znanych w historii bohaterów komiksów. Akcja produkcji toczy się kilka dekad przed narodzinami Człowieka ze Stali, a jej pomysłodawcami byli laureat nagrody Saturna David S. Goyer (Batman – Początek) oraz Damian Kindler (serial Gwiezdne wrota). W rolę głównego bohatera wciela się Cameron Cuffe (Boska Florence). Obok niego w obsadzie znaleźli się Georgina Campbell (Król Artur: Legenda miecza), Shaun Sipos (Oszukać przeznaczenie 2), Elliot Cowan (Aleksander) oraz Ann Ogbomo (Wonder Woman).

W rolach głównych: Cameron Cuffe, Georgina Campbell, Shaun Sipos, Elliot Cowan, Ann Ogbomo.

S1:O10 – The Phantom Zone – 41 min.


Last Week Tonight with John Oliver / Przegląd tygodnia z Johnem Oliverem (2014- ) – talk-show, sezon 4 – 12+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 18.02.2020

John Oliver w HBO prezentuje swój własny półgodzinny program, w którym podsumowuje wydarzenia ze świata polityki i bieżących kwestii z ostatniego tygodnia.

S5:O12 – 29 min.


KIDS:

Steven Universe (2013- ) – serial animowany, sezon 2 (48 odcinków) – b.o. – polski dubbing – 11 min.

Amerykański serial przygodowy o niezwykłym chłopaku i jego dzielnych opiekunkach, którzy ratują świat przed zagładą.

Fikcyjne miasto Beach City zamieszkane jest przez magiczne wojowniczki zwane Kryształowymi Klejnotami. Dzięki kamieniom osadzonym w ciałach, każda z nich może korzystać z broni – Perła ma czarodziejską włócznię, Granat – rękawice, a Ametyst – bat. Kobiety opiekują się małym Stevenem. Chłopiec ma pewne magiczne umiejętności odziedziczone po matce Rose Quartz. Chociaż jeszcze nie potrafi z nich dobrze korzystać, za wszelką cenę chciałby pomóc dzielnym wojowniczkom w ratowaniu świata.

Pełen pozytywnych emocji i pogodnego humoru serial dla najmłodszych o śmiałym chłopaku, który często wpada w tarapaty. Animacja została stworzona przez Rebeccę Sugar (serial Pora na przygodę).


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsza aktualizacja (23.05.2018)

Premiera drugiego sezonu serialu „SIX” w HBO GO już 29 maja 2018r. Emisja na antenie HBO od 6 lipca

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...