HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (04.09.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.9]

Victoria

HBO GO Polska włączył dzisiaj do swojej oferty film, dwa nowe seriale oraz zaktualizował bibliotekę o kolejne odcinki dostępnych wcześniej seriali i magazynów.

Mary Shelley’s Frankenstein / Frankenstein (1994) – horror – 18+ – 118 min. Dostępne do: 28.02.2019

Jest koniec XVIII wieku. Po śmierci ukochanej matki młody Victor Frankenstein (Kenneth Branagh) decyduje się opuścić ojca i przybraną siostrę Elisabeth (Helena Bonham Carter), aby zacząć studia medyczne w Ingolstadt. Jego wielką obsesją stają się wykłady profesora Walmana (John Cleese), którego zdaniem możliwe jest stworzenie żywej istoty z martwej materii. Po latach prób Frankensteinowi w końcu udaje się stworzyć sztucznego człowieka (Robert De Niro). Efekt końcowy budzi jednak jego przerażenie. Mężczyzna postanawia zniszczyć nowo narodzoną istotę. Udaje jej się jednak uciec z laboratorium.

Za kamerą stanął czterokrotnie nominowany do Oscara Kenneth Branagh (Henryk V, Hamlet), który wcielił się również w postać głównego bohatera. Nominacje do Oscara za charakteryzację oraz efekty specjalne.

W rolach głównych: Kenneth Branagh, Robert De Niro, Helena Bonham Carter, Aidan Quinn, Tom Hulce.


Dexter (2006-2013) – serial kryminalny, sezony 1-8 (obecnie brakuje łącznie dziewięciu odcinków, w tym pilota)  – 18+ – polskie napisy i lektor – 50 min. Dostępne do: 30.09.2020

Dexter Morgan (Michael C. Hall) jest małomównym specjalistą od analizy śladów krwi pracującym w policji w Miami. Mężczyzna jest samotnikiem, a jego życie pełne jest rutyny. Nosi on też w sobie mroczną tajemnicę. Jako czterolatek był świadkiem zabójstwa matki. Mimo że trafił do kochającej rodziny, trauma związana z tamtymi wydarzeniami miała ogromny wpływ na jego przyszłość. Od najmłodszych lat Dexter miał w sobie żądzę zabijania. Aby skanalizować mroczne instynkty syna, przybrany ojciec – policjant Harry (James Remar) – nauczył go specyficznego kodeksu zasad. Niepozorny pracownik policyjnego laboratorium wymierza nocami sprawiedliwość na przestępcach, którym udało się uniknąć kary.

Michael C. Hall za stworzoną przez siebie kreację otrzymał Złotego Globa oraz pięć nominacji do nagrody Emmy. Twórcą produkcji jest wyróżniony nagrodą Emmy James Manos Jr. (serial HBO Rodzina Soprano).

W rolach głównych: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Julie Benz, David Zayas, Lauren Luna Vélez.

Serial dostępny również w ofercie Netflix oraz Showmax.


Victoria (2016- ) – serial historyczny, sezony 1 (wszystkie odcinki) i 2 (1. odcinek, kolejne co tydzień w poniedziałek) – 12+ – polskie napisy i lektor – 45 min. Dostępne do: 29.06.2020

20 czerwca 1837 roku, w wieku 72 lat, na niewydolność serca umiera król Wilhelm IV. Osiemnastoletnia Alexandrina Wiktoria (Jenna Coleman) zostaje obudzona nad ranem przez swoją matkę. Miesiąc później dziewczyna zostaje koronowana na królową Wielkiej Brytanii. Wiktoria wychodzi za mąż za księcia Albert (Tom Hughes) i rodzi pierwszą córkę. Szybko musi też się nauczyć, jak być władczynią wielkiego mocarstwa. Jej początki nie są łatwe, ponieważ wiele osób czeka tylko na jej błąd.

Pomysłodawczynią produkcji jest Daisy Goodwin (producentka serialu Little Crackers).

W rolach głównych: Jenna Coleman, Catherine Flemming, Daniela Holtz, Nell Hudson, Tom Hughes.


Twin Peaks (2017) – serial thriller, sezon 1 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 21.05.2020

Twin Peaks to jeden z najbardziej przełomowych i wpływowych seriali telewizyjnych wszechczasów. Nowa produkcja SHOWTIME® zaczyna się dwadzieścia pięć lat po tym, jak mieszkańców osobliwego miasteczka zszokowała wiadomość, że urocza Laura Palmer została zamordowana.

W rolach głównych: Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Everett Mcgill, Kyle Maclachlan, Sheryl Lee.

