HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (30.09.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.7]

Durrellowie

W dniu dzisiejszym do oferty HBO GO Polska zawitał film, a także pełen sezon nowego oraz dwa odcinki dostępnych wcześniej seriali.

PREMIERA FILMOWA:

The Other Half / Druga strona (2016) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 99 min. Dostępne do: 28.02.2019

Nickie Bellow (Tom Cullen) nie może pozbierać się po tajemniczym zniknięciu młodszego brata. Mężczyzna pogrąża się w autodestrukcji. Nie stroni od alkoholu i innych używek. Pięć lat później wydaje się, że sięgnął dna. Pewnego dnia jednak poznaje aspirującą artystkę, Emily (Tatiana Maslany). Między nimi szybko rodzi się bardzo szczere i intymne uczucie. Po jakimś czasie wychodzi jednak na jaw, że kobieta cierpi na zaburzenia afektywne dwubiegunowe. Czy uda im się stworzyć trwały związek? Przejmująca opowieść o trudnej miłości.

Debiutujący w długim metrażu reżyser Joey Klein (aktor m.in. w American Gangster, I że cię nie opuszczę) bierze na warsztat temat zdrowia psychicznego i jego wpływu na relacje w związku. W swoim pierwszym filmie w brawurowy sposób pokazuje skomplikowane, często skrajne emocje, które targają dwójką zagubionych i niestabilnych ludzi.

W rolach głównych: Tom Cullen, Tatiana Maslany, Suzanne Clément, Henry Czerny, Mark Rendall.


NOWY SERIAL:

The Durrells / Durrellowie (2016- ) – miniserial obyczajowy, sezon 1 (wszystkie odcinki) – 12+ – polskie napisy i lektor – 45 min. Dostępne do: 31.08.2020

Wielka Brytania, 1935 rok. Wdowa Louisa Durrell (Keeley Hawes) nie ma łatwego życia. Jej mąż umarł kilka lat temu nie zostawiając jej zbyt dużo pieniędzy na życie. Borykająca się z poważnymi finansowymi problemami matka czwórki dzieci pewnego dnia decyduje się na desperacki krok. Postanawia przenieść się z najbliższymi na grecką wyspę Korfu. Rodzina stara się w nowym, dalekim domu ułożyć sobie życie od nowa.

Brytyjski komediodramat, którego scenariusz oparty jest na autobiograficznej powieści Geralda Durrella. Autor spędził cztery lata ze swoją rodziną na Korfu (1935– 1939). Za reżyserię tego serialu odpowiedzialni są nominowany do nagrody Emmy Steve Barron (Wojownicze zółwie ninja) oraz nominowany do Oscara za film krótkometrażowy pt. It’s Good to Talk Roger Goldb. Produkcja została wyróżniona czterema nominacjami do BAFTY.

W rolach głównych: Keeley Hawes, Josh O’Connor, Milo Parker.


NOWE ODCINKI:

Room 104 / Pokój 104 (2017- ) – serial, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 28.07.2019

Dostawca pizzy, który otrzymał więcej, niż chciał, zakochana para osiemdziesięciolatków, kobieta szukająca przy pomocy kapłana dostępu do innego poziomu rzeczywistości czy dwójka mormonów pogrążonych w kryzysie wiary. Każde z nich – oraz wielu innych – trafia jedno po drugim do tego samego pokoju w przypadkowym hotelu. Stworzony przez braci Jaya i Marka Duplassów (serial HBO Bliskość), intrygujący serial HBO opowiada o przeciętnym amerykańskim hotelu i jego zmieniających się każdej nocy gościach. Dwanaście półgodzinnych odcinków serii powstało w tej samej scenerii. Każdorazowo jednak zmieniają się jej bohaterowie, dynamika ich wzajemnych relacji, pora dnia czy nastrój. Twórcy tej zaskakującej i wymykającej się wszelkim schematom produkcji zręcznie żonglują elementami komedii, dramatu, thrillera czy nawet horroru.

S1:O10 – Red Tent – 27 min.


Mike Judge Presents: Tales from the Tour Bus / Mike Judge przedstawia: Opowieści z trasy (2017- ) – animowany serial komediowy, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 22.09.2018

Mike Judge (Beavis i Butt-head, Dolina Krzemowa) wraca do animacji. Nowy serial komediowy Mike Judge przedstawia: Opowieści z trasy to opoowieść o ekscentrycznych postaciach muzyki country oraz ich niesamowitych przygodach podczas tras koncertowych.

30-minutowe odcinki serialu Cinemax, którego bohaterami są skandalizujący muzycy minionych dekad przedstawia autentyczne (i autentycznie niewiarygodne) ekscesy i wyczyny takich gwiazd sceny country lat 60-tych i 70-tych, jak Jerry Lee Lewis, Tammy Wynette i George Jones, relacjonowane przez ludzi znających ich najlepiej.

W serialu archiwalne zdjęcia i nagrania z występów na żywo przeplatają się z fragmentami wywiadów z menedżerami, producentami, przyjaciółmi i byłymi członkami zespołu. Wszyscy z nich dzielą się swoimi prywatnymi przemyśleniami na temat przerysowanych bohaterów, którzy pojawiają się w animowanych scenach będących rekonstrukcją ich legendarnych wyczynów.

Narratorem każdego odcinka jest reżyser i scenarzysta Mike Judge. Jego komentarz jest puentą wzlotów i upadków wykonawców, którzy wzięli szturmem scenę country i stali się legendami za swojego życia.

S1:O2 – Jerry Lee Lewis – 26 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...