HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (02.09.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.7]

Ja, Daniel Blake

W serwisie HBO GO Polska pojawiły się dzisiaj dwa nowe filmy, stand-up oraz nowy odcinek serialu.

I, Daniel Blake / Ja, Daniel Blake (2016) – obyczajowy – 15+ – polskie napisy i lektor – 96 min. Dostępne do: 31.08.2018

Daniel Blake (Dave Johns) jest sześćdziesięcioletnim stolarzem, który dochodzi do siebie po zawale. Mężczyzna przypadkowo poznaje samotną matkę Katie (Hayley Squires) oraz dwójkę jej dzieci – Daisy (Briana Shann) i Dylana (Dylan McKiernan). Daniel postanawia bezinteresownie pomóc rodzinie stanąć na nogi. Kiedy jednak sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny. Na przekór przeciwnościom losu i pozbawionym serca urzędnikom Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

Dave Johns za stworzoną przez siebie kreację otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a jego partnerka do BAFTY. Film został doceniony na międzynarodowych festiwalach filmowych w Cannes (Złota Palma i dwie inne nagrody), Locarno, San Sebastian, Vancouver oraz Sztokholmie. Zdobył też Europejską Nagrodę Filmową i statuetkę BAFTA. Ken Loach zapowiedział, że Ja, Daniel Blake to ostatni film w jego reżyserskiej karierze.

W rolach głównych: Dave Johns, Hayley Squires, Briana Shann, Dylan McKiernan, Kate Rutter.


Pretenders / Gra pozorów (2016) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 98 min. Dostępne do: 31.08.2018

W związku Anny (Mirtel Pohla) i Juhana (Priit Võigemast) nie dzieje się najlepiej. Para chce jednak pracować nad swoją relacją. Postanawiają wyjechać do luksusowego domu nad morzem, którego użyczyli im bogaci znajomi. Na miejscu są świadkami wypadku na skalistym wybrzeżu. Bez zastanowienia udzielają pomocy i schronienia rannej kobiecie oraz jej mężowi (Mari Abel i Meelis Rämmeld). Szybko okazuje się, że obydwie pary mają ze sobą wiele wspólnego. Co z tego wyniknie?

W rolach głównych: Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Mari Abel, Meelis Rämmeld.


Jerrod Carmichael: 8 (2017) – stand-up – 15+ – polski lektor – 57 min. Dostępne do: 31.07.2019

Jerrod Carmichael daje prawdziwy popis swoich stand-upowych umiejętności. Artysta wypowiada się w prowokacyjny i pełen dowcipu sposób na różne tematy. Porusza kwestie związane z rasą, prawami zwierząt, miłością i relacjami rodzinnymi. Odwołuje się również do tematów z pierwszych stron gazet. Z nieukrywanym wdziękiem opowiada o zwycięstwie Trumpa w wyborach czy globalnym ociepleniu. Doskonały stand-up w wykonaniu Jerroda Carmichaela, artysty estradowego, pisarza i aktora, znanego głównie z sitcomu The Carmichael Show. Wyreżyserowany przez Bo Burnhama (Bo Burnham: Make Happy) program został nagrany w Masonic Hall w Nowym Jorku z udziałem publiczności.


Room 104 / Pokój 104 (2017- ) – serial, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 28.07.2019

Dostawca pizzy, który otrzymał więcej, niż chciał, zakochana para osiemdziesięciolatków, kobieta szukająca przy pomocy kapłana dostępu do innego poziomu rzeczywistości czy dwójka mormonów pogrążonych w kryzysie wiary. Każde z nich – oraz wielu innych – trafia jedno po drugim do tego samego pokoju w przypadkowym hotelu. Stworzony przez braci Jaya i Marka Duplassów (serial HBO Bliskość), intrygujący serial HBO opowiada o przeciętnym amerykańskim hotelu i jego zmieniających się każdej nocy gościach. Dwanaście półgodzinnych odcinków serii powstało w tej samej scenerii. Każdorazowo jednak zmieniają się jej bohaterowie, dynamika ich wzajemnych relacji, pora dnia czy nastrój. Twórcy tej zaskakującej i wymykającej się wszelkim schematom produkcji zręcznie żonglują elementami komedii, dramatu, thrillera czy nawet horroru.

S1:O6 – 22 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...