HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (14.10.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.1]

Munio

W ofercie HBO GO Polska zadebiutowały dzisiaj dwa filmy, serial oraz dwa nowe odcinki.

FILMOWE PREMIERY:

Mune, le gardien de la lune / Munio: Strażnik Księżyca (2014) – animowany – b.o. – polskie napisy i dubbing – 81 min. Dostępne do: 30.09.2018

Munio jest pociesznym psotnikiem, który mieszka w pewnej magicznej krainie. Pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie, zostaje wybrany do wykonania niezwykle ważnego zadania. Razem z niejakim Stalonem ma strzec Księżyca i Słońca. Dla kochającego zabawę, beztroskiego Munia jest to nie lada wyzwanie. Co gorsza, zbieg niefortunnych zdarzeń sprawia, że złowrogiemu magowi udaje się niepostrzeżenie wykraść obie planety. Bohater wyrusza w niebezpieczną podróż, aby naprawić swój błąd.

W polskiej wersji językowej swoich głosów użyczyli bohaterom, m.in.: Jędrzej Hycnar, Olga Kalicka, Mikołaj Roznerski, Jacek Kawalec, Mariusz Czajka oraz Jacek Kopczyński.


Apprentice / Praktykant (2016) – dramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 92 min. Dostępne do: 30.09.2018

Aiman (Firdaus Rahman) ma 28 lat i rozpoczął właśnie pracę w singapurskim więzieniu. Chłopak mieszka z siostrą i bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków. Jego sumienność zwraca uwagę charyzmatycznego Rahima (Wan Hanafi Su), więziennego kata w przedemerytalnym wieku. Kiedy jego asystent nagle rezygnuje ze stanowiska, mężczyzna proponuje Aimanowi posadę. Sprawy szybko jednak zaczynają się komplikować. Wychodzi na jaw, że Rahim i jego nowy pomocnik połączeni są mroczną tajemnicą z przeszłości.

Drugi film fabularny w dorobku obiecującego azjatyckiego twórcy – Junfenga Boo (Zamek z piasku) – jest pełnym subtelności, wielowymiarowym dramatem, osadzonym w ponurej rzeczywistości singapurskiego więzienia. Reżyser pokazuje rozdartego między obowiązkiem a własnymi przekonaniami bohatera i jednocześnie zabiera głos w dyskusji na temat kary śmierci. Chociaż twórca stara się być bezstronny, to jego dzieło ma poniekąd charakter polityczny, pokazując, że państwo wielokrotnie skazuje na śmierć niewinne osoby. Produkcja brała udział w Konkursie Debiutów Reżyserskich na festiwalu Camerimage oraz w canneńskim Przeglądzie Un Certain Regard.

W rolach głównych: Firdaus Rahman, Wan Hanafi Su, Mastura Ahmad, Boon Pin Koh.


NOWY SERIAL:

Babylon Berlin (2017- ) – serial kryminalny, sezon 1 – 18+ – polskie napisy i lektor – 46 min. Dostępne do: 12.10.2020

Lata dwudzieste ubiegłego wieku. Raczkuje Republika Weimarska. Mieszkający w Kolonii młody i zaangażowany w swoją pracę policyjny inspektor Gereon Rath (Volker Bruch) zostaje wysłany do Berlina. Jego zadaniem jest rozwiązanie sprawy powiązanego z mafią pornobiznesu. Proste z pozoru śledztwo szybko okazuje się bardzo skomplikowane. Na światło dzienne zaczynają wychodzić szczegóły, które mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość Gereona i jego współpracowników.

Osadzona w latach dwudziestych opowieść o trudnych początkach Republiki Weimarskiej i skomplikowanych powiązaniach jej ojców założycieli ze światem przestępczym. Dzielny policjant musi zdecydować, co jest dla niego ważniejsze – prawda czy lojalność wobec przełożonych. Twórcami produkcji są Henk Handloegten (Good bye, Lenin!), Tom Tykwer (Atlas chmur) oraz Achim von Borries (Miłość w myślach). Babylon Berlin jest najdroższym serialem w historii niemieckiej telewizji. Jego fabuła jest inspirowana powieścią Volkera Kutschera pt. „Der nasse Fisch”.

W rolach głównych: Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Leonie Benesch.


NOWE ODCINKI:

Room 104 / Pokój 104 (2017- ) – serial, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 28.07.2019

Dostawca pizzy, który otrzymał więcej, niż chciał, zakochana para osiemdziesięciolatków, kobieta szukająca przy pomocy kapłana dostępu do innego poziomu rzeczywistości czy dwójka mormonów pogrążonych w kryzysie wiary. Każde z nich – oraz wielu innych – trafia jedno po drugim do tego samego pokoju w przypadkowym hotelu. Stworzony przez braci Jaya i Marka Duplassów (serial HBO Bliskość), intrygujący serial HBO opowiada o przeciętnym amerykańskim hotelu i jego zmieniających się każdej nocy gościach. Dwanaście półgodzinnych odcinków serii powstało w tej samej scenerii. Każdorazowo jednak zmieniają się jej bohaterowie, dynamika ich wzajemnych relacji, pora dnia czy nastrój. Twórcy tej zaskakującej i wymykającej się wszelkim schematom produkcji zręcznie żonglują elementami komedii, dramatu, thrillera czy nawet horroru.

S1:O12 – My Love – 26 min.


Mike Judge Presents: Tales from the Tour Bus / Mike Judge przedstawia: Opowieści z trasy (2017- ) – animowany serial komediowy, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 22.09.2018

Mike Judge (Beavis i Butt-head, Dolina Krzemowa) wraca do animacji. Nowy serial komediowy Mike Judge przedstawia: Opowieści z trasy to opoowieść o ekscentrycznych postaciach muzyki country oraz ich niesamowitych przygodach podczas tras koncertowych.

30-minutowe odcinki serialu Cinemax, którego bohaterami są skandalizujący muzycy minionych dekad przedstawia autentyczne (i autentycznie niewiarygodne) ekscesy i wyczyny takich gwiazd sceny country lat 60-tych i 70-tych, jak Jerry Lee Lewis, Tammy Wynette i George Jones, relacjonowane przez ludzi znających ich najlepiej.

W serialu archiwalne zdjęcia i nagrania z występów na żywo przeplatają się z fragmentami wywiadów z menedżerami, producentami, przyjaciółmi i byłymi członkami zespołu. Wszyscy z nich dzielą się swoimi prywatnymi przemyśleniami na temat przerysowanych bohaterów, którzy pojawiają się w animowanych scenach będących rekonstrukcją ich legendarnych wyczynów.

Narratorem każdego odcinka jest reżyser i scenarzysta Mike Judge. Jego komentarz jest puentą wzlotów i upadków wykonawców, którzy wzięli szturmem scenę country i stali się legendami za swojego życia.

S1:O4 – George and Tammy, Part 2 – 23 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...