HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (28.01.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.9]

Smerfy

W serwisie HBO GO Polska pojawiły się dzisiaj cztery nowe filmy.

Smurfs: The Lost Village / Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski (2017) – animowany – b.o. – polskie napisy i dubbing – 86 min. Dostępne do: 26.01.2019

Smerfetka wraz z kilkoma innymi smerfami wyrusza w podróż, która ma jej pomóc lepiej zrozumieć siebie.

Smerfetka postanawia odkryć prawdę o sobie. Rezolutna dziewczyna zabiera tajemniczą mapę i wyrusza w nieznane. Razem z Mądralą, Osiłkiem oraz Ciamajdą trafia do Zakazanego Lasu, który jest domem magicznych stworzeń. Cały czas niebieskie stworki muszą pamiętać, że śledzi je przebiegły Gargamel. W końcu udaje im się dotrzeć do tytułowej zaginionej wioski. Na miejscu dzielni bohaterowie odkrywają największą tajemnicę w historii smerfów.

Nowa, rewelacyjna animacja o przygodach uwielbianych przez dzieci na całym świecie smerfów. Tym razem fabuła skupia się na Smerfetce i jej życiowych rozterkach. Obraz w reżyserii trzykrotnie nominowanego do nagrody Annie Kelly’ego Asbury’ego (Shrek 2, Gnomeo i Julia) cechuje nieszablonowe podejście do kwestii płciowej. Zrealizowana z polotem, barwna opowieść tryska humorem i pozytywną energią. Zachwyca też ciepłym, bajkowym klimatem. 

W polskiej wersji językowej głosów użyczyli: Małgorzata Socha, Maciej Stuhr, Kinga Preis, Julia Kuczyńska, Margaret.


Hjertestart / Zalecana ostrożność (2017) – dramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 98 min. Dostępne do: 30.06.2019

Nieradzący sobie po śmierci żony mężczyzna decyduje się odnaleźć biologiczną rodzinę swojego adoptowanego syna.

Kjetil (Kristoffer Joner) jest pracownikiem norweskiej platformy wiertniczej, który przechodzi trudne chwile po śmierci żony. Mężczyzna zmuszony jest zająć się ich adoptowanym synem Danielem (Kristoffer Bech). Wydaje mu się, że powinien odnaleźć biologiczną matkę chłopca. Wierzy, że w ten sposób pozbędzie się wielu problemów. W tym celu obydwaj wyruszają do Kolumbii. Chłopiec szybko przyzwyczaja się do latynoskiego stylu życia. Kjetil musi natomiast odpowiedzieć sobie na ważne pytania.

Zmuszające do myślenia kino o radzeniu sobie ze stratą bliskiej osoby. Film stawia też ważne pytania dotyczące relacji między rodzicem a jego adoptowanym dzieckiem. Za realizację obrazu odpowiadał laureat Kryształowego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie, jeden z ciekawszych współczesnych norweskich twórców – Arild Andresen (Bramkarz Liverpoolu, Rodzina Orheimów). W głównych rolach występują: nagrodzony za stworzoną przez siebie kreację statuetką Amanda Kristoffer Joner (Rodzina Orheimów), Marlon Moreno (Perro come perro), Kristoffer Bech (We krwi), Patricia Castañeda (Miłość w czasach zarazy) oraz Amalia Santamaria (The Boy). Pełna subtelności produkcja została ciepło przyjęta przez krytyków i widzów, którzy docenili ją za oryginalny scenariusz oraz wyśmienite zdjęcia.

W rolach głównych: Kristoffer Joner, Marlon Moreno, Kristoffer Bech, Patricia Castañeda, Amalia Santamaria.


Asphalte / Asfalt (2015) – komediodramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 96 min. Dostępne do: 31.12.2018

Oryginalnie skonstruowana opowieść o szóstce ludzi, którzy niespodziewanie otwierają się na siebie.

Blok z wielkiej płyty na przedmieściach francuskiego miasta. Poruszający się na wózku inwalidzkim mężczyzna (Gustave Kervern) spotyka pogrążoną w smutku, samotną pielęgniarkę (Valeria Bruni Tedeschi). Starzejąca się aktorka (Isabelle Huppert) odrzuca zaloty naiwnego nastolatka (Jules Benchetrit), a amerykański astronauta (Michael Pitt) ląduje na dachu budynku. Natomiast zagubionym mężczyzną z kosmosu zaczyna opiekować się algierska emigrantka (Tassadit Mandi), która tęskni za swoim synem.

Osadzona w zimnej, miejskiej scenerii, nietuzinkowa opowieść o spotkaniu szóstki przypadkowych ludzi. Utalentowany pisarz i reżyser Samuel Benchetrit (nagrodzony na festiwalu w Sundance za Zawsze chciałem być gangsterem) pokazuje w swoim kameralnym filmie, że w każdym kryje się dobro i potrzeba obcowania z drugim człowiekiem. Ciekawe role tworzą: wyróżniona nominacją do Oscara Isabelle Huppert (Elle), Gustave Kervern (Mammuth), dwukrotna zdobywczyni Nagrody im. Francesco Pasinettiego Valeria Bruni Tedeschi (5×2 pięć razy we dwoje), Tassadit Mandi (Imigranci), Jules Benchetrit (Pożądanie) oraz Michael Pitt (serial HBO Zakazane imperium). Obraz zachwyca lekkością, surrealistycznym klimatem oraz podszytym melancholią humorem. Jego fabuła oparta jest na dwóch powieściach Benchetrita, stanowiących część autobiograficznego cyklu „Les Chroniques de l’Asphalte”. Produkcja zebrała dobre recenzje i otrzymała nominację do Cezara za najlepszy scenariusz adaptowany.

W rolach głównych: Isabelle Huppert, Gustave Kervern, Valeria Bruni Tedeschi, Tassadit Mandi, Jules Benchetrit.


The Number on Great-Grandpha’s Arm / Numer na przedramieniu pradziadka (2018) – krótkometrażowy dokument – 15+ – polskie napisy i lektor – 19 min. Dostępne do: 27.01.2020

Poruszający film dokumentalny przedstawiający młodym widzom historię Holokaustu.

Dziesięcioletni Elliott zadaje swojemu dziewięćdziesięcioletniemu pradziadkowi Jackowi pytanie dotyczące tatuażu na jego ręce, które staje się pretekstem do dłuższej rozmowy. Starszy mężczyzna wspomina pogodne dzieciństwo w Polsce oraz wybuch II wojny światowej. Opowiada prawnuczkowi o utracie bliskich, obozie koncentracyjnym oraz budowaniu nowego życia w Ameryce. W dokumencie nie brakuje też archiwalnych zdjęć oraz animacji.

Pełna wzruszeń opowieść o Holokauście. Główny bohater przedstawia swojemu prawnukowi historię Żydów z Europy Środkowo-Wschodniej i ich zmagania w trakcie II wojny światowej. Obraz pokazuje najmłodszym pokoleniom trudne dzieje narodu żydowskiego w XX wieku. Za reżyserię obrazu odpowiedzialna była siedmiokrotna zdobywczyni nagrody Emmy Amy Schatz (serial dokumentalny Ocalmy wspólne jutro).


Czytaj również:

HBO GO Polska – piątkowe i sobotnie premiery (26-27.01.2018)

Netflix Polska: Kolejne filmy będą dostępne w ofercie tylko do końca stycznia 2018r.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...