S1:O17

S1:O18


Ballers / Gracze (2015- ) – serial komediodramat, sezon 3 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 23.07.2019

Spencer Strasmore (Dwayne Johnson) jest byłą gwiazdą futbolu amerykańskiego. Bajecznie bogaty, charyzmatyczny, uwielbiany przez tłumy. Mężczyzna próbuje na nowo ułożyć sobie życie po zakończeniu kariery. Nie zamierza jednak stronić od branży sportowej. Doradza kolegom i stara się być jak najbliżej biznesu, który wyniósł go na wyżyny. Czy uda mu się pozostać na szczycie?

Serial odsłania kulisy życia przedstawicieli jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Ameryce. Pokazuje ich bogactwo, ale też presję, której na co dzień są poddawani. Pomysłodawcą i producentem Graczy jest Steve Levinson (seriale HBO Ekipa, Zakazane imperium).

W rolach głównych: Dwayne Johnson, Omar Benson Miller, Rob Corddry, John David Washington.

S3:O7 – Ricky-Leaks – 28 min.


Insecure / Niepewne (2016- ) – serial komediowy, sezon 2 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 23.07.2019

Issa Dee (Issa Rae) jest młodą Afroamerykanką, która mieszka w Los Angeles. Mimo licznych upokorzeń i chronicznego braku pewności siebie stara się żyć po swojemu, nie zważając na różnego rodzaju konwenanse. I chociaż nieustannie zmaga się z brakiem pieniędzy i problemami z pracą, do wszystkiego podchodzi z humorem. Jej najlepszą przyjaciółką jest skupiona na sobie prawniczka Molly (Yvonne Orji).

Pomysłodawczynią, producentką i odtwórczynią głównej roli jest utalentowana Issa Rae (serial First). Sławę przyniosły jej strona internetowa The Misadventures Of Awkward Black Girl oraz kanał na YouTube (ponad 200 tys. obserwatorów i 20 milionów odtworzeń). Produkcja została wyróżniona nominacją do Złotego Globu.

W rolach głównych: Issa Rae, Yvonne Orji, Jay Ellis, Lisa Joyce.

S2:O7 – Hella Disrespectful – 26 min.


Episodes / Odcinki (2011- ) – serial komediowy, sezon 5 – 12+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 20.08.2018

Beverly (Tamsin Greig) i Sean (Stephen Mangan) Lincolnowie, małżeństwo brytyjskich scenarzystów, przybyli do Hollywood na zaproszenie amerykańskich producentów, którym spodobał się ich serial zrealizowany w Wielkiej Brytanii. Na miejscu okazało się, że oczekiwania ich i producentów rozmijają się – małżonków zmuszono do zmiany scenariusza, tak by główną rolę mógł zagrać Matt LeBlanc (w tej roli on sam). Współpraca z gwiazdą nie należała do najłatwiejszych. Na domiar złego oglądalność spadała, a recenzje pozostawiały wiele do życzenia. Stacja telewizyjna postanowiła zakończyć produkcję serialu, a para artystów zmuszona była wrócić w rodzinne strony. Ich pobyt w domu nie trwał jednak zbyt długo, bo Hollywood szybko upomniało się o nich.

Serial stworzony przez Davida Crane’a (serial Przyjaciele) i Jeffreya Klarika (serial Pół na pół) dostał nominację do Złotego Globu dla najlepszej telewizyjnej komedii. Prestiżową statuetkę otrzymał odtwórca głównej roli, znany z serialu Przyjaciele Matt LeBlanc.

W rolach głównych: Matt LeBlanc, Tamsin Greig, Stephen Mangan.

S5:O3 – 27 min.


The Game Revealed / Gra o tron VII: Zasady gry (2017) – miniserial dokumentalny – 15+ – polski lektor. Dostępne do: 16.07.2019

Z myślą o fanach serialu Gra o tron, ktorzy nieustannie dyskutują i analizują najważniejsze wydarzenia siódmego sezonu produkcji HBO przygotowało cykl Gra o tron: Zasady gry. Program przedstawia kulisy powstawania siódmego sezonu serialu oraz ekscytujące wywiady z aktorami i twórcami. Nie zabraknie również niepublikowanych ujęc z planu zdjęciowego. Gra o tron to bijący rekordy popularności serial produkcji HBO, który jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”. W 2012, 2015, 2016 oraz 2017 roku serial zdobył nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii „najlepszy serial obyczajowy”. W 2015 roku produkcja została nagrodzona aż 12 statuetkami Emmy. Jej twórcami są David Benioff i D. B. Weiss.

O2 – 14 min.


Hollywood On Set / Na planie (2003- ) – magazyn, sezon 14 – b.o. – polski lektor. Dostępne do: 30.06.2019

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

S14:O36 – 24 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...