HBO GO Polska – piątkowe i sobotnie premiery (26-27.01.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.6]

Podwójna randka

Wczoraj i dzisiaj w ofercie serwisu HBO GO Polska pojawiły się dwa nowe filmy oraz kolejne cztery odcinki seriali.

FILMOWE PREMIERY:

Double Date / Podwójna randka (2016) – horror komediowy – 18+ – polskie napisy i lektor – 86 min. Dostępne do: 31.12.2018

Nieśmiały chłopak postanawia stracić przed swoimi trzydziestymi urodzinami dziewictwo. Nie spodziewa się jednak, że los szykuje dla niego krwawą niespodziankę.

Jim (Danny Morgan) ma prawie trzydzieści lat i dalej jest prawiczkiem. Nieśmiały chłopak marzy, aby przed swoimi urodzinami w końcu spędzić noc z kobietą. Razem ze swoim zarozumiałym kumplem Alexem (Michael Socha) wychodzi do klubu. Na miejscu mężczyźni poznają dwie bliźniaczki – Kitty (Kelly Wenham) oraz Lulu (Georgia Groome). Jim myśli, że wreszcie udało mu się wygrać los na loterii. Nie zdaje sobie jednak sprawy, jak bardzo jest w błędzie. Femmes fatales pragną zabrać mu dużo więcej niż tylko dziewictwo…

Przewrotny obraz dla wszystkich miłośników kina grozy w reżyserii debiutanta Benjamina Barfoota. W obsadzie krwawego i pełnego zwrotów akcji, ale też zabawnego obrazu znaleźli się: wykonawca głównej roli, a zarazem autor scenariusza Danny Morgan (W drodze), Georgia Groome (Angus, stringi i przytulanki), Michael Socha (serial Dawno, dawno temu) oraz Kelly Wenham (serial Przygody Merlina). Produkcja została wyróżniona nominacją do nagrody BIFA za najlepsze efekty i zyskała spore uznanie wśród publiczności.

W rolach głównych: Danny Morgan, Georgia Groome, Michael Socha, Kelly Wenham, Dougie Poynter.


1:54 / Odwet (2016) – dramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 101 min. Dostępne do: 31.12.2018

Zagubiony nastolatek musi znaleźć w sobie siłę, żeby skonfrontować się ze szkolnym prześladowcą i swoimi wewnętrznymi demonami.

Tim (Antoine-Olivier Pilon) ma szesnaście lat i ogromny talent sportowy. Niestety, chłopak jest nieśmiały i bardzo zamknięty w sobie. Niektórzy ludzie wykorzystują jego słabość. Ostatnie lata nie były dla niego łatwe. Nastolatek doświadczył bolesnej straty, zmaga się też z problemem swojej seksualności. Na dodatek znajomy z drużyny – Jeff (Lou-Pascal Tremblay) – od dawna go prześladuje. Tim ma dość. Postanawia w końcu pokazać, na co go stać. Młody sportowiec zrobi wszystko, żeby pokonać rywala w ważnym wyścigu na 800 metrów i tym samym zemścić się za wszystkie upokorzenia.

Przejmująca do głębi opowieść o poczuciu wyobcowania, pokonywaniu własnych słabości, przemocy w szkole, ukrywanej seksualności oraz walce o sprawiedliwość. Debiutujący w pełnym metrażu Kanadyjczyk Yan England (nominacja do Oscara za krótkometrażowy obraz pt. Henry) tworzy szczery i bezkompromisowy film o homoseksualnym chłopaku, który poprzez sport próbuje wyzwolić się z lęku i znaleźć w sobie siłę, by przeciwstawić się swojemu dręczycielowi. Bezdyskusyjnym atutem obrazu jest kapitalna rola młodziutkiego Antoine’a-Oliviera Pilona (Mama), który gra złożoną psychologicznie postać Tima w skupiony i wyciszony sposób. Obok niego występują Sophie Nélisse (Złodziejka książek), Lou-Pascal Tremblay (serial Le berceau des anges), David Boutin (Więzienne piekło) oraz Robert Naylor (Immortals. Bogowie i herosi).

W rolach głównych: Antoine-Olivier Pilon, Sophie Nélisse, Lou-Pascal Tremblay, David Boutin, Robert Naylor.


NOWE ODCINKI:

Mosaic / Mozaika (2018- ) – miniserial kryminalny, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 22.01.2020

Zrealizowany w nowatorski sposób przez Stevena Soderbergha, miniserial kryminalny z Sharon Stone w roli głównej.

Laureat Nagrody Akademii Steven Soderbergh (Erin Brockovich, Traffic) oraz HBO prezentują innowacyjne podejście do opowiadania historii, w którym każdy sam wybiera swoją ścieżkę doświadczania fabuły. Projekt Mozaika miał premierę w aplikacji mobilnej, gdzie widzowie mogli zapoznać się z różnymi wersjami zagadki dotyczącej zabójstwa.

Debiutujący w HBO, sześcioodcinkowy miniserial pokazuje wersję zdarzeń wybraną przez reżysera. Gwiazdą produkcji jest zdobywczyni nominacji do Oscara Sharon Stone (Nagi instynkt, Kasyno). Obok niej występują m.in. Garrett Hedlund (Tron: Dziedzictwo), Frederick Weller (Armageddon), laureat dwóch Złotych Globów Beau Bridges (Spadkobiercy), Paul Reubens (Matylda), Jennifer Ferrin (Seks w wielkim mieście 2).

W rolach głównych: Sharon Stone, Garrett Hedlund, Frederick Weller, Beau Bridges, Paul Reubens.

S1:O4 – Ilsa from Finland – 45 min.

S1:O5 – The Reckoning – 49 min.

S1:O6 (finał sezonu) – Fact and Fiction – 49 min.


High Maintenance / W potrzebie (2016- ) – serial komediowy, sezon 2 – b.i. – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 19.01.2020

Drugi sezon serialu z Benem Sinclairem w roli pociesznego dilera marihuany, który swoją pracę traktuje jak misję.

The Guy (Ben Sinclair) to zwyczajny chłopak, który ma niezwyczajną pracę – jest dilerem marihuany. Uważa swoje zajęcie za misję. Jeździ po całym Brooklynie, dostarczając trawkę tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Na swojej drodze spotyka przedziwne osoby, które łączy neurotyczne podejście do życia i chęć, by przynajmniej na chwilę zapomnieć o całym świecie.

Stworzony przez małżeństwo Katję Blichfeld i Bena Sinclaira, nietypowy serial komediowy o sympatycznym dilerze marihuany to propozycja dla miłośników oryginalnej i niesztampowej rozrywki. Każdy odcinek przedstawia trzech różnych bohaterów i ich perypetie. Fabuła jest bardzo mocno osadzona we współczesności. Produkcja została wyróżniona m.in. nagrodą przyznawaną przez Amerykańską Gildię Scenarzystów.

W roli głównej: Ben Sinclair.

S2:O2 – Fagin – 27 min.


Czytaj również:

Premiery w ofercie Netflix Polska (27.01.2018)

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska (27.01.2018)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...