Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 2 listopada 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na listopad 2019r. swoją premierę w ofercie ma dziś jeden nowy film, a jeden znów został dodany do oferty.

Dzisiejsza nowość

Dziewczyna / GIRL (2018) | film, dramat, psychologiczny | 101m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.2/10

Piętnastoletnia Lara (Victor Polster) ma ogromne marzenie. Chce zostać profesjonalną baletnicą. Dziewczyna zdaje się być o krok bliżej realizacji swojego planu, kiedy dostaje się do prestiżowej szkoły tańca. Przy wsparciu ojca, trenuje bez wytchnienia. Pojawia się jednak w niej ogromna frustracja, kiedy uświadamia sobie, że jej ciało ma pewne ograniczenia wynikające z faktu, że urodziła się jako chłopiec… Pełen delikatności i piękna dramat o poszukiwaniu tożsamości i pogoni za marzeniami. Bohaterką obrazu jest dziewczyna, która urodziła się w ciele mężczyzny. Widzowie poznają ją w momencie, kiedy wkracza w niełatwy czas dorastania i doświadczania nowych pragnień. Reżyserem obrazu jest Lukas Dhont (Corps perdu), a odtwórcą głównej roli rewelacyjny debiutant Victor Polster (kreacja przyniosła mu nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej). W pozostałych rolach występują Arieh Worthalter (Maria Skłodowska-Curie), Oliver Bodart, Tijmen Govaerts (Kursk) oraz Katelijne Damen (Morze Północne, Teksas). Produkcja zdobyła nominację do Złotego Globu oraz wiele wyróżnień na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Reżyseria: Lkas Dhont
Obsada: Victor Polster, Arieh Worthalter, Katelijne Damen, Valentijn Dhaenens, Tijmen Govaerts, Oliver Bodart
Kraj: Belgia


Znowu w HBO GO


Piękna i Bestia / BEAUTY AND THE BEAST (1991) | film animowany, baśń | 81m | polski dubbing

Piękna i błyskotliwa Bella mieszka razem z ojcem, szalonym wynalazcą, w małej francuskiej wiosce. Największym marzeniem kochającej książki i oderwanej od rzeczywistości dziewczyny jest wyrwanie się z prowincji. Pewnego razu ojciec Belli wybiera na się w podróż, podczas której ma zamiar zaprezentować w konkursie swój nowy wynalazek. Niestety, do domu powraca tylko jego koń. Zdesperowana dziewczyna wyrusza z wioski w poszukiwaniu ojca. W ten sposób ląduje w mrocznym zamku, który zamieszkuje bestia. Ponadczasowe dzieło studia Walta Disneya, które od lat niezmiennie oczarowuje widzów. Przypomina, że prawdziwe piękno drzemie wewnątrz każdego człowieka. Trzeba tylko odrobinę postarać się, żeby je dostrzec. Obraz zdobył sześć nominacji do Oscara, w tym – jako pierwsza w historii kina pełnometrażowa animacja – za najlepszy film. Ostatecznie otrzymał dwie statuetki – za najlepszą muzykę oraz piosenkę. Za reżyserię tej genialnej animacji odpowiedzialni byli Kirk Wise (Dzwonnik z Notre Dame) oraz Gary Trousdale (Atlantyda – zaginiony ląd).

Reżyseria: Gary Trousdale, Kirk Wise
Kraj: USA

Opis dystrybutora: Zaklęcie wróżki zamienia okrutnego księcia w przerażająca Bestię. Aby zdjąć zły urok, Bestia musi zdobyć miłość pięknej Belli, zanim spadnie ostatni płatek zaczarowanej róży. Ponadczasowe dzieło studia Walta Disneya, Piękna i Bestia nominowana do Oscarar w sześciu kategoriach, w tym – jako pierwsza w historii kina pełnometrażowa animacja – za Najlepszy Film, uhonorowana została dwoma statuetkami – za Najlepszą Muzykę i Piosenkę. Dzięki nieporównywalnemu z niczym połączeniu magii, muzyki, porywającej fabuły, olśniewającej animacji i cudownych postaci powstał film, który oczarowuj widzów w każdym wieku przypominając, że prawdziwe piękno tkwi wewnątrz, trzeba tylko umieć je dostrzec.


Polecamy również

Netflix Polska: Ponad 20 filmów i seriali debiutuje w ofercie – 1 listopada 2019

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 1 listopada 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner