HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (07.10.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.5]

Truskawkowe dni

Do oferty HBO GO Polska dodano dzisiaj dwa nowe filmy.

Jordgubbslandet / Truskawkowe dni (2017) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 93 min. Dostępne do: 31.03.2019

Piętnastoletni Wojtek (Staszek Cywka) jedzie razem z rodzicami do Szwecji, aby zarobić pieniądze zbierając truskawki. Szybko okazuje się, że codzienność pracownika tymczasowego daleka jest od ideału, a przybysze z Europy Wschodniej często są wykorzystywani. Pomimo przeciwności losu chłopak nawiązuje znajomość z Anneli (Nelly Axelsson), córką właściciela gospodarstwa. Młodzi zaczynają się spotykać za plecami swoich rodziców. Między nimi rodzi się zakazane uczucie.

Wyróżniająca się pięknymi zdjęciami produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem krytyków i zdobyła nagrodę ADL Stand Up na MFF w Santa Barbara.

W rolach głównych: Nelly Axelsson, Staszek Cywka, Torkel Petersson, Julia Kijowska, Przemysław Sadowski.


Home on the Range / Rogate ranczo (2004) – animowany – b.o. – polskie napisy i dubbing – 73 min. Dostępne do: 30.09.2018

Obarczona dużym kredytem, uboga wdowa Pearl mieszka z córką na farmie pełnej przeróżnych gatunków zwierząt. Kiedy stado krów dowiaduje się o ogromnym długu właścicielki, wpada w popłoch. Zwierzęta, obawiając się, że zdesperowana kobieta sprzeda je do lokalnej przetwórni mięsa, postanawiają działać. Z pomocą przychodzi im koń Buck, który kiedyś należał do łowcy głów. Mieszkańcy gospodarstwa zamierzają dopaść bandytę o imieniu Slim, za którego wyznaczona jest nagroda w wysokości 1000 dolarów.

Produkcja przeznaczona jest dla dzieci, ale zapewnia dobrą rozrywkę również dorosłym. Jej reżyserami są Will Finn (Droga do Eldorado, Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki) i John Sanford (serial Jeźdźcy smoków). Obraz został wyróżniony trzema nominacjami do nagrody Annie. Za tłumaczenie odpowiedzialny był Bartosz Wierzbięta, współtwórca sukcesu polskiej wersji Shreka.

Głosów użyczyli: Michał Milowicz, Bożena Dykiel, Ewa Dałkowska, Witold Pyrkosz, Anna Polony, Edyta Olszówka.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...